Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Kırların Çiçekleri ve Bahar Sergisi

Vasfiye Aydın Resim Sergisi

yapi.com.tr

Sergiler

Kırların Çiçekleri ve Bahar Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Mayıs 2006
BİTİŞ TARİHİ: 21 Mayıs 2006
YER: Balkan Türkleri Dayanışma ve Kültür Derneği, Sinanpaşa Medresesi, Çemberlitaş, İstanbul
DÜZENLEYEN: Balkan Türkleri Dayanışma ve Kültür Derneği
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 520 89 42 - 511 27 11 F: (0212) 511 27 97 Sergi, 10:00 - 15:00 saatleri arasında görülebilir.
+ Ajandama Ekle

esimlerinde yaşamın gözden kaçırdığımız basit ayrıntılarını işleyerek küçük mutlulukları yakalamayı hedefleyen Vasfiye Aydın, ilk kişisel sergisi ile 8 - 21 Mayıs tarihleri arasında Balkan Türkleri Dayanışma ve Kültür Derneği'nde.

"Kırların Çiçekleri ve Bahar Sergisi", birçok insanın sadeliği, güzelliği karşısında mutluluk, coşku, heyecan ve sevinç duyduğu, erken baharın müjdecisi papatyalara ve kır çiçeklerine geniş yer ayırıyor. Hayatın koşuşturmacası içinde, git gide daha karmaşık şeylerle mutluluğu yakalamaya çalıştığımız noktasından hareketle tekrar sadeliği ve basitliği hatırlatma çabasıyla resim çalışmalarına devam eden Vasfiye Aydın, kır çiçeklerini tuvaline taşıyarak, gözden kaçırdıklarımızı bu sergiyle bizlere yeninden hatırlatıyor.

Ünlü ressam Selçuk Uçku, öğrencisi Vasfiye Aydın'ın çalışmalarını şöyle değerlendiriyor:

"Vasfiye Aydın'ın Sebahattin Camcıoğlu atölyesinde fırça sallaması boşuna değildi. İşe, desenin bilgi ve becerisinden başlaması, renk bilgisi edinme bilinciyle suluboya resme geçmesi, sonraları yağlıboya ile devam etmesi Bulgaristan'da kazandığı genel sanat kültürünün sonucudur. Vasfiye Aydın fırçasını kalem gibi kullanmasını beceren, doğuştan sanatçı kişiliğe sahip, resimleri ile bize şiirsel anlatımlar sunan, fazlasıyla duygu yüklü bir sanatçıdır. Kendisi primitif resimlerle yetinmeyerek Rönesans'ı, empresyonizmi, sürrealizmi de göz ardı etmemiş, çağdaş sanatı da anlamaya çalışmış ve soyut çalışmalara da imza atmıştır. Özellikle papatyaları sadece görülmemeli, birer birer koklanmalıdır."

Vasfiye Aydın
1953 yılında Bulgaristan'ın Eski Cuma kentinde doğan Vasfiye Aydın, Haskovo Sağlık Koleji'nden ebe hemşire olarak mezun oldu. 1978 yılında Türkiye'ye göç etti. Çocukluğundan beri ilgilendiği resme 2001 yılında TEGEV Fındıkzade Eğitim Parkı'nda Melike Özaydınlı atölyesinde başladı. Selçuk Uçku ve Sebahattin Camcıoğlu atölyelerinde sulu boya ve yağlı boya eğitimi alan ve bu eğitimlerine halen devam eden Vasfiye Aydın çalışmalarını kendi kurduğu Fındıkzade Sanat Atölyesi'nde de sürdürüyor. 2001 yılından bugüne TEGEV bünyesinde 7 karma sergiye katılan sanatçı İngilizce, Rusça ve Bulgarca biliyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/kirlarin-cicekleri-ve-bahar-sergisi_45533.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!