Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

TÜİK Haziran Ciro Endeksleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - TÜİK Haziran Ciro Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun hazırladığı Haziran ayı Ciro Endekslerine göre inşaat sektöründe ciro yüzde 26.8 azaldı. »

”Konut Alırken Deprem Gerçeğini Unutmamak Gerekiyor”

Kentsel Dönüşüm - ”Konut Alırken Deprem Gerçeğini Unutmamak Gerekiyor”

17 Ağustos 1999 depreminin 20. yıl dönümünde akıllara yine “yapılarımız ne kadar güvenli?” sorusu geliyor. Uzmanlar, Türkiye’nin deprem kuşağında yer alan bir ülke olmasından dolayı her zaman olası depremlere hazırlıklı olmamız gerektiğini... »

“Korkmak Yerine Güvenli Binalarla Depreme Hazırlıklı Olmalıyız”

Kentsel Dönüşüm - “Korkmak Yerine Güvenli Binalarla Depreme Hazırlıklı Olmalıyız”

Yatılım sektörünün çatı örgütü İZODER, 8 Ağustos’ta Ege Bölgesi’nde yaşanan depremler ve '17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20’nci yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. »

Hazır Beton Endeksi Temmuz Ayı Raporu Yayınlandı

Kentsel Dönüşüm - Hazır Beton Endeksi Temmuz Ayı Raporu Yayınlandı

Türkiye Hazır Beton Birliği, “Hazır Beton Endeksi” 2019 Temmuz Ayı Raporu’nu açıkladı. Faaliyette son 15 ayın en yüksek endeks değeri elde edilse de faaliyetin hâlen eşik değerin altında olması istenilen düzeyden uzak olduğunun göstergesi oldu. »

Konut Kredisine İki Günde Rekor Talep

Kentsel Dönüşüm - Konut Kredisine İki Günde Rekor Talep

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmesinin ardından, ilk iki günde 13 binden fazla müşteri toplam 2,1 milyar liranın üzerinde kredi başvurusu yaptı. »

Türkiye İMSAD Temmuz 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Temmuz 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Temmuz 2019 Sektör Raporu’nda; yılın ilk beş aylık döneminde yüzde 20,1 daralma ile yaklaşık beşte birlik üretim kaybının ortaya çıktığı, ihracattaki miktar artışının ise üretim kaybını telafi edemediği belirtildi. »

TÜİK, Temmuz Ekonomik Güven Endeksi Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - TÜİK, Temmuz Ekonomik Güven Endeksi Açıklandı

Ekonomik güven endeksi Haziran ayında 83,4 iken, Temmuz ayında %3,3 oranında azalarak 80,7 oldu. »

Temmuz Ayı Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Temmuz Ayı Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Temmuz 2019 Sektörel Güven Endeksleri verilerine göre; inşaat sektörü güven endeksi bir önceki aya göre %3,8’lik artış gösterirken, alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi endeksi de arttı. »

Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaat Sektörü Analizi’ni Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaat Sektörü Analizi’ni Açıkladı

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), makro ve mikro ekonomik verileri küresel ve ulusal ölçekte titiz bir çalışmayla bir araya getirdiği, İnşaat Sektörü Analizi’nin Temmuz 2019 sayısını yayımladı. »

"Bir Milyon Konut Fona Alınırsa Sorun Çözülür"

Kentsel Dönüşüm - "Bir Milyon Konut Fona Alınırsa Sorun Çözülür"

TMB Başkanı Mithat Yenigün, 1 milyon konut fazlalığı olduğunu belirterek “Konutları fon alırsa sorun çözülmüş olacak. Fonu, EmlakBank oluşturabilir” önerisinde bulundu. »

Türkiye İMSAD: “İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Haziran Sonuçları

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD: “İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Haziran Sonuçları

Türkiye İMSAD’ın açıkladığı İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nde; gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği, Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldüğü... »

TÜİK Nisan İşgücü İstatistikleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - TÜİK Nisan İşgücü İstatistikleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun Nisan 2019 İşgücü İstatistikleri verilerine göre; genç nüfustaki işsizlik oranı artarak %13 olurken, istihdam oranları içinde inşaat sektörünün payı %1,7 puan azaldı. »

