Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU novawood novawood

Site Seçimlerine Yeni Model Geliyor

Site Seçimlerine Yeni Model Geliyor

Cumhuriyet Gazetesi/Emine KAPLAN
Site Seçimlerine Yeni Model Geliyor

b>Kat Mülkiyeti Yasa Tasarısı üzerindeki çalışmalarını sürdüren TBMM Adalet Alt Komisyonu, apartman yöneticiliği için farklı bir seçim modeli getirmeyi planlıyor. Komisyon Başkanı Hakkı Köylü, ''Sitelerdeki yönetim seçimleri 2 ya da 3 yılda yapılabilir. Bu yönde seçenekli bir düzenleme olabilir'' dedi.

TBMM Adalet Alt Komisyonu, Kat Mülkiyeti Yasa Tasarısı üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Komisyonun, tasarı üzerinde değişiklik yapması bekleniyor. Komisyon Başkanı Hakkı Köylü, toplu konut sitelerinde yönetim seçimiyle ilgili hükümlerin değiştirilmesi yönünde kendisine yoğun istek geldiğini belirterek tasarıda bu yönde bir düzenleme yapılabileceğini söyledi.

Apartman yönetimi seçimlerinin her yıl yapılabileceğini, ancak konut sayısı çok yüksek olan büyük sitelerdeki seçimlerin iki ya da üç yıla yayılabileceğini belirten Köylü, şu görüşleri dile getirdi: '' Üye veya konut sayısı çok yüksek olan siteler var. Büyük sitelerle ilgili kademeli bir sisteme gidilebilir. Örneğin üye sayısı 3 bine kadar olan siteler yönetim seçimlerini 2 yılda bir, 5 binin üzerinde olanlar 3 yılda bir yapabilirler. Apartmanlarda yine 1 yılda yapılır. Tasarıya bu şekilde bir hüküm ekleyebiliriz. Böylece bürokrasiyi de azaltmış olabiliriz.'' Köylü, alt komisyon çalışmaları sırasında önce apartman ve site yöneticileri ile görüşerek temel sorunların neler olduğunu belirlemeye çalışacaklarını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/site-secimlerine-yeni-model-geliyor_40330.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!