Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

IOC/IAKS 2005 Ödülü: “Örnek Spor ve Eğlence Tesisleri”

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Uluslararası Spor ve Eğlence Tesisleri Birliği (IAKS) işbirliği içinde Örnek Spor ve Eğlence Tesisleri tem

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
IOC/IAKS 2005 Ödülü: “Örnek Spor ve Eğlence Tesisleri”

b>Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Uluslararası Spor ve Eğlence Tesisleri Birliği (IAKS) işbirliği içinde Örnek Spor ve Eğlence Tesisleri temalı IOC/IAKS 2005 Ödül Programı’nı düzenliyor.

Bu yıl onuncusu düzenlenecek olan program 1987 yılından beri inşa edilmiş olan başarılı spor ve eğlence tesislerini ödüllendiriyor. Ödül programının amacı, başarılı bir şekilde işlev göstermesinin yanında, iç ve dış mekân tasarımında kaliteyi, çevresel uyumu ve kentsel veya kırsal çevreyle bütünleşmeyi sağlayan yapı ve tesisleri ödüllendirmek olarak açıklanıyor. Ödül programına teslim edilecek ürünler aynı zamanda IAKS ve Uluslararası Engelliler Olimpiyatları’nın ortak olarak sponsorluk yaptığı Engelliler Ödülü’ne de aday olacaklar. Bu ödül programı ise, engellilerin sportif etkinliklerini desteklemeyi amaçlıyor.

Ödül programına başvuruda bulunacak yeni yapı, yenileme, modernizasyon, dönüşüm ve rehabilitasyon projelerinin, 1 Ocak 1998-31 Aralık 2003 arasında gerçekleştirilmiş olması gerekiyor. Katılımda bulunabilecek tesis kategorileri arasında, Spor Alanları, Spor Salonları/Çok Amaçlı Salonlar, Havuzlar/Sağlık Tesisleri, Kış Sporları için Tesisler, Eğlence Sporları için Tesisler, Özel Spor Tesisleri, Spor Merkezleri bulunuyor. Ödüle aday gösterilecek yapıların, tasarımcılar ve işletmeciler tarafından ortak olarak aday gösterilmesi gerekiyor.

Ödül kazanan proje sahiplerine Altın, Gümüş ve Bronz ödüller verilecek; ayrıca jüri kararına göre özel ödüller de sunulabilecek. Ödül töreni, 26 Ekim 2005’te Cologne’da gerçekleştirilecek 19. IAKS Kongresi’nde yapılacak.

Teslim için son tarih: 30 Nisan 2005

Bilgi için:

Web: www.iaks.info

E-Posta: iaks@iaks.info"

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ioc-iaks-2005-odulu-ornek-spor-ve-eglence-tesisleri_22601.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!