Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Stone | Space" (Taş | Mekan) Konferans ve Paneli

Moderatörlüğünü Ahmet Eyüce ve Ela Kaçel’in üstleneceği "Stone | Space" (Taş | Mekan) konulu konferans ve panel etkinliğinde, taşın geçmişteki en eski doğal yapı malzemesi olması ile birlikte mekan tasarımı ve düşüncesine kazandırdığı ontolojik ve tektonik boyutları tartışılacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

"Stone | Space" (Taş | Mekan) Konferans ve Paneli
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Mayıs 2012 13:30
YER: Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş Kampüsü, Fazıl Say Salonu, İstanbul
DÜZENLEYEN: Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
DİĞER BİLGİLER: A: Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak No: 4-6 Beşiktaş T: (0212) 381 55 26; (0212) 381 05 03 oguzorkun.doma@bahcesehir.edu.tr
+ Ajandama Ekle

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, 4 Mayıs 2012 Cuma günü “Stone | Space” (Taş | Mekan) konulu bir konferans ve panel etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Moderatörlüğünü Ahmet Eyüce ve Ela Kaçel’in üstleneceği etkinlikte taşın geçmişteki en eski doğal yapı malzemesi olması ile birlikte mekan tasarımı ve düşüncesine kazandırdığı ontolojik ve tektonik boyutları tartışılacak.

De Montfort University Leicester Mimarlık Okulu Başkanı David Dernie’nin vereceği “Architecture and the Material Imagination” (Mimarlık ve Maddesel İmgelem) başlıklı konferansta, taşın mekan kurmadaki rolü tarihsel, kuramsal ve düşünsel yönleri ile ele alınacak. "New Stone Architecture" (Laurence King, 2003) kitabının yazarı olan Dernie, taş mekanları uluslararası çağdaş yapılar üzerinden tartışacak.

Konferansın ardından, Şevki Pekin ve Nevzat Sayın tasarladıkları taş yapılar üzerinden taş, mekan ve zamana ilişkin birer konuşma yapacaklar. Şevki Pekin, 1996 yılında Ulusal Mimarlık Ödülleri içinde Yapı Dalı’nda Başarı Ödülü aldığı Bodrum Evi’ni anlatırken; Nevzat Sayın, Yahşibey Köyü’nde tasarladığı evlerden Ağa Han Ödülü’ne aday olmuş olan Emre Senan Evi ve Yahşibey Yaz Okulu üzerine konuşacak.

Etkinlik, üç konuşmacının katılacağı bir tartışma paneli ve soru-cevap bölümü ile sona erecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Fazıl Say Salonu’nda saat 13:30’da başlayacak etkinlik süresince simültane tercüme yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/stone-space-tas-mekan-konferans-ve-paneli-_91685.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!