Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Ytong II. Ulusal Fotoğraf...

Ytong II. Ulusal Fotoğraf Yarışması: "Küresel Isınmayı Objektifinize Hapsedin!"

Faaliyetini “her aşamada çevreye karşı hassas ve bilinçle yaklaşan bir inşaat konsepti” olarak tanımlayan Ytong, küresel ısınmanın dünyamızı tehdit ettiği, kuraklık, sel ve artan sıcaklıklar ile karşı karşıya olduğumuz bu dönemde, bu konuda bilinç yaratmak ve kitleleri harekete geçirmek amacıyla “Küresel Isınmayı Objektifinize Hapsedin!” konulu

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları
SON BAŞVURU TARİHİ 7 Ekim 2008
TESLİM TARİHİ 7 Ekim 2008
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 15 Ekim 2008
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 31 Ekim 2008
+ Ajandama Ekle

IMG alt="" hspace=5 src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2008\yarismalar\61720.JPG" align=left vspace=5 border=0>Tüm dünyada hızla artış gösteren ekolojik ürünlere dönüş süreci, yapı sektöründe de öne çıkıyor. Yapılaşma yoluyla çevreye yüklenen ağır yüklerin önlenmesi, doğal çevrenin korunması ve gelecek nesiller için sağlıklı yapılaşma konularına dikkat çeken Ytong, “inşaat malzemelerinin çevreye duyarlılığı” konusundaki çalışmalara da öncülük ediyor. Yüksek ısı yalıtımına sahip ürünleri ile binalarda enerji tasarrufu sağlayan Ytong, üretim teknolojisi ile de çevre ve insan sağlığına katkı sağlıyor. Yüksek ısı yalıtımına sahip ürünleri ile binalarda enerji tasarrufu sağlayan ve çevre dostu üretim teknolojisi ile ekolojik bir yapı malzemesi olan Ytong, doğa dostu yapılaşma için çalışmalar yapıyor.

Faaliyetini “her aşamada çevreye karşı hassas ve bilinçle yaklaşan bir inşaat konsepti” olarak tanımlayan Ytong, Türkiye’nin ilk ve en büyük ekolojik yapı projeleri olan İstanbul Meydan Alışveriş Merkezi, İstanbul Teknik Üniversitesi Ekoyapı ve İstanbul Sapphire gökdelen projelerinin tümünde tercih edildi. Geçtiğimiz yıl Çevre Dostu Binalar Derneği’nin kurucu üyesi olarak bu alandaki önemli adımlardan birine öncülük eden Ytong, devam eden reklam kampanyası ile çevre dostu yapılaşmaya dikkat çekiyor.

Şimdi ise, küresel ısınmanın dünyamızı tehdit ettiği, kuraklık, sel ve artan sıcaklıklar ile karşı karşıya olduğumuz bu dönemde Türk Ytong , bu konuda bilinç yaratmak ve kitleleri harekete geçirmek amacıyla “Küresel Isınmayı Objektifinize Hapsedin!” konulu bir ulusal fotoğraf yarışması düzenliyor.

Türkiye’de kuruluşunun 45. yılını kutlayan Ytong’un bu yıl ikincisini düzenlediği fotoğraf yarışmasında, ülkemizde iklim değişikliğinin çevre ve doğal yaşam üzerindeki olumsuz etkilerinin fotoğraf sanatı ile belgelenmesi ve değişime tanıklık edilerek, toplumda bilinç yaratılması amaçlanıyor. Profesyonel ve amatör tüm fotoğraf severlerin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmanın seçici kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:

İzzet KERİBAR (EFIAP), Fotoğraf Sanatçısı
Nadir EDE, Fotoğraf Dergisi Editörü
Bülent ÖZGÖREN, Fotoğraf Sanatçısı
Feyza BERKER, Fotoğraf Sanatçısı
Tuğrul TÜFEKÇİ , Türk Ytong

Ödüller:
Birinci ödül :
5.000 YTL
İkinci ödül : 2.500 YTL
Üçüncü ödül : 1.500 YTL
Mansiyon : 750 YTL (4 adet)
Satın alma : 100 YTL

Yarışma Takvimi:
Son Katılım Tarihi :
07 Ekim 2008
Sonuçların Açıklanması :  15 Ekim 2008
Ödül Töreni ve Sergi :   31 Ekim 2008

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından organize edilen ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun desteklediği yarışmanın son katılım tarihi ise 07 Ekim 2008.

Yarışma şartnamesine ve her türlü açıklayıcı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ytong-ii-ulusal-fotograf-yarismasi-kuresel-isinmayi-objektifinize-hapsedin_61720.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!