Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ressamlardan Sınır Ötesi Yaklaşımlar

İkon Fuarcılık ile Sanat Galericileri Derneği tarafından düzenlenen ‘Art İstanbul 2003 Uluslararası Çağdaş Sanat Buluşması’nın ilk ayağı olan Genç

NTV-MSNBC
Ressamlardan Sınır Ötesi Yaklaşımlar

b>İkon Fuarcılık ile Sanat Galericileri Derneği tarafından düzenlenen ‘Art İstanbul 2003 Uluslararası Çağdaş Sanat Buluşması’nın ilk ayağı olan Genç Sanatçılar Resim Yarışması için 20 Ağustos 2003’e kadar başvuru yapılabilir.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 24 Eylül’de başlayıp 28 Eylül’e dek sürecek olan fuarın konsepti ‘Sınır Ötesi’ olarak belirlendi. Art İstanbul 2003 Genç Sanatçılar Resim Yarışması’nda ödüle değer görülen ilk üç yapıtın sahibi 500 dolar para ödülü ve Roma, Paris ya da Londra’da bir hafta mesleki inceleme ve araştırma gezisiyle ödüllendirilecek.

Sanatçının sanata bireysel yaklaşımıyla özgür ruhun inşa edilmesinin altını çizen ‘Sınır Ötesi’ konsepti ile Art İstanbul 2003 bu yıl ilişkilere ve bireyin kişisel sürecinde yaşadığı ikilemlere dikkat çekmeyi amaçlıyor.

YARIŞMA KOŞULLARI
Organizasyon kapsamında gerçekleşecek etkinliklerin en önemlisi, fuarın temasıyla aynı konuya sahip olan ve genç sanatçılara destek olmak ve onları özendirmek amacıyla düzenlenen Genç Sanatçılar Resim Yarışması.
Konusunu fuarın ana konsepti olan ‘Sınır Ötesi’nden alan yarışma 35 yaşını geçmemiş tüm sanatçılara açık. Her sanatçının tek bir eserle katılabildiği yarışmaya katılan resimlerin başka herhangi bir yarışmada ödül almamış ve hiçbir yerde yayınlanmamış olması koşulu aranıyor.
Yarışmaya katılmak isteyenler 01-20 Ağustos tarihleri arasında sergilenmeye hazır hale getirilmiş resimleriyle İkon Fuarcılık’a başvurabilirler.

ÖDÜLLER
Art İstanbul 2003 Genç Sanatçılar Resim Yarışması’nda ödüle değer görülen ilk üç yapıtın sahibi 500 dolar para ödülü ve Roma, Paris ya da Londra’da bir hafta mesleki inceleme ve araştırma gezisiyle ödüllendirilecek. Ayrıca Ödül alan sanatçılara seçici kurul tarafından Art İstanbul 2003 süresince kendi eserlerinden oluşacak bir sergi düzenlenecek ve bu üç sanatçıya gelecek mevsimde Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek üç sanat galerisinde kişisel sergi açma hakkı tanınacak.
Başvuru Adresi:
İkon Turizm ve Tic. AŞ.
Mete Cad. No: 16 Dr: 11 (34437) Taksim - İstanbul
Telefon: (212) 244 71 71
Faks: (212) 244 71 81
E-posta: ikon@ikontour.com.tr
Web Link: www.ikontour.com.tr
Tarih: 01-20 Ağustos 2003

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ressamlardan-sinir-otesi-yaklasimlar_5255.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!