Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Expo Turkey by Qatar

18-20 Nisan tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek Expo Turkey by Qatar ile tüm dünyanın hedef pazarı haline gelen Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da, Türkiye’nin Katar ile ortaklaşa ticari etkinliğinin artması hedefleniyor.

yapi.com.tr

Fuarlar

Expo Turkey by Qatar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Nisan 2017
BİTİŞ TARİHİ: 20 Nisan 2017
YER: Doha / Katar
+ Ajandama Ekle

2022 Dünya Kupası ev sahibi olarak 150 milyar dolarlık alt ve üst yapı yatırımını planlayan Katar, bütçesini de buna ayırdı. Bu planlama çerçevesinde 11 adet yeni stadyum, otoyollar, demiryolu ve metro hatları, 150 yeni 5 yıldızlı otel, 20 bini aşkın yeni villa ve binlerce yeni site inşa edilmesi planlanıyor. Expo Turkey by Qatar ile Türk inşaat ve yapı endüstrisi sektörünün dünya kupası için ayrılmış olan bu bütçeden en büyük payı alması hedefleniyor. Katar bu potansiyeli ile ülke olarak Türk Yapı Endüstrisi açısından çok önemli bir pazar niteliğini taşıyor.

Katar kişi başına düşen 500 bin doların üzerindeki milli gelir itibariyle dünyanın en zengin ülkesi olma özelliğini taşıyor. Dünyanın milli gelire oranla en yatırımcı ülkesi olan Katar’ın dünya üzerindeki fonlarının toplamı yaklaşık 2 trilyon doların üzerinde yer alıyor.

Türkiye’den 10 sektörde 300 firma

Expo Turkey by Qatar Türk firma ve markalarının başta inşaat ve emlak / gayrimenkul olmak üzere, sağlık turizmi, enerji, çevre yönetimi, yapı malzemeleri, gıda, turizm, ulaşım, mobilya alanlarında bölge için avantajlı bir ticaret fırsatı sunuyor. Fuarda Türkiye’den 10 farklı sektörden 300’den fazla firma stand kuracak. Expo Turkey by Qatar ile her katılımcı adına minimum garantili 5 iş görüşmesi B2B ve B2G alanlarında organize edilecek.

Expo Turkey by Qatar ile Katar ile Türkiye arasında dış ticaret, yatırım ve üçüncü ülkelere birlikte yatırım ilkeleri ile özel sektörün önemi giderek artarken, Katar son 10 yılda Türkiye’ye 19 milyar dolar doğrudan yatırım gerçekleşti. Bu yatırım miktarı ile Türkiye, Katar’ın yatırım yaptığı ülkeler sıralamasında 4. sırada yer alıyor. Türkiye’nin potansiyeline ve iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin zenginliğine bakıldığında Expo Turkey by Qatar ile ticaret hacminin ikiye katlanması hedefleniyor.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/expo-turkey-by-qatar_155133.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!