Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Genç Mimarlar Ödüllerini Aldı

Kale Grubu'nun Desteği ile Verilen Türkiye'nin İlk Genç Mimar Ödülü Sahiplerini Buldu. Kale Grubu sponsorlugunda duzenlenen'Genç Mimar Ödülü' Tören

yapitr/Murat UYMUŞLAR

Diğer

Genç Mimarlar Ödüllerini Aldı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Ekim 2004 13:13
BİTİŞ TARİHİ: 12 Ekim 2004 13:13
+ Ajandama Ekle

ale Grubu'nun Desteği ile Verilen Türkiye'nin İlk Genç Mimar Ödülü Sahiplerini Buldu.

Kale Grubu sponsorlugunda duzenlenen'Genç Mimar Ödülü' Töreni, 4 Ekim 2004 Dünya Mimarlık Günü'nde Tarih Vakfı Tarihi Darphane Binaları'nda,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, Kale Grubu Teknik ve Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay, Seramik Grubu Başkanı Tarık Özçelik ile Turkiye'nin önde gelen mimar ve medya mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

Aydan Balamir, İhsan Bilgin, Aykut Köksal, Uğur Tanyeli ve Belkıs Uluoğlu'ndan oluşan seçici kurul, ödülü 5 mimara paylaştırdı. Ödülü alanlardan biri kurumsal bünye içinde üretim yapan bir mimar olan Boğaçhan Dündaralp, diğer dört mimar ise serbest mimarlık pratiği içinde faaliyet gösteren iki büronun ortakları Kerem Erginoğlu-Hasan Çalışlar ile Hilmi Güner-Hüseyin Bütüner. Mimarlar ödüllerini, Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı ve Kale Grubu Teknik Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay'ın elinden teslim aldılar.


Mimarların inşa edilmiş binaları başta olmak üzere tasarım alanında yaptıkları her türlü üretim göz önüne alınarak verilen AMV Genç Mimar Ödülü ile nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmalarını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için bir zemin oluşturmak amaçlandı.

Ön koşulu, Arkitera Mimarlık Veritabanı içinde yer almakta olan AMV Genç Mimar Ödülü'nün yalnızca bilgi toplama sürecinde değil, değerlendirme aşamasında da dijital ortamın olanaklarından yararlanıldı. Paftayla katılımın olmadığı jüri toplantısında adayların işleri internet üzerinden takip edilerek değerlendirildi. Ödül alan mimarların işlerinin sergilendiği AMV Genç Mimar Ödülü Sergisi, "Gençlik" konusuna odaklanan ve bu sene birincisi düzenlenen İstanbul Mimarlık Festivali boyunca gezilebilecek.

Ödül töreninden sonra bir hafta süre ile Darphane'de açık kalacak olan sergi, Festival'den sonra Kale Grubu'nun katkılarıyla Türkiye'nin 8 büyük ilini daha dolaşacak. Böylece AMV Genç Mimar Ödülü, Türkiye'yi dolaşacak sergisi ile, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasına destek olacak. Ödül alan mimarların projelerinden oluşan sergilerinin yanı sıra, seçilmiş projeleri derlenerek kitap haline getirildi ve Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından "Genç Çizgiler 2004" adıyla yayınlandı. Türkçe-İngilizce olarak hazırlanan kitap, yurtiçi ve yurtdışında seçkin kitapevlerinde satışa sunulurken, Genç Türk Mimarlığı'nın yurtdışında da tanınmasına katkı sağlıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/genc-mimarlar-odullerini-aldi_19211.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!