Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

İşsizlik Rakamları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - İşsizlik Rakamları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Temmuz 2019 işgücü istatistik verilerine göre; istihdam oranı 1,8 puan, istihdam içindeki inşaat sektörü payı ise 1,4 puan azaldı. »

Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde

Kentsel Dönüşüm - Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde

Büyük markalı konut projelerinde yer alan Aslandağ Grubu, kapı sektöründeki tasarım markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri ve lüks mutfak markası Tresette Mutfak ile son olarak Piyalepaşa İstanbul’daki 592 konut için mutfak ve kapı tedariği yapıyor. »

İnşaat Sektöründe Canlanmanın İlk Sinyalleri Alındı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Canlanmanın İlk Sinyalleri Alındı

Türkiye Hazır Beton Birliği açıkladığı “Hazır Beton Endeksi” 2019 Eylül Ayı Raporu’nda, inşaat faaliyetlerinde hareketliliğin başlamasıyla birlikte sektör oyuncularının güven sorununun devam ettiğini belirtti. »

Faizlerdeki Gerileme İnşaat Sektörüne Güveni Artırdı

Kentsel Dönüşüm - Faizlerdeki Gerileme İnşaat Sektörüne Güveni Artırdı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın temmuzda faizleri düşürmesi ve ardından konut faizlerinde görülen gerileme inşaat sektörüne güvenin artmasında etkili oldu. »

Polisan Kansai Boya’da “Mesleki Yeterlilik” Belgelendirme Faaliyetleri Devam Ediyor

Kentsel Dönüşüm - Polisan Kansai Boya’da “Mesleki Yeterlilik” Belgelendirme Faaliyetleri Devam Ediyor

Polisan Kansai Boya, sektöre yeterli bilgi birikimine sahip, işinin ehli, nitelikli ustalar kazandırmak amacıyla yeni dönemde boya ve ısı yalıtım ustalarına yönelik Mesleki Yeterlilik Kurumu ile birlikte “Mesleki Yeterlilik Belgesi” belgelendirme... »

"Faiz Kararı, İnşaatta Gidişatı Belirleyecek"

Kentsel Dönüşüm - "Faiz Kararı, İnşaatta Gidişatı Belirleyecek"

Türkiye Hazır Beton Birliği'nin hazırladığı “Hazır Beton Endeksi” 2019 Ağustos Ayı Raporu’na göre; inşaat faaliyetlerinde hareketlilik gözükmekle birlikte, seviye olması gereken düzeyin altında kaldı. Önceki yılın aynı dönemine göre Güven... »

İş Kazaları için Fizyolojik Risk Faktörlerinin Analizi

Kentsel Dönüşüm - İş Kazaları için Fizyolojik Risk Faktörlerinin Analizi

İş kazalarının yaklaşık üçte birinin inşaat sektöründe meydana geldiği ülkemizde, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde görev yapmakta olan Dr. Öğretim Üyesi Semra Çomu Yapıcı, ‘’İnşaat Sektöründe Meydana Gelen İş Kazaları için Fizyolojik... »

"Kentsel Dönüşüm, İnşaat Mühendislerinin Önünü Açacak"

"Kentsel Dönüşüm, İnşaat Mühendislerinin Önünü Açacak"

İnşaat sektörünün Türkiye'nin gelir kaynaklarının yüzde 30’unu oluşturduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Mustafa Karaşahin, “Kentsel dönüşüm, inşaat mühendisleri için önümüzdeki yıllarda daha fazla fırsatlar ortaya çıkaracaktır” dedi. »

Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu’nda; 2019 yılının ilk yarısında üretimin yüzde 20,3 gerilemesi ile yaklaşık beşte birlik bir üretim kaybı ortaya çıktığı, ihracattaki miktar artışının ise üretim kaybını telafi edemediği vurgulandı. »

KPMG Türkiye İnşaat Sektörel Bakış Raporu Yayımlandı

Kentsel Dönüşüm - KPMG Türkiye İnşaat Sektörel Bakış Raporu Yayımlandı

KPMG Türkiye’nin hazırladığı Sektörel Bakış raporuna göre; yılın ilk altı ayında sektörden gelen öncü veriler zayıf seyrin devam edeceğini gösteriyor. Yabancıya satış yüzde 76,9’luk artışla sektördeki en yüksek performans. »

TÜİK Haziran Ciro Endeksleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - TÜİK Haziran Ciro Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun hazırladığı Haziran ayı Ciro Endekslerine göre inşaat sektöründe ciro yüzde 26.8 azaldı. »

”Konut Alırken Deprem Gerçeğini Unutmamak Gerekiyor”

Kentsel Dönüşüm - ”Konut Alırken Deprem Gerçeğini Unutmamak Gerekiyor”

