Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Yapı Fuarı Etkinlikleriyle...

“Uluslararası YAPI 2006 İstanbul Fuarı” Sona Erdi

“Uluslararası YAPI 2006 İstanbul Fuarı”

yapi.com.tr

Diğer

“Uluslararası YAPI 2006 İstanbul Fuarı” Sona Erdi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Mayıs 2006
BİTİŞ TARİHİ: 7 Mayıs 2006
YER: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Beylikdüzü, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 219 39 39 F: (0212) 225 66 23 Fuar davetiyesi için lütfen tıklayınız.
+ Ajandama Ekle

br/> Yapı-Endüstri Merkezi’nin düzenlediği “Uluslararası YAPI 2006 İstanbul Fuarı” sona erdi.

Türk inşaat sektörünün uluslararası anlamda gelişmesine katkıda bulunacak Uluslararası YAPI 2006 İstanbul Fuarı, yaklaşık 60 bin m2 alan üzerinde, 10 ayrı salonda, üretim alanlarına göre gruplanmış, yaklaşık 50 ülkeden 800 firmanın katılımı ile "Türk Yapı Sektörünün En Büyük Fuarı" olma niteliğini taşıyor.

2005 yılında Türk ekonomisinin en yüksek büyüme oranına sahip sektörü olan inşaat sektörü (yüzde 19.7), Bağımsız Devletler Topluluğu, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcı ve ziyaretçilerle Türk yapı dünyasının bir araya geldiği bir buluşma noktası oldu. Bu kapsamda seminer, sempozyum ve sergi gibi etkinliklerin de yer aldığı fuarda, tüm fuar katılımcıları arasında düzenlenen “Amacına En Uygun Hazırlanmış Stand Ödülü” de sahiplerini buldu.

Uluslararası YAPI 2006 İstanbul Fuarı kapsamında, Türk yapı sektörünün yurtdışında tanıtımı için yabancı ülkelerin inşaat yatırımlarından sorumlu alım heyetleriyle pek çok olumlu görüşme gerçekleştirildi. Bu görüşmelere göre; Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Rusya Federasyonu, Türkmenistan, Kazakistan, Suudi Arabistan, Libya, Afganistan, Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan, Ürdün, Özbekistan, Cezayir‘den alım heyetleri fuarı ziyareti ettiler.

Ayrıca uluslararası katılımcıların her geçen yıl daha da fazla ilgi gösterdiği fuarda, Amerika Birleşik Devletleri, Çek Cumhuriyeti, Çin, Finlandiya, İsrail, İtalya, Kanada, Kore, Tayvan’daki Yapı-Endüstri Merkezi acentelerinin organize ettiği katılımlar da, fuar ziyaretinin verimliliğini arttırdı.

Uluslararası Yapı-Turkeybuild 2006 İstanbul Fuarının Ekonomik Boyutu
Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı, Türkiye’nin en büyük yapı fuarı olmasının yanı sıra ülkemizde düzenlenen ilk ihtisas fuarı olma özelliğini taşıyor. 1978’de ilk kez Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar, bugün Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi / Beylikdüzü’nde, 10 salonda, 60 bin m2’lik dev bir fuar durumuna geldi. Fuarın hazırlık aşamasından kapanışına kadar geçen kısa sürede kabaca bir hesapla milyonlarca liralık harcamanın, bu kısa sürede ekonomiye döndüğünü görüyoruz.

Sayılarla Uluslararası Yapı 2006 İstanbul Fuarı:

Fuar alanı 60.000 m2
Net sergileme alanı 23.244 m2
Salon sayısı 10 ayrı salon
Toplam Katılımcı kuruluş sayısı 800
Yabancı Katılımcı kuruluş sayısı yaklaşık 50 doğrudan katılımcı
İstanbul dışından katılan firma sayısı yaklaşık 175
Fuarda toplam çalışan sayısı yaklaşık 6.000 kişi
Temizlik ekibi sayısı 250 kişi
Döşenen halı miktarı 33.000 m2
Halı koruma için kullanılan naylon miktarı 8.5 ton
Teknik ekip çalışan sayısı 150 kişi
Organizasyon kapsamında çalışan Host-Hostes sayısı 3000 kişi


Yaklaşık 800 firmanın stand yapımında ve fuar süresince standlarda çalışan personel göz önüne alındığında, fuar yaklaşık 6.000 kişiye istihdam yarattı. 15 gün boyunca Türkiye ölçeğinde bir kasaba nüfusuna denk düşen bu 6.000 kişinin fuar alanına ulaşım, yemek vb. temel gereksinimleri, İstanbul dışından gelenlerin konaklama gereksinimlerinin karşılanması da dikkate alındığında, fuar, İstanbul ekonomisinde ciddi boyutta bir katma değer yarattı. Ayrıca, Taksim, Bakırköy, Sirkeci semtlerinden fuar alanına servis hizmeti sağlandı.

Yapı-Endüstri Merkezi
Yapı-Endüstri Merkezi, yapı malzemesi ve teknolojisi alanında çalışan bir bilgi merkezidir. 1968’ den beri yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimlere hizmet vermektedir. Uzmanlık fuarları, Yapı Bilgi Merkezi, “Yapı Yayın” ile yayınladığı sektörel yayınları, Yapı Kitabevi, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları ile sektörün temel taşlarından birini oluşturmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-yapi-2006-istanbul-fuari-sona-erdi_44436.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!