Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Yael Davids, Platform'da

End on Mouth "Sesine kavuştuğunda, görüntünü kaybedeceksin" Yael Davids 24-26-27 Kasım 2004 / Saat: 19:30 Platform'un "İstanbul Misafirleri Pro

yapitr/Deniz TÜRKERİ

Sergiler

Yael Davids, Platform'da
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Kasım 2004
BİTİŞ TARİHİ: 27 Kasım 2004
+ Ajandama Ekle

nd on Mouth "Sesine kavuştuğunda, görüntünü kaybedeceksin"

Yael Davids
24-26-27 Kasım 2004 / Saat: 19:30

Platform'un "İstanbul Misafirleri Programı" kapsamında, Şubat 2004'ten bu yana çalışmalarını, FONDS BKVB'nin (Hollanda Görsel Sanatlar, Tasarım ve Mimari Vakfı) desteğiyle sürdüren Yael Davids, bu süre boyunca üzerinde çalıştığı projesi End on Mouth adlı performansını üç akşam boyunca Platform'da sergileyecek.

Davids'e performansında Eray Düzgünsoy, M. Fakih Kadenoğlu, Bora Şimşek'ten oluşan müzisyenler ile Murat Özkovalak, Bener Bozkurt ve Ayşe Dodanlı Ellinger'den oluşan tiyatrocular eşlik edecek. Sanatçı, inşa ettiği iki devasa ahşap kutuyu, biri yatay diğeri dikey olmak üzere Platform'un galeri mekanına yerleştirecek. Dikey olarak duvara dayalı duran kutunun içinde müzisyenler yer alacak. Oyuncular ise galerinin diğer yarısında yatay olarak duran ikinci kutunun içinde hapsolmuş şekilde, el ve ayakları üzerinde durarak performanslarını sergileyecek. Seyirciler, müzisyenleri ve oyuncuları görmeden sadece onları duyacak ve hissedecek. Yatay sahnenin iki tarafındaki toplam 20 kişi ise sahneyi, izleyenlerin göz hizasına kaldıracak.

Yael Davids 1968 yılında İsrail'de Tzub Kibbutz'unda doğdu.
1990 yılında Amsterdam'a yerleşti. Amsterdam'daki Gerrit Rietveld Akademi'de ve New York'ta The Pratt Institute'da eğitim gördü. Almanya'da Remscheid Academy'nin dans pedagojisi bölümünden mezun oldu. Sanatçının işleri, aralarında 1997'deki 5. Uluslararası İstanbul Bienali'nin de bulunduğu birçok grup sergisinde yer aldı: 2004 yılında, In Movement adlı işi, Paris'teki UNESCO merkezinde; Now What? Dreaming a better world in six parts adlı işi, Utrecht'teki Bak Basic voor actuele kunst'ta, Llames Nolo Performance adlı işi New York'taki El Museu Del Barrio'da, Effort adlı işi ise San Sebastian'daki Koldo Mitxelena Kulturunea'da yer aldı. Davids, 2005 yılında Düsseldorf' daki Museum Kunstpalast'ta bir grup sergisine katılmayı planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yael-davids-platformda_20971.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!