Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bilgi Öğrenci Projesi Ödülü

Bilgi - Öğrenci Projesi Ödülü

yapi.com.tr
Bilgi Öğrenci Projesi Ödülü

imarlık eğitiminde uluslararası standartları gözeten yeni bir modelin oluşmasında öncü rolü oynamak ve Türkiye'deki mimarlık eğitimi için çağdaş nirengi noktalarını oluşturmak iddiasıyla bir Yüksek Lisans Programı kuran İstanbul Bilgi Üniversitesi, programı destekleyen kişi ve kuruluşların da katkılarıyla lisans eğitimi içinde üretilmiş öğrenci projelerine ödül veriyor.

"Bilgi Öğrenci Projesi Ödülü"nün amacı, lisans programlarındaki proje atölyelerini desteklemek, mimarlık eğitimi performansının tartışılmasına elverişli ortamlar oluşturmak, kurumlar ve bireyler arası dayanışmayı ve rekabeti teşvik etmek.

Son sınıf Mimarlık öğrencileri ile son 5 yıl içinde Mimarlık lisans diploması almış (2000-2001 öğretim yılı ve sonrası) veya 2005-2006 akademik yılı sonunda diploma alabilecek konumda bulunan herkes, seçeceği bir adet ürünü ile ödüle aday olabilir. Ödüle aday ürünlerin Mimarlık lisans eğitimi programları içinde ve 6., 7., veya 8. yarıyıl Proje Atölyeleri kapsamında üretilmiş olmaları gerekiyor. Başvuruda, adayın beyanı esas. Aday, ödül için başvurduğu projenin hangi lisans programında, ne zaman ve kaçıncı yarıyılda üretildiğini, atölye ve grup yöneticileri ile (varsa) değerlendirme jürisinin kimlerden oluştuğunu başvuru formunda yazılı olarak beyan edecek.

Ödül verme sürecinde jüri birbirinden farklı ortamlarda üretlmiş ürünleri birbirleriyle kıyaslamaktan kaçınacak, ürünler tanımlanmış konuya ve probleme verdikleri yanıtın yetkinlği, mimarlığın çağdaş problematiklerine aşinalığı, ilham verme kapasitesi gibi perspektifler açısından değerlendirilecek. Jüri bu kriterler açısından uygun bulacağı 3 ürünün sahibine "Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı"nın bursları arasından 3'ünü verecek, tam burs hakkını kazananlar 2 hafta içinde programın web sitesinde ilan edilecek.

Başvuru için istenenler:
- Başvuru formu,
- Lisans diploması (2000-2001 öğretim yılı ve sonrası) veya 2005-2006?da mezun olabileceğine dair belge,
- Projenin konusu ve problem tanımı (atölye veya grup yöneticisi tarafından verilmiş hazır doküman bulunmuyorsa, konu ve problem tanımı dokümanlarının aday tarafından üretilmesi beklenecektir.),
- Proje dokümanları (Bir kopya A2 veya A3 boyutunda dosya ile eğer dijital ortamda üretilmişse CD kopya)

Jüri:
Emre Arolat, İhsan Bilgin, Can Çinici, Mehmet Kütükçüoğlu, Nevzat Sayın, Arif Suyabatmaz, Han Tümertekin.

Başvuru Takvimi:
Adaylar, 29 Mayıs 2006 Pazartesi saat 9.30'dan 12 Haziran 2006 Pazartesi saat 17.00'ye kadar dokümanlarını İstanbul Bilgi Üniversitesi 'Dolapdere Kampüsü Mimarlık Atölyesi'ne teslim edebilirler.

İletişim
BİLGİ İLETİŞİM MERKEZİ
tel: 444 0 428
0212. 311 5209
e-posta: mimarlik@bilgi.edu.tr

mimarlik.bilgi.edu.tr

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/bilgi-ogrenci-projesi-odulu_45843.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!