Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

THBB Mimarlık Ödülleri 2004

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), kuruluşunun 15. yılında Mimarlık Ödülleri verme kararı almıştır. THBB Mimarlık Ödüllleri ilk kez 2004 '

Türkiye Hazır Beton Birliği
THBB Mimarlık Ödülleri 2004

b>Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), kuruluşunun 15. yılında Mimarlık Ödülleri verme kararı almıştır.

THBB Mimarlık Ödüllleri ilk kez 2004 'de verilmeye başlanacak ve iki yolda bir tekrarlanacaktır.

THBB Mimarlık Ödülü ile Türkiye 'de uygulanan nitelikli binaların ve bu binaları tasarlayan mimarların öne çıkarılması, iyi uygulamaların Türkiye 'deki mimarlık ortamına örnek gösterilmesi hedeflenmektedir.

Yarışma, ağırlıklı olarak betonun kullanıldığı bina, bina grupları, mühendislik yapıları, iç mekan uygulamaları ya da açık alan düzenlemelerini kapsamaktadır.

Ödül töreni, 10 - 13 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Beton 2004 Kongresi 'nde, 10 Haziran 2004 Perşembe gecesi yapılacaktır. Ödüller, 15.000.000.000 TL tutarındaki büyük ödül ve üç adet onur ödülü olarak belirlenmiştir. Ödül kazanan kişi sayısı birden fazla ise, ödül eşit olarak pay edilecek, ancak her mimara ayrı ayrı ödül belgesi ve ödül heykelciği verilecektir.

Her katılımcı inşa edilmiş projelerinden en fazla üçü ile yarışmaya katılabilecektir. Yarışmaya katılacak binaların 1 Ocak 1999 'dan sonra tamamlanmış olması gerekmektedir. Tüm başvuru belgeleri 2 Mayıs 2004 tarihine kadar yarışma sekretaryasına teslim edilmelidir.

İki yılda bir verilecek ödülün 2004 yılı seçici kurulu Alpaslan Ataman, Cengiz Bektaş, Behruz Çinici, Mehmet Konuralp ve Şevki Pekin’den oluşuyor. 21 Mayıs 2004 Cuma gününe kadar başvuru yapılabilecek olan THBB Mimarlık Ödülleri ile ilgili detaylı bilgi ve ödül şartnamesi 1 Ocak 2004 tarihinden itibaren www.thbb.org web sitesinden ya da ödül sekreteryasını yürüten Arkitera Mimarlık Merkezi’nden temin edilebilir. Ödül ile ilgili sorular mimarlikodulleri@thbb.org eposta adresine ya da 0 216 386 9430 numaralı faksa iletilebilir.http://www.yapi.com.tr/yarismalar/thbb-mimarlik-odulleri-2004_8528.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!