Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

IntoMotion | Reflections of Space Atölyesi

Etkileşimli sistemlerin incelenmesi amacıyla, epitome {collaborative network} tarafından düzenlenen atölye çalışması başvurularınızı bekliyor.

yapi.com.tr

Eğitimler

IntoMotion | Reflections of Space Atölyesi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 31 Ağustos 2015
BİTİŞ TARİHİ: 9 Eylül 2015
YER: İstanbul Bilgi Üniversitesi, Santral Kampüsü, Mimarlık Fakültesi
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

epitome ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi işbirliğinde

WEB ADRESİ:

http://epitomeco.net

DİĞER BİLGİLER:

Başvuru ve kayıt için: epitomeconet@gmail.com

+ Ajandama Ekle

IntoMotion // Reflections of Space atölyesi, mekan ve parametreleri ile olan ilişkisini 1:1 ölçekte, çevresiyle sürekli etkileşimde olacak bir pavyonla irdelemeyi hedefler. Çevresel etkenlerin mekanın tasarım ve oluşumuna etkisi yanı sıra sensörler ve kinetik sistemler yardımıyla söz konusu etkenlere uyum sağlarken, tasarlanmış hareket setleriyle değişkenleri kullanıcıya ve çevresine yansıtan bir sistem kurgusu çalışma konusunu oluşturacaktır.

"Adaptability" (uyum sağlama) ve "responsiveness" (cevap verme) konseptleri farklı senaryolar üzerinden tartışılacak ve katılımcıların bu senaryolar çerçevesinde farklı sensör ve kinetik sistemleri tanıması sağlanacaktır. Etkileşimli sistemlerin incelenmesinin yanı sıra, kendi kendine ayakta durabilen ve tasarlanmış hareketlerin eklemlenebileceği bir sistem yaratmak için gerekli dijital biçim bulma deneyleri de tasarım süreci döngüsünde yer alacaktır.

Atölyenin ilk üç günü tutorial seansları, Grasshopper ve Arduino gibi dijital araçlar üzerine yoğunlaşacak çalışmalara ayrılmıştır. Grasshopper seanslarında, katılımcılar dijital biçim bulma çalışmaları için Kangaroo (GH için fizik motoru eklentisi) alıştırmaları yapacak, öncesinde Grasshopper’a dair temel bilgileri alacaklardır. İki gün devam edecek Arduino seanslarında ise temel kodlama bilgisi yanı sıra sensör, motor gibi araçlar tanıtılacaktır. Üçüncü günün sonunda katılımcılar gruplara ayrılıp kendi etkileşimli modüllerini, olası etki potansiyelleri çerçevesinde biçim bulma deneylerini göz önünde bulundurarak geliştirecek ve sunacaklar. Final tasarım 1:1 ölçeğinde, dijital fabrikasyon araçlarıyla (lazer kesim, cnc, 3D print, vakum vs.) üretilerek atölye haftası içinde montajı sağlanacaktır.


Gereklilikler:
Temel Rhinoceros bilgisi. Grasshopper ve Arduino bilgisi gerekmemektedir. Katılımcılar atölyeye kendi lap-topları ile ve programlar kurulmuş şekilde gelmeliler. (programları edinmek için gerekli linkler başvuru onayı sonrası paylaşılacaktır).

Eğitmenler:
Cemal Koray Bingöl, Gamze Gündüz, Deniz Tümerdem, Metin Şahin

Yer:
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Santral Kampüsü, Mimarlık Fakültesi

Tarihler:
31 Ağustos 2015 - 09 Eylül 2015


Katılımın ücretli olduğu etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için
tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/intomotion-reflections-of-space-atolyesi_133374.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!