Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

OGS ve KGS'ye İlgi Artıyor

OGS ve KGS'ye ilgi artıyor

CNN Türk
OGS ve KGS'ye İlgi Artıyor

b>Boğaziçi köprüsünde, trafiği hızlandırmak için 3 nisandan itibaren kaldırılacak olan nakit gişelere alternatif olan otomatik ve kartlı geçiş sistemlerine talep arttı. Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri, 1999 yılında ilk etapta Boğaziçi, daha sonra Fatih Sultan Mehmet köprüsü ile işletmedeki otoyollarda başlatılan OGS ve KGS sistemi abone sayısının, 2005 yılı kasım sonu itibariyle 730 bin 970'i buldu.

Boğaz köprüleri ile paralı otoyollardaki geçişlerde büyük kolaylık sağlayan Otomatik Geçiş Sistemi'nde abone sayısı 2005 yılı kasım sonu itibariyle 595 bin 383 olurken, aynı süre içerisinde 138 bin 587 abone de Kartlı Geçiş Sistemi'ni tercih etti. Köprü ve otoyollarda otomatik ve kartlı geçişe imkan sağlayan söz konusu kartlar için, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası ve İş Bankası hizmet veriyor.

Hedef 1.5 milyon abone
Bu yıl ocak sonu itibariyle 800 bin adete ulaşması beklenen Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ile Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) abone sayısının, yıl sonuna kadar 1.5 milyona ulaşması hedefleniyor. OGS ve KGS abone sayısını büyük oranda arttırmayı hedefleyen Karayolları Genel Müdürlüğü, önümüzdeki iki yıl içinde de, gerek köprü gerekse otoyollarda kartı geçiş sisteminden yararlanan abone sayısını yüzde 80'in üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Trafiği hızlandırmak için, boğaz köprülerinde 3 nisan 2006 tarihinden itibaren nakit gişeler kaldırılarak, geçişler sadece Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ile Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) ile yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ogs-ve-kgsye-ilgi-artiyor_40693.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!