Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Uluslararası Arenada Yapı Sektöründe Neler Oluyor?"

Yapı sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi, hazırladığı Türk Yapı Sektörü Raporu verileri ışığında, DEİK- Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu işbirliği ile "Yapı Sektöründe Uluslararası Pazarlar ve Fırsatlar" ana başlığında yeni pazarlar ve yatırım olanaklarını gündeme taşıyor. Toplantıda Türk yapı malzemesi üreticileri, gayrimenkul ve

yapi.com.tr

Toplantılar

"Uluslararası Arenada Yapı Sektöründe Neler Oluyor?"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Mart 2010 15:00
BİTİŞ TARİHİ: 22 Mart 2010 17:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10
+ Ajandama Ekle

apı sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), hazırladığı Türk Yapı Sektörü Raporu verileri ışığında, DEİK- Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu işbirliği ile “Yapı Sektöründe Uluslararası Pazarlar ve Fırsatlar” ana başlığında yeni pazarlar ve yatırım olanaklarını gündeme taşıyor.

Toplantıda Türk yapı malzemesi üreticileri, gayrimenkul ve müteahhitlik sektörünün üst düzey yöneticileri ve karar vericileriyle, ilgili sivil toplum kuruluşları, kamu/yerel yönetimlerin liderleri 22 Mart 2010 Pazartesi günü YEM’de bir araya geliyor.

Yapı ve mimarlık sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi, her yıl düzenli olarak hazırladığı Türk Yapı Sektörü Raporu verileri ışığında, DEİK – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu işbirliği ile “Yapı Sektöründe Uluslararası Pazarlar ve Fırsatlar” başlıklı toplantıyı düzenliyor. 22 Mart 2010 Pazartesi günü, saat 15.00’te, Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenecek olan toplantıda, Türk yapı sektörü yatırımcısı için büyük önem taşıyan Rusya, Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgesindeki pazarın durumu, büyüklüğü,  bu pazarlardaki yeni iş fırsatları gündeme getirilecek.

40 yılı aşkın süredir düzenlediği etkinlikler, oluşturduğu platformlar, yayınlar ve sektöre yönelik profesyonel bilgi hizmetleri ile yapı sektörünün nabzını tutan Yapı-Endüstri Merkezi bu toplantı ile içinde bulunulan mevcut durumu analiz ederek sektöre, yeni pazarlar, yeni fikir ve iş fırsatları hakkında bilgi aktarmayı, yeni bakış açıları kazandırmayı amaçlıyor.

“Yapı Sektöründe Uluslararası Pazarlar ve Fırsatlar” toplantısı üç ana başlıkta gerçekleşiyor

İlk bölümde, Türkiye’deki yapı sektörünün mevcut durumu, karşılaştırmalı olarak son yıllardaki eğilimleri; Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Barış Onay tarafından YEM’in 1994 yılından bu yana yayımladığı, yapı malzemesi üreticileri, profesyoneller ve yatırımcılar için yol gösterici bir kaynak olan “Türk Yapı Sektörü Raporu” verilerine göre değerlendirilecek.

Toplantının ikinci bölümünde; Türkiye’deki yapı sektörünün yurtdışı açılımı, Türk yapı malzemesinin yakın coğrafyadaki pazarlama olanakları ve buralardaki yeni iş fırsatları hakkında konuşacak olan DEİK – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk Afgan İş Konseyi Başkanı, DEİK Türk Rus İş Konseyi Başkan Yardımcısı, DEİK Türk- Irak İş Konseyi Üyeliği ve Türkiye Müteahhitler Birliği Yüksek İstişare Komite Üyesi ve Yüksel İnşaat A.Ş. Genel Müdürü/Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Candemir ayrıca yapı sektörü için uluslararası ticaretteki gelişmeleri ve Avrasya bölgesindeki Türk Müteahhitleri ve çalışmaları ile ilgili bilgiler de aktaracak.

Toplantının son bölümünde ise; Avrupa’nın yapı ve konut üretimi ile ilişkili sektörler konusunda en güvenilir pazar araştırma firmalarından B+L Markdaten’ in kurucusu ve ortağı Martin Langen’in görüşlerine yer verilecek. Martin Langen, Doğu Avrupa pazarlarının dahil olduğu geniş coğrafyada yer alan bölgeyi güncel/karşılaştırmalı yapı sektörü verileriyle değerlendirecek, son yıllarda bu pazarlardaki genel değişim ve eğilimler üzerinden önümüzdeki döneme dair öngörüler sunacak.

Program

14.30 – 15.00 Kayıt ve Kahve İkramı

15.00 – 15.05 Açılış Konuşmaları

15.05 – 15.20 "İnşaat Sektörünün Yurtdışı Açılımı ve Avrasya'daki Türk Müteahhitleri"
Cihan Candemir, DEİK Türk-Afgan İş Konseyi Başkanı,
Yüksel İnşaat A.Ş. Genel Müdürü/Yönetim Kurulu Üyesi

15.20 – 15.40 “Türk Yapı Sektörünün Güncel Durumu ve Fırsatlar”
                        Barış Onay, YEM Genel Müdür Yardımcısı

15.40 – 16.00 Kahve Arası

16.00 – 17.00  “Yapı Sektörü İçin Doğu Avrupa’daki Fırsatlar”
                        Martin Langen, B+L Marktdaten, Firma Sahibi

Toplantıya katılım için kayıt yaptırmak gerektiği gelen bilgiler arasında.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-arenada-yapi-sektorunde-neler-oluyor_77337.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!