Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Europe 40 Under 40

Yeni nesil Avrupalı mimarları teşvik etmek için düzenlenen Europe 40 Under 40 yarışması, Avrupa’nın mimari geleceğini etkileyecek tasarımlar ve teoriler arıyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 1 Ağustos 2007
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 1 Ocak 2008
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\yarisma\52311.jpg" align = "left" hspace=5 vspace=5>Europe 40 Under 40, yeni nesil Avrupalı mimarları teşvik etmek için verilen bir ödül. Avrupa’nın mimari geleceğini etkileyecek tasarımlara ve teorilere imza atan genç mimarlara yönelik yarışma; Avrupa Birliği üye ülkeleriyle Avrupa’da yer alan diğer ülkelerin mimarlarını bir ilk 40 listesinde toplamayı amaçlıyor.

Yarışmaya katılmak için 40 yaşın altında olmak gerekiyor. Mimari danışmanları, gazeteci ve editörleri, eğitimciler ve eleştirmenlerden oluşan jüri; inşa edilmiş ya da edilmemiş projeleri değerlendiriyor. Yarışmaya bireysel ya da mimarlık bürosu olarak katılmak mümkün.

Avrupa Birliği üyesi 27 ülkenin dışında Norveç, İsviçre, Rusya, Türkiye, Lihtenstein, Arnavutluk, Monako, Andorra, Sırbistan, Gürcistan, Bosna-Hersek, Makedonya, Azerbaycan, Kanarya Adaları, San Morino gibi ülkeler de yarışmaya katılabiliyor.

Gökdelen, eğitim kurumları, dini yapılar, sivil anıtlar, planlama projeleri, kentsel dönüşüm planları, tek ya da toplu konut projeleri, mağazalar, konut ve ofis iç mekan tasarımı, spor merkezleri ve kamusal alanlara dair projeler yarışma kapsamında değerlendirilecek temalar olarak belirlenmiş.

Yarışmacılar en fazla 3 projeyle katılabiliyor. Tasarımda inovasyona yer veren ve yeni fikirler üzerine kurulu olan projeler; teknolojik gelişmeleri yansıtan tasarımlar, özellikle enerji sarfiyatına engel olan çevre korumasına yönelik çalışmalar; Avrupa Birliği’nin öngördüğü “yeşil tasarım” kavramına uygun düşen işler arasından seçim yapacak jürinin hedefi; mimarlık alanında yeni isimler keşfederek mesleğin ve kentlerin geleceği için doğru adımlar atılmasını sağlamak.

Europe 40 Under 40 yarışmasının sonuçları 2008 kışında açıklanacak. Kazanan projeler, gezici bir sergi kapsamında Avrupa'yı dolaştıktan sonra Amerika'da The Chicago Athenaeum'da sergilenecek.

İrtibat Adresi:
10 Alexander the Great,
GR-17122 Nea Symirni, Athens, Greece
Tel/Fax: +30/210-9413717

Curatorial Office, The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design,
601 South Prospect Street,
Galena, Illinois 61036 USA.
Tel: +1/815-777-4444 Fax: +/815-777-2471.
Email: info@chicagoathenaeum.org.


Ayrıntılı bilgi için www.chi-athenaeum.org/europe40/


ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/europe-40-under-40_52311.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!