Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Babıâli'de Yeniden Şenlik Başlıyor

'Babıâli ruhu', Ayasofya Meydanı'nda yapılacak şenliklerle yeniden canlandırılacak. Şenlikte gazeteciler ile okurlar da bir araya gelecek.

Radikal

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Eylül 2005
BİTİŞ TARİHİ: 4 Eylül 2005
+ Ajandama Ekle

Babıâli ruhu', Ayasofya Meydanı'nda yapılacak şenliklerle yeniden canlandırılacak. Şenlikte gazeteciler ile okurlar da bir araya gelecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Babıâli ruhunu yeniden canlandırmak amacıyla 'Babıâli Şenliği' düzenliyor. Ayasofya Meydanı'nda yapılacak olan şenlikte, 1828 ile 2005 yılları arasındaki basın tarihi sergisi açılacak. Sergide geçmişten günümüze kadar uzanan süreçte meydana gelen önemli olaylar gazete kupürleri aracılığıyla sergilenecek. Fotomuhabirleri Derneği'nin ödüllü fotoğrafları da 'Basına Görsel Bakış' başlığıyla açılan bir sergide sergilenecek. Karikatür sergisinde ise TGC'nin bastırdığı kitaplardan seçilen, basının anlatıldığı çizgiler yer alacak.

Pazar günü başlıyor

4 Eylül pazar günü başlayacak şenliği organize eden Strateji Parkı İletişim Danışmanlığı'ndan Gülnaz Arsel, okurları, gazeteleri ve gazetecileri buluşturacak şenliğe halktan büyük ilgi beklediklerini söyledi. Şenliğin Babıâli ruhunu canlandırmak için düzenlendiğini belirten Arsel, şu bilgileri verdi:

"Babıâli Şenliği halkla basını bir araya getiren ilk şenlik. Aslında 59 yıldır Babıâli Geceleri düzenleniyordu. Ancak son sekiz yıldan beri o da ihmal edilmiş. Bu şenlik vatandaşların da katılımıyla gerçekleşecek ilk şenlik olacak. Şenliğin tanıtımını, bilbordlarla ve televizyonlarda yayımlanacak 15 saniyelik reklamlar aracılığıyla yapacağız. Halkında katılımını bekliyoruz. Şenlikte sürekli müzik yayını olacak. Hemen hemen bütün gazeteler, açılacak olan serginin karşısına standlarını açacak. Genel yayın yönetmenleri TGC binasında toplanacak, oturumlar yapılacak. Şenliğin sonunda Nev, Zuhal Olcay ve Bülent Ortaçgil konser verecek."

Şenliği geleneksel hale getirmek istediklerini belirten Arsel, önümüzdeki yıl şenliğin daha geniş katılımla iki veya üç gün sürmesini planladıklarını söyledi. TGC'nin 60. kuruluş yılı nedeniyle şenliğin daha da coşkulu geçeceğini belirten Arsel, "Önümüzdeki yıl yabancı gazetecileri, özellikle yerli-yabancı genel yayın yönetmenlerini bir araya getirmeyi planlıyoruz. Bu sene bizim için başlangıç olacak ama seneye çok daha büyük bir şenlik düzenlenecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/babialide-yeniden-senlik-basliyor_33182.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!