Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tekel'den Sanata Ödüllü Destek

TEKEL, 16. Geleneksel Resim Yarışması'nda birinciye 15 milyar TL. ödül verecek! TEKEL Anonim Şirketi, her yıl olduğu gibi düzenlediği Geleneksel Resim Yarışması ile sanata ve sanatçıya olan desteğini bu yıl da sürdürüyor.

yapitr/ Deniz Türkeri
Tekel'den Sanata Ödüllü Destek

b>TEKEL, 16. Geleneksel Resim Yarışması'nda birinciye 15 milyar TL. ödül verecek!
TEKEL Anonim Şirketi, her yıl olduğu gibi düzenlediği Geleneksel Resim Yarışması ile sanata ve sanatçıya olan desteğini bu yıl da sürdürüyor.

Yarışmanın Seçici Kurulu'nu; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Aksungur (Heykeltraş), Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kıymet Giray (Sanat Yazarı), Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Koçan (Ressam), Sanat Galericileri Derneği Başkanı Doğan Paksoy (Ressam), TEKEL A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Sarısu ve TEKEL A.Ş. Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Ekber Yeşilyurt (Ressam-Sanat Yönetmeni) oluşturmaktadır.

TEKEL, kültür ve sanat hizmetleri kapsamında yer alan Geleneksel Resim Yarışması'nın 16.sını yurt çapında düzenliyor. Bu yarışmanın amacı genç yeteneklere fırsat tanımak ve sanatı özümsemelerini sağlamak. Yarışma her yıl olduğu gibi TEKEL A.Ş. mensupları ve Seçici Kurul Üyeleri dışında tüm amatör ve profesyonel sanatçılara açık olacak.

"SERBEST" konulu yarışmaya katılacak eserlerin kısa kenarı 100 cm.'den küçük, uzun kenarı 120 cm.'den büyük olmayacak; eserler tuval üzeri yağlıboya, akrilik veya benzeri teknik ile yapılmış olacak. Her sanatçı yarışmaya en fazla iki eserle katılabilecek ve eserler daha önce sergilenmemiş olacak.

Yarışmada birinci esere 15 milyar TL., ikinci esere 5 milyar TL., üçüncü esere 3 milyar TL. ve altı adet mansiyona ise 1'er milyar TL. para ödülü ve plaket verilecek. Ayrıca eserleri sergilenmeye değer görülen sanatçılara da Katılım Belgesi verilecek.

Sanatçılar, yapıtlarını 24 Aralık 2004 tarihine kadar TEKEL A.Ş. Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Unkapanı/İSTANBUL adresine teslim edebilecekler.

Ödül alan eser sahiplerine İstanbul'da açılacak olan sergide ödülleri dağıtılacak.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/tekelden-sanata-odullu-destek_17956.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!