Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

“Türk İnşaat Şirketleriyle İş Birliğinde Büyük Potansiyel Görüyoruz”

Kentsel Dönüşüm - “Türk İnşaat Şirketleriyle İş Birliğinde Büyük Potansiyel Görüyoruz”

Avusturya'nın Türkiye Ticaret Müsteşarı Karabaczek, "Jeopolitik konum ve güçlü lojistik bağların yanı sıra üretimde kaliteye verilen değer, iş gücü kapasitesi, başarılı mühendisler, doğu ülkelerine ve Afrika'ya erişim imkanı, Türkiye'ye yatırımı... »

2020’de En Çok İş Alan Müteahhitler Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - 2020’de En Çok İş Alan Müteahhitler Açıklandı

Türkiye’nin 2020 yılında en çok sözleşme imzalayan müteahhitleri belli oldu. İlk sırayı 20 sözleşmeye ve 34.5 milyar liraya imza atan Kalyon İnşaat aldı. »

Bir Yılda 4 Bin 607 İnşaat Şirketi Kapandı

Kentsel Dönüşüm - Bir Yılda 4 Bin 607 İnşaat Şirketi Kapandı

2020 yılında en çok şirket kapanışı görülen sektör yine inşaat oldu. Giriş çıkışın en fazla olduğu sektörde 2010'dan bu yana 65 binden fazla firma kapandı. »

İnşaat Sektöründe Mevcut Finansman Koşulları 2021’i Desteklemiyor

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Mevcut Finansman Koşulları 2021’i Desteklemiyor

Sekiz çeyrek art arda daraldıktan sonra, pandemi döneminde hükümetin genişleyici politikalarının desteğiyle iki yıl aranın ardından büyüme kaydeden inşaat sektörü, sıkı para ve maliye politikasına geçilmesiyle yeniden ivme kaybetmeye başladı. »

İnşaat Firmalarının Satışları 10 Yılda 5 Katına Çıktı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Firmalarının Satışları 10 Yılda 5 Katına Çıktı

Türkiye'de inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların brüt satışları, 2010-2019 döneminde yaklaşık 5 katına çıkarak 473,6 milyar liraya ulaştı. »

İMSAD’dan Yüzde 100 Yerli Üretim Açıklaması

Kentsel Dönüşüm - İMSAD’dan Yüzde 100 Yerli Üretim Açıklaması

Bakan Kurum’un, inşaat malzemelerinin yüzde 100 yerli olması için çalışma başlattıklarını duyurması üzerine Türkiye İMSAD’dan yapılan açıklamada; iç pazarda yerli malzemeye duyulan güvenin artması gerektiği belirtilerek, “Bunu bir yerli malı... »

Temmuz Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Temmuz Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre güven endeksi hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörlerinde yükseldi. »

“Türkiye’ye ‘İnşaat SWOT Analizi’ Şart”

Kentsel Dönüşüm - “Türkiye’ye ‘İnşaat SWOT Analizi’ Şart”

Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, Türkiye’nin inşaat konusunda kapsamlı bir SWOT (güçlü yönler, zayıf yönler, fırsatlar, tehditler) analizine ihtiyaç duyduğunu söyledi. »

"Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Mayıs Ayı Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - "Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Mayıs Ayı Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Mayıs ayı sonuçlarına göre; Covid-19 salgını, endekste ana belirleyici unsur olmaya devam etti. »

Rus İnşaat Sektöründe İlave Fırsatlar Doğması Muhtemel

Kentsel Dönüşüm - Rus İnşaat Sektöründe İlave Fırsatlar Doğması Muhtemel

DEİK Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Mithat Yenigün, "Rusya'da inşaat sektörünün salgın sonrası ekonomik kalkınmanın lokomotifi olabileceği düşünülüyor." dedi. »

Kovid-19 Sonrası İnşaat Sektöründe Toparlanma Sancılı Olacak

Kentsel Dönüşüm - Kovid-19 Sonrası İnşaat Sektöründe Toparlanma Sancılı Olacak

Yeni tip koronavirüs salgını sonrası şantiyelerin kapatılması ve proje iptalleri nedeniyle zor bir dönemden geçen inşaat sektörü ekonomisinde önemli daralma bekleniyor. »

Dijital Şantiyeler Düşünülmeli

Kentsel Dönüşüm - Dijital Şantiyeler Düşünülmeli

Koronavirüsün dijital dönüşüm gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardığına ve salgının inşaat sektörünü de etkilediğine dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, “Dijital şantiyeler düşünülmeye başlanmalıdır.” dedi. »

İnşaat Sektöründe Şubat'ta Kısmi İyileşme Yaşandı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Şubat'ta Kısmi İyileşme Yaşandı

