Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

TÜİK Şubat 2019 İşgücü İstatistikleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - TÜİK Şubat 2019 İşgücü İstatistikleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun Şubat 2019 İşgücü İstatistiklerine göre; genç nüfustaki işsizlik oranı artarak %26 olurken, istihdam oranları içinde inşaat sektörünün payı %5,4 ile azalış gösterdi. »

Sistem Alüminyum’a En Başarılı İhracatçı Ödülü

Kentsel Dönüşüm - Sistem Alüminyum’a En Başarılı İhracatçı Ödülü

Bu yıl 25. kuruluş yıldönümünün kutlayan Sistem Alüminyum, İhracatın Metalik Yıldızları ödülleri “Alüminyum Çubuk ve Barlar” kategorisinde satışlarıyla Türkiye’nin en başarılı ihracatçısı ödülünü kazandı. »

Türkiye Müteahhitler Birliği, Ticaret Müşavirleriyle Buluştu

Kentsel Dönüşüm - Türkiye Müteahhitler Birliği, Ticaret Müşavirleriyle Buluştu

Türk müteahhitler, “4. Ticaret Müşavirleri Konferansı” kapsamında Türkiye’yi dünyada temsil eden 160’ı aşkın Ticaret Müşaviri ile biraraya geldi. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, “Yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinde daha büyük projelere... »

Türkiye İMSAD Nisan 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Nisan 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Nisan 2019 Sektör Raporu’nda; yılın ilk iki ayındaki üretimin geçen sene aynı döneme göre gerilediği, ihracattaki artışın üretim kaybını telafi etmediği belirtildi. »

TÜİK, Nisan 2019 Ekonomik Güven Endeksi Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - TÜİK, Nisan 2019 Ekonomik Güven Endeksi Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı Nisan 2019 ekonomik güven endeksi verilerine göre, inşaat sektörü güven endeksi 53,9 değerine geriledi. »

Türk Müteahhitler Bağdat’a Çıkarma Yaptı

Kentsel Dönüşüm - Türk Müteahhitler Bağdat’a Çıkarma Yaptı

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) geniş bir heyetle, aralarında Cumhurbaşkanı Berhem Salih’in de bulunduğu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Irak’a gitti. Irak Müteahhitler Federasyonu (ICF) ile işbirliği mutabakat zaptı imzalandı. »

Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’ başlığı altında gerçekleştirildi. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, sanayinin... »

Teksan, Bauma Fuarı’ndaydı

Kentsel Dönüşüm - Teksan, Bauma Fuarı’ndaydı

Bu yıl 200’ün üzerinde ülkeden 620 bin ziyaretçiyi ağırlayan Bauma Fuarı'nda, Teksan yenilenen aydınlatma kuleleri kompakt tasarımı ve enerji tasarrufu sağlayan özelliklerini ziyaretçiler ile buluşturdu. »

TÜİK İşgücü İstatistikleri, Ocak 2019

Kentsel Dönüşüm - TÜİK İşgücü İstatistikleri, Ocak 2019

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun açıkladığı Ocak 2019 işgücü istatistik verilerine göre; istihdam oranı 1,9 puan, istihdam içindeki inşaat sektörü payı ise 1,6 puan azaldı. »

TMB, Nisan 2019 İnşaat Sektörü Analizi’ni Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - TMB, Nisan 2019 İnşaat Sektörü Analizi’ni Açıkladı

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)'nin yayımladığı, “Ekonomide Gözler, Yeni Yol Haritasında” başlıklı raporda, 2019 yılı ilk çeyreğinde yaşanan küresel ve ulusal gelişmelerin yanında tüm ekonomik veriler de detaylı bir şekilde değerlendirildi. »

Yavuz Işık, Yeniden THBB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Seçildi

Kentsel Dönüşüm - Yavuz Işık, Yeniden THBB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Seçildi

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 6 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirdiği 32. Olağan Genel Kurulu’nda yeni Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri’ni seçti. »

DOSİDER’in 13. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Kentsel Dönüşüm - DOSİDER’in 13. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DOSİDER), 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı’ndan sonra gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yapılan görev dağılımı sonucunda Ömer Cihad Vardan dördüncü kez Yönetim Kurulu Başkanı... »

Doka, Üniversite Öğrencileri İle Buluşmaya Devam Ediyor
Kentsel Dönüşüm - Doka, Üniversite Öğrencileri İle Buluşmaya Devam Ediyor

Doka, üniversitelerin kariyer günlerinde öğrencilerle bir araya gelerek bir yandan gençlere kariyer rotalarını çizme sürecinde fayda sağlayan konferanslar verirken, diğer yandan teknik bilgilerini pratiğe dökmelerine olanak tanıyan Kalıp İskele... »

