Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Domus Academy'den Dante Donegani ve Giovanni Lauda İstanbul'da

İtalya’nın ilk tasarım üniversitesi sayılan Domus Academy Kurucularından Master Program Başkanı Dante Donegani ve Giovanni Lauda TÜYAP’ta konferans verecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

Domus Academy'den Dante Donegani ve Giovanni Lauda İstanbul'da
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2 Nisan 2009
YER: Tüyap Fuar Alanı, Beylikdüzü, İstanbul
DÜZENLEYEN:
DİĞER BİLGİLER: ZEGO İletişim Stratejileri Merkezi Damla Akbay T: (212) 336 68 38 E: damlaa@zego.com.tr TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Aylin Elman T: (212) 886 68 43 E: aylinelman@tuyap.com.tr
+ Ajandama Ekle

talya’nın ilk tasarım üniversitesi sayılan Domus Academy Kurucularından Master Program Başkanı Dante Donegani ve Giovanni Lauda UNICERA Fuarı kapsamında TÜYAP’ta konferans verecek.

İtalya’nın ilk tasarım ve moda lisansüstü diplomasını veren Domus Academy kurucularından Dante Donegani ve Giovanni Lauda “Seramik Dünyasında Tasarım ve Geleceğe Ait Trendler ” başlığı altında dinleyicilerle biraraya gelecek.

Domus Academy’de Master Program Direktörü olarak görev alan Dante Donegani ile Endüstri Tasarımı Master Programı’nda “Tasarım Kültürü” dersi veren Giovanni Lauda 1992 yılında kurdukları D&L Studio bünyesinde, Memphis, Stildomus, Isuz, Steel and Luceplan, La Cose Nostre, Edra, Radice ve Viceversa gibi şirketlerin sanat etkinliklerinin yerleşim planlamalarını, kurumsal kimlik çalışmalarını ve ürünlerinin tasarımını yaptılar. Uluslararası bir çok ödül alan ikili 2001 senesinde, ‘İtalya ve Japonya; Tasarım ve Yaşam Stili’ temalı sergide ‘ev’ bölümünü tasarladı.

2003-2004 yılları arasında Domus Academy öğrencileriyle seramik materyallerin şehir hayatına yeni uygulamaları konusunda “Fragile Surfaces” adlı bir araştırma yürüten ikili, değişen şehir hayatında gittikçe statik boyutlardan dinamik boyutlara geçen binaların tasarımında ve mimarisinde seramik kullanımını araştırdı. Bugüne kadar mimariye ve mimari öğelere sağlamlık ve kalıcılık katmak için kullanılmakta olan seramik öğeleri, bu araştırmada daha kırılgan, ışığa ve çevre koşullarına duyarlı biçimlerde ve esnek iletişim sağlayacak şekilde tasarlandı. Donegani ve Lauda, bu tür bir çalışmayla hem mimariyi işlevsel olarak tersine çevirebilme imkanı hem de zaman içinde durağanlaşmayan bir tasarım yaratmayı amaçladı.

Kurulduğu yıldan itibaren Gianfranco Ferre gibi dönemin en önemli tasarımcılarının dersler verdiği Domus Academy tasarımın tüm sosyal ortamlara gireceğini savunuyor. İtalyan tasarımının efsaneleşmesinde katkısı olan Domus Academy yetkililerine göre tasarım her alanı kapsayacak, hatta gelecekte büyük şirketlerin yönetim kurullarına tasarımcılar girecek; hem hizmet ve ürünü, hem de onu sunuş biçimini tasarlayacaklar.

 

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/domus-academyden-dante-donegani-ve-giovanni-lauda-istanbulda_67804.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!