Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER

Sürdürülebilir Fuar Alanı...

24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi

TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından 5-7 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan "24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi"nin ana teması "dönüşüm" olarak belirlendi.

yapi.com.tr

Toplantılar

24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Nisan 2012
YER: Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Bursa
DÜZENLEYEN: TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi
DİĞER BİLGİLER: A: Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi Odunluk Mah. Akademi Cad. No: 8 A-3 Blok Nilüfer / Bursa T: +90 224 453 56 00 F: +90 224 453 56 01 E: bursamimar@bursamimar.org.tr
+ Ajandama Ekle

TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından 5-7 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan "24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi"nin ana teması "dönüşüm" olarak belirlendi.

20.yüzyılın ikinci yarısından bu yana dünyada yaşanan küreselleşmenin tetiklediği, başka bir deyişle dayattığı "dönüşüm", TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından gerçekleştirilen 24. Yapı ve Yaşam Kongresi’nin ana teması olarak belirlendi. Bu olgunun, özellikle büyük kentlerde rant yaratma amaçlı olarak meydana çıkan söz konusu yaklaşımın, doğrudan ya da dolaylı olarak mesleki, kentsel, örgütsel, teknolojik, ekolojik, ekonomik, demografik ve insan hakkı kapsamında mimarlık mesleğine olan etkileri "Dönüşümün Yaşama ve Mekana Etkileri" başlığı altında irdelenecek.
 
Tüm katılımcılarla birlikte gerçekleştirilecek olan yuvarlak masa toplantıları ile kongrede öne çıkan konular ayrıntılı bir şekilde tartışılacak ve bu tartışmalar kapsamında söz konusu konulara çözümler aranacak.
 
Tema doğrultusunda yapılan çalışmalar, planlama, hukuk ve sosyal bilimler alanlarından uzmanların, sivil toplum kuruluşlarının, siyasi çevrelerin ve diğer ilgili katılımcıların katkıları ile kapsamlı bir şekilde ele alınacak.
 
Dönüşümün Yaşama ve Mekana Etkileri, altı ana başlık kapsamında ele alınacak:

  • Kentsel Dönüşüm; Nedenleri, amaçları ile dünyadan ve Türkiye’ den örnek olacak kentsel dönüşümler,
  • Mekansal Dönüşüm; Sosyo-kültürel yapıdaki değişimlere paralel olarak gelişen mekansal dönüşüm,
  • Mesleki ve Örgütsel Dönüşüm; Mimarlık mesleğinin ve hizmet sunumunun geçirdiği teknolojik evrim ve buna koşut olarak meslek örgütünün zorunlu dönüşümü,
  • Yasaların Dönüşümü; Yaşam koşullarına göre zorunlu olarak değiştirilen ve değiştirilmesi öngörülen mimarlık mesleğini doğrudan ilgilendiren yasaların tasarıma, hizmet sunumuna ve uygulamaya etkileri,
  • Sektördeki Teknolojik Dönüşüm; Yeni yapım sistemleri, mekanik, elektrik – elektronik ve otomasyon sistemler yeni inşaat malzemeleri gibi değişimlerin tasarım, hizmet ve uygulamaya etkileri,
  • Dönüşümün Ekolojiye Etkisi; Küreselleşme ile bozulan ekolojik dengenin yeniden tesisi için yararlı olabilecek görüş ve öneriler ve bunların olumlu dönüşüm esasları olarak belirlenmesi konuları irdelenecek ve tartışılacak.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/24-uluslararasi-yapi-ve-yasam-kongresi_90244.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!