Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Holcim Ödülleri'ne Başvuru...

Yeni Bir Mimarlık Ödülü: Holcim Ödülleri

Merkezi İsviçre’de bulunan Holcim Vakfı, İsviçre Birleşik Teknoloji Enstitüsü ETH Zürih, ABD’den Massachusetts Institute of Technology MIT, Çin’den

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
Yeni Bir Mimarlık Ödülü: Holcim Ödülleri

b>Merkezi İsviçre’de bulunan Holcim Vakfı, İsviçre Birleşik Teknoloji Enstitüsü ETH Zürih, ABD’den Massachusetts Institute of Technology MIT, Çin’den Tongji Üniversitesi, Breziya’dan Sao Paolo Üniversitesi ve Güney Afrika’dan Witwatersrand Üniversitesi’nin desteğiyle Holcim Ödülleri’ni veriyor.

Ödülün amacı, her nesilden profesyoneller ve uzmanlar için uluslararası bir platform oluşturmak, disiplinlerarası diyalogu geliştirmek, yeni fikirleri ileri götürmek ve yeni çözümler geliştirmek olarak belirtiliyor. Binada ve yapıda sürdürülebilirlik için deneyim ve bilgi değişiminin kolaylaştırılması, eğitime, yeniliği ve öğrenime yapılan bir yatırım olduğu belirtiliyor. Yerel ödüller, Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Afrika-Ortadoğu ve Asya Pasifik olmak üzere 5 coğrafi bölgeye göre verilecek. Bölgelerinde birinci olan adaylar daha sonra dünya çapında verilecek ödüle katılmaya hak kazanacaklar. Yerel ve dünya çapındaki ödüller için verilecek toplam para ödülü 2 milyon Dolar.

Son başvuru tarihi 31 Mart 2005 olarak belirlenen ödüle Türkiye’den katılacaklar Afrika-Ortadoğu Bölgesi’nden ödüle başvurabiliyor. Başvurular sadece internet üzerinden yapılabiliyor.

Bilgi için:

"www.holcimawards.org"

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/yeni-bir-mimarlik-odulu-holcim-odulleri_22655.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!