TÜRKİYE İMSAD’tan ‘Dünya Su Günü’ Açıklaması
Kentsel Dönüşüm - TÜRKİYE İMSAD’tan ‘Dünya Su Günü’ Açıklaması

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), ‘22 Mart Dünya Su Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada; geleceğin kentlerinde su verimliliğinin hayati önem kazanacağına dikkat çekerek, suyun hayat kaynağı olmasının yanı sıra ekonomik... »

"İnşaattaki Geriye Gidiş 10. Ayını Geride Bıraktı"
Kentsel Dönüşüm - "İnşaattaki Geriye Gidiş 10. Ayını Geride Bıraktı"

Türkiye Hazır Beton Birliği açıkladığı “Hazır Beton Endeksi” 2019 Şubat Ayı Raporu’nda, inşaat faaliyetlerinde canlanma beklentisinin zayıf olduğunu ve sektörün uzun vadeli kalıcı tedbirler ile rayına girebileceğini ortaya koydu. »

Saray’dan Selective Pencere Sistemi
Kentsel Dönüşüm - Saray’dan Selective Pencere Sistemi

Tüm iklim koşullarında üstün performans sağlayan Selective serisi, sofistike profil tasarımı ile dünyanın dört bir yanında binalara estetik ve değer katmak üzere geliştirildi. »

Bakan Kurum: Deneyimi Olmayan Firma Konut Yapmasın
Kentsel Dönüşüm - Bakan Kurum: Deneyimi Olmayan Firma Konut Yapmasın

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Müteahhitlerimizi sınıflandırdık, o sınıflar çerçevesinde artık herkes yapabildiği, teknik deneyimi neyse, o deneyim çerçevesinde iş yapsın istiyoruz. Hiçbir deneyimi olmayan firma gidip, 3-5 bin konut... »

GYODER ‘Anadolu Buluşmaları’nın İkincisini Konya’da Gerçekleştirdi
Kentsel Dönüşüm - GYODER ‘Anadolu Buluşmaları’nın İkincisini Konya’da Gerçekleştirdi

GYODER’in Konya Ticaret Odası işbirliği ile düzenlediği buluşmada, Konya’da ticaret, turizm ve gayrimenkul sektöründe yaşanan son gelişmeler masaya yatırıldı. »

“Konut Alırken Deprem Gerçeğini Unutmamak Gerekiyor”
Kentsel Dönüşüm - “Konut Alırken Deprem Gerçeğini Unutmamak Gerekiyor”

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Aslı Akçamete Güngör ve İsmail Özgür Yaman tarafından hazırlanan Çimento ve Hazır Beton Fiyat Artışlarının Bina Maliyetine Etkisi Raporu’nda yapılarda kullanılan betonun bina... »

GYODER'den Müteahhitliğin Kriterlerini Belirleyen Yeni Yönetmelik Açıklaması
Kentsel Dönüşüm - GYODER'den Müteahhitliğin Kriterlerini Belirleyen Yeni Yönetmelik Açıklaması

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, müteahhitleri teknik ve mali yeterliliğine göre sınıflara ayıran yeni yönetmeliğinin, hem vatandaş hem sektör açısından çok önemli bir adım olduğunu söyledi. »

Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu’nda; inşaat malzemeleri sanayi üretiminin, yılın ikinci yarısında başlayan gerileme ile birlikte 2018 yılını, 2017 yılına göre sadece yüzde 2 küçülme ile kapattığı belirtildi. »

İnşaat Sektöründe İstihdam Yüzde 7,6 Azaldı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe İstihdam Yüzde 7,6 Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılı 4'üncü çeyrek (Ekim-Aralık) işgücü girdi endeksleri açıklandı. İstihdam endeksi inşaatta yüzde 7,6 azaldı. »

'İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’ Ocak Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - 'İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’  Ocak Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ocak ayında bir önceki aya göre 2,40 puan düşerek 77,79 puan seviyesine indi. İnşaat sektörü ve iç pazarda kalıcı iyileşme sağlayacak adımlara ihtiyaç olduğu belirtildi. »

Çimento Fiyatları Düştü, Kriz Çözüldü
Kentsel Dönüşüm - Çimento Fiyatları Düştü, Kriz Çözüldü

Çimento fiyatlarına yüzde 50 zam yapan çimento şirketleri, inşaat sektörü temsilcilerinin tepki göstermesi üzerine zam oranlarını yüzde 20’ye düşürdü. »

Saray Alüminyum, BAU 2019'daydı
Kentsel Dönüşüm - Saray Alüminyum, BAU 2019'daydı

Saray Alüminyum, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen uluslararası yapı, inşaat malzemeleri ve mimari sistemler fuarı BAU 2019’na katıldı. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!