Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mimarlar Odası İzmir Şubesi Ulusal Afiş Yarışması

Her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü Dünya Mimarlık Günü olarak kutlanmakta ve izleyen hafta içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler çerçevesinde Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin açmış olduğu afiş yarışmasının amacı: Mimarlık mesleğine veya mimara neden gereksinim duyulduğunun topluma anlatılmasıdır.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 15 Eylül 2006
TESLİM TARİHİ 15 Eylül 2006
+ Ajandama Ekle

br/> Her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü Dünya Mimarlık Günü olarak kutlanmakta ve izleyen hafta içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler çerçevesinde Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin açmış olduğu afiş yarışmasının amacı: Mimarlık mesleğine veya mimara neden gereksinim duyulduğunun topluma anlatılmasıdır. Mimarlık nedir, mimar kimdir sorularına aranacak yanıtlarla, toplumun herhangi bir kesiminin kolaylıkla algılayabileceği ürünler elde edilmesi beklenmektedir. Seçici Kurul tarafından ödül almaya hak kazanan ve sergilenmeye değer bulunan afişler, açılacak olan bir sergiyle tanıtılacak ve Mimarlar Odası tarafından düzenlenecek etkinliklerde kullanılacaktır.

Katılım Koşulları:

a. Yarışma, tüm tasarımcılara ve tasarım öğrencilerine açıktır. Katılımcı tasarımcıların, eğitimi ya da tecrübesi ile ilgili bir sınırlama yoktur. Seçici Kurul ve yakınları yarışmaya katılamazlar.

b. Yarışmaya katılan ürünler (1)bütün olarak, (2)içerdikleri görseller ve (3)içerdikleri metinler açısından özgün olmalı, kısmen veya tamamen kopya edilmiş, tümü veya bir bölümü daha önce başka amaçla kullanılmış, yayımlanmış olmamalıdır. Bu gibi istenmeyen bir durumun jüri tarafından değerlendirme sırasında veya sonuçların açıklanmasından sonra tespit edilmesi halinde tutanak tutularak çalışma yarışma dışı bırakılacak, ödül kazanmış olsa dahi ödülü geri alınacaktır. Bu çerçevede yarışma sonuçlandıktan sonra 3. şahıslar tarafından iddia edilecek her türlü telif hakkı taleplerinden jüri sorumlu değildir, doğacak yasal sorumlulukların tümü katılımcıya ait olacaktır.

c. Her yarışmacı istediği sayıda afişle yarışmaya katılabilir.

d. Yarışmaya katılan tüm afişler bedelsiz ve süresiz olarak Mimarlar Odası İzmir Şubesi’ne ait olacak, yarışma sonrasında iade edilmeyecektir. Mimarlar Odası İzmir Şubesi yarışma yolu ile elde ettiği bu afişleri, televizyon, internet ve diğer her türlü ortamda yayımlama; katalog, broşür, afiş, kitap, ajanda, takvim, CD, video ve diğer ortamlara alarak yayınını ve dağıtımını yapma, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve kültür kurumlarına gönderme hakkına sahip olacaktır.

e. Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nden veya www.izmimod.org.tr adresinden temin edilebilecek olan katılım formlarının katılımcılar tarafından eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Katılımcı, katılım formu ile birlikte yarışma şartlarını kabul ettiğine dair belgeyi de imzalayacaktır.

f. Yarışma şartnamesine uymayan başvurular, niteliğine bakılmaksızın diskalifiye olacaktır.

Son Teslim Tarihi: 15 Eylül 2006 Saat: 18.00

Ödüller: Her biri 2.500 YTL tutarında 6 adet eşit başarı ödülü verilecektir.

Seçici Kurul:
Ahmet SİPAHİOĞLU, Prof. Dr. (D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölüm Başkanı)
Ömer DURMAZ, Öğr. Gör. (D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü)
Deniz DOKGÖZ, Arş. Gör. (D.E.Ü. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü)
Haluk ERKMEN, Sanat Yönetmeni
İlker ÖZDEL, Mimar

Ayrıntılı bilgi ve yarışma şartnamesi için iletişim adresi:

Mimarlar Odası İzmir Şubesi
1456 Sk. No: 8 Kat: 4 Alsancak İzmir
Tel: (0232) 463 6625
Faks: (0232) 463 5212
www.izmimod.org.tr
info@izmimod.org.tr

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/mimarlar-odasi-izmir-subesi-ulusal-afis-yarismasi_47527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!