Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

Rus İnşaat Sektöründe İlave Fırsatlar Doğması Muhtemel

Kentsel Dönüşüm - Rus İnşaat Sektöründe İlave Fırsatlar Doğması Muhtemel

DEİK Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Mithat Yenigün, "Rusya'da inşaat sektörünün salgın sonrası ekonomik kalkınmanın lokomotifi olabileceği düşünülüyor." dedi. »

Kovid-19 Sonrası İnşaat Sektöründe Toparlanma Sancılı Olacak

Kentsel Dönüşüm - Kovid-19 Sonrası İnşaat Sektöründe Toparlanma Sancılı Olacak

Yeni tip koronavirüs salgını sonrası şantiyelerin kapatılması ve proje iptalleri nedeniyle zor bir dönemden geçen inşaat sektörü ekonomisinde önemli daralma bekleniyor. »

Dijital Şantiyeler Düşünülmeli

Kentsel Dönüşüm - Dijital Şantiyeler Düşünülmeli

Koronavirüsün dijital dönüşüm gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardığına ve salgının inşaat sektörünü de etkilediğine dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, “Dijital şantiyeler düşünülmeye başlanmalıdır.” dedi. »

İnşaat Sektöründe Şubat'ta Kısmi İyileşme Yaşandı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Şubat'ta Kısmi İyileşme Yaşandı

THBB’nin hazırladığı “Hazır Beton Endeksi” 2020 Şubat Ayı Raporu’na göre, sektörün bütün göstergelerde daha iyi görünmekle birlikte, performansının gözle görülür bir yükseliş göstermediği belirtildi. »

Katar İnşaat İşine de Giriyor

Kentsel Dönüşüm - Katar İnşaat İşine de Giriyor

Katar ve Türkiye arasında “Şehircilik İş Birliği Anlaşması” imzalandı. İki ülkenin kentsel dönüşüm, kentsel altyapı, akıllı şehirler ve sosyal konut üretimi için projeler yapacağı anlaşmaya, “Devlete ait taşınmazların satışı” maddesi de eklendi. »

Türkiye İMSAD ‘Şubat 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Şubat 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Şubat 2020 Sektör Raporu’na göre; inşaat sektörünün yüzde 8,6 daraldığı 2019 yılında toplam inşaat harcamaları 581 milyar TL olarak gerçekleşti. 2018 yılında 419 milyar TL olan iç pazar büyüklüğü 2019 yılında 378 milyar TL seviyesine... »

IMF’den Kredi ve İnşaat Uyarısı

Kentsel Dönüşüm - IMF’den Kredi ve İnşaat Uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, inşaat sektöründe hızlı büyüme getiren kredi artışı dönemlerinin sonu hiçbir zaman iyi bitmiyor. »

İnşaat Sektörüne Kredi Desteği 250 Milyara Yaklaştı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörüne Kredi Desteği 250 Milyara Yaklaştı

Bankacılık sektörünün 2019'da inşaat alanında faaliyet gösteren şirketlere kredi desteği, bir önceki yıla göre 12 milyar 951 milyon lira artarak 245 milyar 579 milyon liraya ulaştı. »

Türkiye İMSAD ‘Ocak 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Ocak 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Ocak 2020 Sektör Raporu’na göre, TÜİK inşaat sektörü güven endeksi 2020 yılına çok önemli bir artış ile başladı. Geçen yılı kademeli ve sınırlı bir artış ile kapatan sektörün güven endeksi yeni yılın ilk ayında 15,6 puan birden arttı. »

TMB, Yılın İlk İnşaat Sektörü Analizini Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - TMB, Yılın İlk İnşaat Sektörü Analizini Açıkladı

Türkiye Müteahhitler Birliği, Elazığ merkezli yaşanan depremin müteahhitlik kriterlerini doğru belirleyecek yasal altyapının tamamlanması ve etkin biçimde uygulanması, yapı denetimlerinin hassasiyetle yapılması, kentsel dönüşüm sürecinin vakit... »

BTM'den 2019 Yılı Değerlendirmesi ve 2020 Sektör Beklentileri

Kentsel Dönüşüm - BTM'den 2019 Yılı Değerlendirmesi ve 2020 Sektör Beklentileri

BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez 2019 yılını ve 2020 yılı sektör beklentilerini ekonomik açıdan değerlendirdi. »

Hazır Beton Endeksi Aralık Ayı Raporu Yayınlandı

Kentsel Dönüşüm - Hazır Beton Endeksi Aralık Ayı Raporu Yayınlandı

Türkiye Hazır Beton Birliği, inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Aralık Ayı Raporu’nu açıkladı. »

Bostik 2020’ye Yeni Bir Satın Alma ile Girdi
Kentsel Dönüşüm - Bostik 2020’ye Yeni Bir Satın Alma ile Girdi

