Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yaratıcı Fikirler, Yenilikçi Fikirler...

Kale Grubu, 2003 yılı sonunda banyo mobilyalarında yeni trendlerin yakalanması ve pazarda faklılaşma yaratmak amacıyla, Marmara Üniversitesi Endüstri

Kale Şirketler Grubu
Yaratıcı Fikirler, Yenilikçi Fikirler...

ale Grubu, 2003 yılı sonunda banyo mobilyalarında yeni trendlerin yakalanması ve pazarda faklılaşma yaratmak amacıyla, Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü işbirliği ile 2 farklı ve özgün model seramik lavabo için "Banyo Mobilyaları Tasarım Yarışması" düzenledi.

Üniversite-Sanayi işbirliğine güzel bir örnek olan bu çalışma ile hem yakın gelecekte mezun olacak tasarımcı gençlerimizin profesyonel ortamda yer almasını sağlamak hem de Kaledekor markalı banyo mobilyaları için yaratıcı ve farklı çözümler geliştirmek hedeflendi.


Marmara Üniversitesi'ndeki yarışmaya, üniversitenin 3. sınıf öğrencileri, toplam 23 proje ile katıldı. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit Celbiş ve Öğretim Üyesi Dr. Meriç Yıldırım'ın da arasında bulunduğu Jüri, tasarım yarışmasını iki aşamalı değerlendirildi.

Değerlendirme sonucunda, yuvarlak formlu RocaKale Fontana lavabo için Fatih Urlubay'ın, diğer düz, ince ve özgün bir yapıya sahip RocaKale Kalahari lavabo için ise Onur Ulukut'un projeleri, Kaledekor banyo mobilyalarının 2004 yılı yeni serileriyle birlikte üretimine başlanması için uygun bulundu. Değerlendirmede projenin özgünlüğü, modelle ilgili pazar araştırması ve uygulanabilirlik esasları dikkate alındı.


1957 yılında kurulan Kale Grubu, günümüzde 4 farklı ticaret alanında ve toplam 21 şirketiyle üstün kalite anlayışı içinde faaliyetini sürdürüyor. Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. bünyesinde yer alan Kaledekor Banyo Mobilyaları, banyolarda fonksiyonel, ihtiyaca cevap veren özgün tasarımları ile pazarda örnek teşkil ediyor. RocaKale seramik sağlık gereçleri, Kaledekor akrilik küvetleri, Çanakkale Seramik ve Kalebodur karo seramik ürünleriyle paket çözümler sunmakta ve Türkiye genelinde yaygın bayi yapılanması ile ürünlerini tüketici ile buluşturuyor.

Kaledekor banyo mobilyaları ürün gamında, 2004 yılı Nisan ayı itibariyle 11 özgün model bulunuyor. Söz konusu projeler sonucunda elde edilen iki modelin, ilk kez 2004 Unicera Fuarı'nda tüketiciyle buluştu.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/yaratici-fikirler-yenilikci-fikirler-_10626.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!