Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye'nin ECCS Adayı Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkez Binası

2015 Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Türkiye adayı belirlendi; jürinin, daha önceki yıllarda olduğu gibi Ulusal Çelik Yapı Ödülleri yarışmasına katılan projeler arasında ECCS’in belirlediği ölçütlere göre yaptığı değerlendirme sonucunda 'Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkez Binası' projesi ECCS’e aday gösterilecek.

yapi.com.tr

Ödüller

Türkiye'nin ECCS Adayı Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkez Binası Türkiye'nin ECCS Adayı Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkez Binası

Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) tarafından çelik yapıların avantajlarını öne çıkaran projeleri ödüllendirmek amacıyla 1997 yılından itibaren iki yılda bir yapılan Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Ödülleri (European Steel Design Awards) tek yıllarda düzenleniyor. Amacı, çeliğin mimari, inşaat, üretim, sürdürülebilirlik ve ekonomi kriterleri açısından avantajlarını ortaya çıkaran seçkin çelik yapı tasarımlarını ödüllendirmek olan Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri; böylece, yapısal çelik endüstrisini daha rekabetçi ve bilinir hale getirerek, yatırımcı, mimar ve mühendislerin çeliğin avantajlarından daha çok yararlanmalarına olanak sunmayı da hedefliyor.

Türkiye’nin 2015 ödüllerine aday göstereceği proje, daha önceki yıllarda olduğu gibi Ulusal Çelik Yapı Ödülleri yarışmasına katılan projeler arasından belirlendi. Cem Sorguç, Prof. Dr. Hasan Şener, Prof. Dr. Ayhan Usta, Yard. Doç. Dr. Selim Velioğlu ve Prof. Dr. Nesrin Yardımcı'dan oluşan jüri; 2014 Ulusal Çelik Yapı Ödülleri'ne değer bulunan üç projeden 'Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkez Binası' projesinin ECCS’e aday gösterilmesine karar verdi. Mimari tasarımı UMO Mimarlık Mühendislik imzası taşıyan Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkez Binası projesinin statik tasarımı ise Çelik Yapı Proje İmalat Montaj Sanayi ve Tic AŞ'ye ait. Ana müteahhitliğini de Çelik Yapı Proje İmalat Montaj Sanayi ve Tic AŞ'nin üstlendiği projenin çelik yapı imalatçısı ise TABOSAN İmalat Montaj Sanayi AŞ.

Seçilen projenin Nisan 2015 sonuna kadar ECCS web sitesine yüklenmesi, aday gösterilen projelerin uluslararası jüri tarafından 29 Mayıs 2015 tarihine kadar değerlendirmesi ve sonuçların Haziran 2015 ayı içinde açıklanması planlanıyor.

ECCS Uluslararası Jüri Üyeleri

Nesrin Yardımcı / Evsahibi üye temsilcisi, ECCS ve TUCSA Başkanı
Veronique Dehan / ECCS Genel Sekreteri
Lasse Kilvaer / PMB temsilcisi, Ödüller ve Mimarlık Komitesi (AC-4) Başkanı
Harun Batırbaygıl / Evsahibi ülkeden mimar
Nuran Kara Pilehvarian / Evsahibi ülkeden mimar
Kari Nissen Brodtkorb / Uluslararası temsilci mimar
Paulo J. S. Cruz / Uluslararası temsilci mimar

Aday projeler arasından Uluslararası Jüri tarafından değişik kategorilerde seçilecek birer projeye 'Awards of Excellence'; diğer ödüle değer projelere 'Award of Merit' ödülleri verilecek. 2015 European Steel Design Awards ödülleri, 14-16 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek 8. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu (www.sbic2015.org) ile eş zamanlı olarak 15 Eylül 2015 Salı günü, TUCSA evsahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek 'ECCS Ödül Töreni ve ECCS’in 60. Yılı Kutlamaları' kapsamında sahipleri ile buluşacak. Aynı günün akşamı Adile Sultan Sarayı’nda da gala yemeği düzenlenecek.

Ayrıca, PROSteel 2014 ve PROSteel 2015 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışmalarında derece alan projelerden biri, ECCS’in 2015 Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Ödülleri (European Student Awards for Steel Design 2015) için aday gösterilecek ve ödüle layık bulunan öğrenci projeleri hazırlayanlar da ECCS Ödül Töreni’nde ödüllerini alacaklar.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/turkiyenin-eccs-adayi-kayalar-kimya-yonetim-ve-ar-ge-merkez-binasi_128479.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!