Bostik, Danimarkalı yapı kimyasalları şirketi LIP’i satın alarak Kuzey ülkelerindeki büyümesini hızlandıracak. »

Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Aralık 2019 Sektör Raporu’na göre, 2020 yılında, inşaat malzemeleri sanayisinin yüzde 1-2 oranında büyümesi bekleniyor. Büyümenin temel belirleyicisi olarak yurtiçi talep görülürken, ihracatın da 23 milyar dolara ulaşacağı... »

"İnşaat Sektöründe Beklentiler İyi, İşaretler Kötü"
Kentsel Dönüşüm - "İnşaat Sektöründe Beklentiler İyi, İşaretler Kötü"

KPMG Türkiye, ‘Sektörel Bakış 2020 – İnşaat Raporu’nu yayımladı. Rapora göre; Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörü, büyüme potansiyelini koruyor ancak ekonomik ve siyasi risklere karşı hassas… Rakamlar sektörün parlak günlerine kısa sürede... »

Türk Müteahhitleri 10 Yıldır Dünya 2.’si
Kentsel Dönüşüm - Türk Müteahhitleri 10 Yıldır Dünya 2.’si

Türkiye, “Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi” listesinde dünya ikinciliğini korudu. Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen törende listeye giren müteahhitlere başarı plaketleri verildi. »

Aralık Ayı Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Aralık Ayı Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Aralık 2019 Sektörel Güven Endeksleri verilerine göre; inşaat sektörü güven endeksi bir önceki aya göre %7,9’luk artış gösterirken, alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi ve toplam çalışan sayısı beklentisi endeksleri de... »

Türk Ytong 56’ncı Yılını Çalışanlarıyla Kutladı
Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong 56’ncı Yılını Çalışanlarıyla Kutladı

Yapı malzemesi sektörü kuruluşu, gazbeton üretiminin global oyuncusu Türk Ytong, kuruluşunun 56’ncı yıl dönümünü, yönetim merkezinde ve fabrikalarda düzenlediği törenlerle çalışanlarıyla birlikte kutladı. »

Bimfili IV. Etkileşim Buluşması
Kentsel Dönüşüm - Bimfili IV. Etkileşim Buluşması

Bimfili 4. Etkileşim Buluşması “Standartlaştıralım. Konuşalım. Tartışalım” başlığıyla 12 Aralık tarihinde (bu akşam) TSMD ev sahipliğinde gerçekleşecek. »

Türkiye İMSAD ‘Kasım 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Kasım 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Kasım 2019 Sektör Raporu’na göre, beş çeyrektir üst üste küçülen inşaat sektöründe küçülme hızı son çeyrekte yavaşladı. »

Sign Of The City Awards’da Finale Doğru
Kentsel Dönüşüm - Sign Of The City Awards’da Finale Doğru

Sign of the City Awards jürisi iki gün süren toplantılarla başvuruları değerlendirdi. Şehrin imzası seçilen projeler, ALKAŞ tarafından düzenlenen RE360 Gayrimenkul Buluşması kapanışında 11 Aralık’taki ödül töreninde açıklanacak. »

TÜİK, Dönemsel GSYH Sonuçlarını Açıkladı
Kentsel Dönüşüm - TÜİK, Dönemsel GSYH Sonuçlarını Açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı Temmuz-Eylül 2019 GSYH verilerine göre; 2018 yılı aynı dönem karşılaştırmasında ekonomi %0,9 büyürken, inşaat sektörü toplam katma değeri %7,8 azaldı. »

GF Hakan Plastik'in Yoğun Fuar Dönemi Tamamlandı
Kentsel Dönüşüm - GF Hakan Plastik'in Yoğun Fuar Dönemi Tamamlandı

GF Hakan Plastik’in Ekim 2019’da ISK-SODEX 2019 ile İstanbul’da başlayan fuar dönemi, Riyad ve Ankara ile devam ederek, Addis Ababa ile noktalandı. »

Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında
Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında

Türk Ytong, sektörün ve yapı kültürünün gelişimi için Ytong Akademi çatısı altında örnek çalışmalar gerçekleştiriyor. 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başlayan Gazbeton Dersleri, 10 yılda üç üniversitede bin 200... »

TMB, “Türkiye - Katar İnşaat Forumu” Düzenledi
Kentsel Dönüşüm - TMB, “Türkiye - Katar İnşaat Forumu” Düzenledi

Türkiye Müteahhitler Birliği, yeni işbirliği imkânlarını ele almak üzere sektörün Körfez Bölgesi’ndeki önemli pazarı Katar’dan üst düzey bir heyeti ağırladı. TMB’nin ev sahipliğinde, Katar Bayındırlık İdaresi’nin katılımıyla gerçekleşen... »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!