THBB’nin hazırladığı “Hazır Beton Endeksi” 2020 Şubat Ayı Raporu’na göre, sektörün bütün göstergelerde daha iyi görünmekle birlikte, performansının gözle görülür bir yükseliş göstermediği belirtildi. »

Katar İnşaat İşine de Giriyor
Kentsel Dönüşüm - Katar İnşaat İşine de Giriyor

Katar ve Türkiye arasında “Şehircilik İş Birliği Anlaşması” imzalandı. İki ülkenin kentsel dönüşüm, kentsel altyapı, akıllı şehirler ve sosyal konut üretimi için projeler yapacağı anlaşmaya, “Devlete ait taşınmazların satışı” maddesi de eklendi. »

Türkiye İMSAD ‘Şubat 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Şubat 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Şubat 2020 Sektör Raporu’na göre; inşaat sektörünün yüzde 8,6 daraldığı 2019 yılında toplam inşaat harcamaları 581 milyar TL olarak gerçekleşti. 2018 yılında 419 milyar TL olan iç pazar büyüklüğü 2019 yılında 378 milyar TL seviyesine... »

IMF’den Kredi ve İnşaat Uyarısı
Kentsel Dönüşüm - IMF’den Kredi ve İnşaat Uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, inşaat sektöründe hızlı büyüme getiren kredi artışı dönemlerinin sonu hiçbir zaman iyi bitmiyor. »

İnşaat Sektörüne Kredi Desteği 250 Milyara Yaklaştı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörüne Kredi Desteği 250 Milyara Yaklaştı

Bankacılık sektörünün 2019'da inşaat alanında faaliyet gösteren şirketlere kredi desteği, bir önceki yıla göre 12 milyar 951 milyon lira artarak 245 milyar 579 milyon liraya ulaştı. »

Türkiye İMSAD ‘Ocak 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Ocak 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Ocak 2020 Sektör Raporu’na göre, TÜİK inşaat sektörü güven endeksi 2020 yılına çok önemli bir artış ile başladı. Geçen yılı kademeli ve sınırlı bir artış ile kapatan sektörün güven endeksi yeni yılın ilk ayında 15,6 puan birden arttı. »

TMB, Yılın İlk İnşaat Sektörü Analizini Açıkladı
Kentsel Dönüşüm - TMB, Yılın İlk İnşaat Sektörü Analizini Açıkladı

Türkiye Müteahhitler Birliği, Elazığ merkezli yaşanan depremin müteahhitlik kriterlerini doğru belirleyecek yasal altyapının tamamlanması ve etkin biçimde uygulanması, yapı denetimlerinin hassasiyetle yapılması, kentsel dönüşüm sürecinin vakit... »

BTM'den 2019 Yılı Değerlendirmesi ve 2020 Sektör Beklentileri
Kentsel Dönüşüm - BTM'den 2019 Yılı Değerlendirmesi ve 2020 Sektör Beklentileri

BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez 2019 yılını ve 2020 yılı sektör beklentilerini ekonomik açıdan değerlendirdi. »

Hazır Beton Endeksi Aralık Ayı Raporu Yayınlandı
Kentsel Dönüşüm - Hazır Beton Endeksi Aralık Ayı Raporu Yayınlandı

Türkiye Hazır Beton Birliği, inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Aralık Ayı Raporu’nu açıkladı. »

Bostik 2020’ye Yeni Bir Satın Alma ile Girdi
Kentsel Dönüşüm - Bostik 2020’ye Yeni Bir Satın Alma ile Girdi

Bostik, Danimarkalı yapı kimyasalları şirketi LIP’i satın alarak Kuzey ülkelerindeki büyümesini hızlandıracak. »

Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Aralık 2019 Sektör Raporu’na göre, 2020 yılında, inşaat malzemeleri sanayisinin yüzde 1-2 oranında büyümesi bekleniyor. Büyümenin temel belirleyicisi olarak yurtiçi talep görülürken, ihracatın da 23 milyar dolara ulaşacağı... »

"İnşaat Sektöründe Beklentiler İyi, İşaretler Kötü"
Kentsel Dönüşüm - "İnşaat Sektöründe Beklentiler İyi, İşaretler Kötü"

KPMG Türkiye, ‘Sektörel Bakış 2020 – İnşaat Raporu’nu yayımladı. Rapora göre; Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörü, büyüme potansiyelini koruyor ancak ekonomik ve siyasi risklere karşı hassas… Rakamlar sektörün parlak günlerine kısa sürede... »

Türk Müteahhitleri 10 Yıldır Dünya 2.’si
Kentsel Dönüşüm - Türk Müteahhitleri 10 Yıldır Dünya 2.’si

Türkiye, “Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi” listesinde dünya ikinciliğini korudu. Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen törende listeye giren müteahhitlere başarı plaketleri verildi. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!