17 Ağustos 1999 depreminin 20. yıl dönümünde akıllara yine “yapılarımız ne kadar güvenli?” sorusu geliyor. Uzmanlar, Türkiye’nin deprem kuşağında yer alan bir ülke olmasından dolayı her zaman olası depremlere hazırlıklı olmamız gerektiğini... »

“Korkmak Yerine Güvenli Binalarla Depreme Hazırlıklı Olmalıyız”
Kentsel Dönüşüm - “Korkmak Yerine Güvenli Binalarla Depreme Hazırlıklı Olmalıyız”

Yatılım sektörünün çatı örgütü İZODER, 8 Ağustos’ta Ege Bölgesi’nde yaşanan depremler ve '17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20’nci yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. »

Hazır Beton Endeksi Temmuz Ayı Raporu Yayınlandı
Kentsel Dönüşüm - Hazır Beton Endeksi Temmuz Ayı Raporu Yayınlandı

Türkiye Hazır Beton Birliği, “Hazır Beton Endeksi” 2019 Temmuz Ayı Raporu’nu açıkladı. Faaliyette son 15 ayın en yüksek endeks değeri elde edilse de faaliyetin hâlen eşik değerin altında olması istenilen düzeyden uzak olduğunun göstergesi oldu. »

Konut Kredisine İki Günde Rekor Talep
Kentsel Dönüşüm - Konut Kredisine İki Günde Rekor Talep

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmesinin ardından, ilk iki günde 13 binden fazla müşteri toplam 2,1 milyar liranın üzerinde kredi başvurusu yaptı. »

Türkiye İMSAD Temmuz 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Temmuz 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Temmuz 2019 Sektör Raporu’nda; yılın ilk beş aylık döneminde yüzde 20,1 daralma ile yaklaşık beşte birlik üretim kaybının ortaya çıktığı, ihracattaki miktar artışının ise üretim kaybını telafi edemediği belirtildi. »

TÜİK, Temmuz Ekonomik Güven Endeksi Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - TÜİK, Temmuz Ekonomik Güven Endeksi Açıklandı

Ekonomik güven endeksi Haziran ayında 83,4 iken, Temmuz ayında %3,3 oranında azalarak 80,7 oldu. »

Temmuz Ayı Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Temmuz Ayı Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Temmuz 2019 Sektörel Güven Endeksleri verilerine göre; inşaat sektörü güven endeksi bir önceki aya göre %3,8’lik artış gösterirken, alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi endeksi de arttı. »

Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaat Sektörü Analizi’ni Açıkladı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaat Sektörü Analizi’ni Açıkladı

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), makro ve mikro ekonomik verileri küresel ve ulusal ölçekte titiz bir çalışmayla bir araya getirdiği, İnşaat Sektörü Analizi’nin Temmuz 2019 sayısını yayımladı. »

"Bir Milyon Konut Fona Alınırsa Sorun Çözülür"
Kentsel Dönüşüm - "Bir Milyon Konut Fona Alınırsa Sorun Çözülür"

TMB Başkanı Mithat Yenigün, 1 milyon konut fazlalığı olduğunu belirterek “Konutları fon alırsa sorun çözülmüş olacak. Fonu, EmlakBank oluşturabilir” önerisinde bulundu. »

Türkiye İMSAD: “İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Haziran Sonuçları
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD: “İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Haziran Sonuçları

Türkiye İMSAD’ın açıkladığı İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nde; gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği, Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldüğü... »

TÜİK Nisan İşgücü İstatistikleri Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - TÜİK Nisan İşgücü İstatistikleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun Nisan 2019 İşgücü İstatistikleri verilerine göre; genç nüfustaki işsizlik oranı artarak %13 olurken, istihdam oranları içinde inşaat sektörünün payı %1,7 puan azaldı. »

TMSF Başkanı’ndan İnşaat Çıkışı
Kentsel Dönüşüm - TMSF Başkanı’ndan İnşaat Çıkışı

TMSF Başkanı Muhittin Gülal; kayyum atadıkları şirketler arasında kendilerini en çok zorlayan sektörün inşaat sektörü olduğunu ve işlerin hayal ettikleri gibi gitmediğini belirterek, bunun sektörün satışlarda olağanüstü zorlandığı bir döneme denk... »

Türkiye İMSAD Haziran 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Haziran 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Haziran 2019 Sektör Raporu’nda; yılın ilk dört aylık döneminde yaklaşık beşte birlik bir üretim kaybı ortaya çıktı. Bu gerilemede iç pazardaki keskin daralmanın etkili olmaya devam ettiği, ihracattaki miktar artışının ise üretim... »

42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul Sektörü Buluşturdu
Kentsel Dönüşüm - 42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul Sektörü Buluşturdu

42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul %32 oranında uluslararası ziyaretçi artışı ile toplamda 68.738 ziyaretçiyi ağırladı. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!