TMSF Başkanı’ndan İnşaat Çıkışı
Kentsel Dönüşüm - TMSF Başkanı’ndan İnşaat Çıkışı

TMSF Başkanı Muhittin Gülal; kayyum atadıkları şirketler arasında kendilerini en çok zorlayan sektörün inşaat sektörü olduğunu ve işlerin hayal ettikleri gibi gitmediğini belirterek, bunun sektörün satışlarda olağanüstü zorlandığı bir döneme denk... »

Türkiye İMSAD Haziran 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Haziran 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Haziran 2019 Sektör Raporu’nda; yılın ilk dört aylık döneminde yaklaşık beşte birlik bir üretim kaybı ortaya çıktı. Bu gerilemede iç pazardaki keskin daralmanın etkili olmaya devam ettiği, ihracattaki miktar artışının ise üretim... »

42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul Sektörü Buluşturdu
Kentsel Dönüşüm - 42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul Sektörü Buluşturdu

42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul %32 oranında uluslararası ziyaretçi artışı ile toplamda 68.738 ziyaretçiyi ağırladı. »

İMSAD Gündem Buluşmaları: ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’
Kentsel Dönüşüm - İMSAD Gündem Buluşmaları: ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’ başlığı altında gerçekleştirildi. »

Haziran Ayı 'Sektörel Güven Endeksleri' Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Haziran Ayı 'Sektörel Güven Endeksleri' Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Haziran 2019 Sektörel Güven Endeksleri verilerine göre; inşaat sektörü güven endeksi bir önceki aya göre %1’lik artış gösterirken, alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi endeksi azalışta. »

İnşaat Sektöründeki Daralma Devam Ediyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründeki Daralma Devam Ediyor

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Mayıs Ayı Raporu’nu açıkladı. Rapor’da bütün endekslerin eşik değerin... »

Yangın Güvenliği İçin Knauf'dan Flameboard®
Kentsel Dönüşüm - Yangın Güvenliği İçin Knauf'dan Flameboard®

Bölme duvarlar, asma tavanlar ve özellikle yüksek yangın dayanımı gerektiren şaft duvarlarında iç cephe kullanımı tavsiye edilen Flameboard®, işçilik maliyetlerini azaltan hızlı ve temiz montajı ve yüzey kalitesi ile pasif yangın dayanımı... »

TÜİK Mart İşgücü İstatistikleri Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - TÜİK Mart İşgücü İstatistikleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Mart 2019 İşgücü İstatistikleri verilerine göre; genç nüfustaki işsizlik oranı artarak %25 olurken, istihdam oranları içinde inşaat sektörünün payı %1,8 puan azaldı. »

Türkiye İMSAD Mayıs 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Mayıs 2019 Sektör Raporu Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Mayıs 2019 Sektör Raporu’nda; inşaat malzemeleri sanayi üretiminde yılın ilk çeyreğinde yaklaşık dörtte birlik bir üretim kaybının yaşandığı, ihracattaki miktar artışının üretim kaybını telafi edemediği vurgulandı. »

2019 İlk Çeyrek Büyüme Rakamları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - 2019 İlk Çeyrek Büyüme Rakamları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı Ocak-Mart 2019 GSYH verilerine göre; 2018 yılı aynı dönem karşılaştırmasında ekonomi %2,6 küçülürken, inşaat sektörü toplam katma değeri %10,9 azalış gösterdi. »

Folkart’a İtibar Ödülü
Kentsel Dönüşüm - Folkart’a İtibar Ödülü

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl sekizincisi açıklanan Türkiye İtibar Endeksi (TİE) verilerine göre Folkart, en itibarlı şirketler arasında yer aldı. »

Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2019 İçin Geri Sayım
Kentsel Dönüşüm - Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2019 İçin Geri Sayım

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise ilk 5’te yer alan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18-22 Haziran... »

2019 I. Çeyrek İşgücü Girdi Endeksleri Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - 2019 I. Çeyrek İşgücü Girdi Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2019'un ilk üç ayı için açıkladığı İşgücü Girdi Endeksi verilerinde; inşaat sektörü istihdam endeksi 2018 yılı aynı döneme göre en fazla azalış gösteren sektör oldu. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!