Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Başkan Develioğlu’na Uluslararası Çevre Ödülü Verildi

Başkan Develioğlu’na Uluslararası Çevre Ödülü Verildi

Zamanorsanlorenzo Vakfı tarafından Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na Uluslararası Çevre Ödülü verildi.

Merkezi İtalya’da bulunan vakıf, bölgesel dönüşüm projeleri kapsamında peyzaj tasarımı, rehabilitasyon, restorasyon ve doğal çevrenin iyileştirilmesi çalışmaları, kentsel çevrenin yeşillendirilmesi, kentsel mekânlarda meydanlar, yerleşim birimleri ve kentsel parklar gibi yeşil alanların tasarlanması ve kent ve çevresindeki alanlarda özel bahçeler ve parkların tasarlanması konularında uluslararası anlamda başarılı bulunan projeleri ödüllendirdi. Torsanlorenzo Vakfı, bu yılki prestij ödülünü (”Premio Prestigio”) çevre ve yeşil dokuya verdiği değerden dolayı Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na verdi.

UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim Kültür ve Bilim Kurumu), UIA (Uluslararası Mimarlar Birliği), EFLA (Uluslararası Peyzaj Mimarları Birliği) ve ilgili birçok uluslararası kurum tarafından da desteklenen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmaya projeleriyle katılan birçok ülke arasından Fransa, Almanya, Dubai, Malta, Güney Amerika, İtalya, Belçika, Rusya, Afrika, Şili ve Türkiye ödülleri paylaştılar. Ödülü değerlendiren Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, “Türkiye’mizin uluslararası başarılara yerel yönetimler anlamında da imza atması ülkemizi sevindirmiştir. Bu ödülün anlamı, aynı zamanda çağdaş kentleşmenin uluslararası normlarda değer kazanması anlamına gelmektedir. Biz bu başarıları, hizmetlerimizin daha iyi, daha güzel olması anlamında, üretime hız katan teşvikler olarak görüyoruz. Ülkemize ve halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Başkan Develioğlu’na ödülü vakıf yetkilileri tarafından, 7 Mayıs tarihinde İtalya San Lorenzo Kenti Torsanlorenzo Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen ve çeşitli ülkelerden bilim adamları ve çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu törende takdim edildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/baskan-develiogluna-uluslararasi-cevre-odulu-verildi_26887.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!