Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

Depreme Dirençli İstanbul için Ortak Hareket Çağrısı

Kentsel Dönüşüm - Depreme Dirençli İstanbul için Ortak Hareket Çağrısı

inSuppliers’ın düzenlediği "İnşaat Sektörü Profesyonelleri Buluşması" 20 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Sektörün öncü firmalarının katılımıyla gerçekleşen networking etkinliğinde yeni iş birliği fırsatları değerlendirildi. »

inSuppliers İnşaat Sektörü Profesyonelleri Buluşması

Kentsel Dönüşüm - inSuppliers İnşaat Sektörü Profesyonelleri Buluşması

Sektörün öncü firmalarının katılımıyla gerçekleşecek inSuppliers İnşaat Sektörü Profesyonelleri Buluşması, 20 Mayıs’ta İstanbul Fairmont Quasar’da yapılacak. »

İnşaat Sektörü Güven Endeksi Azaldı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Güven Endeksi Azaldı

TÜİK, 2024 yılı Mart ayına ilişkin hizmet, perakende ticaret ve inşaat güven endekslerini açıkladı. İnşaat sektöründe güven endeksi yüzde 3,6 azaldı. »

"Deprem Gerçeğine Karşı Ehil Müteahhitlik ve Sıkı Denetim Hayati Önemde"

Kentsel Dönüşüm - "Deprem Gerçeğine Karşı Ehil Müteahhitlik ve Sıkı Denetim Hayati Önemde"

Türk inşaat sektörünün en köklü sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında açıklama yaptı. »

"İnşaat Sektörü Bu Yıl Ağırlığı Yurt Dışına Verecek"

Kentsel Dönüşüm - "İnşaat Sektörü Bu Yıl Ağırlığı Yurt Dışına Verecek"

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı M. Erdal Eren, TÜİK’in açıkladığı 2023 yılı büyüme rakamlarını değerlendirdi. »

İnşaat Ustası Karaborsaya Düştü

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Ustası Karaborsaya Düştü

İnşaat sektöründe kalifiye eleman sıkıntısı gün geçtikçe büyüyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, “Sıvacı, boyacı, kalıp ustasının günlük yevmiyesi 2 bin TL'yi buldu.” dedi. »

Kentsel Dönüşümde Sıkıntı Yaratan Etken: "Kalifiye Eleman Eksikliği"

Kentsel Dönüşümde Sıkıntı Yaratan Etken: "Kalifiye Eleman Eksikliği"

Depremlerin etkisiyle İstanbul gibi büyükşehirlerde hız verilen kentsel dönüşüm projelerinde, yüksek maaşlara rağmen kalifiye inşaat işçisi bulma sıkıntısı yaşanıyor. »

Kapanan İnşaat Şirketi Sayısı 80 Bini Geçti

Kentsel Dönüşüm - Kapanan İnşaat Şirketi Sayısı 80 Bini Geçti

2023 yılında en çok şirket kapanışı görülen sektör yine inşaat oldu. Giriş çıkışın en fazla olduğu sektörde 2010'dan bu yana 80 binden fazla firma kapandı. »

Yeşil Binaların Sayısının Artmasıyla Karbon Emisyonu Azalacak

Kentsel Dönüşüm - Yeşil Binaların Sayısının Artmasıyla Karbon Emisyonu Azalacak

BM verilerine göre yapı ve inşaat sektörü, dolaylı emisyonlar dahil edildiğinde küresel karbon salımının yüzde 37’sinden sorumlu ve sektörden kaynaklı yıllık atık miktarı 100 milyar tonu buluyor. »

İnşaat Sektöründe İstihdam Rekoru Kırıldı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe İstihdam Rekoru Kırıldı

Türkiye'de ağustos ayında "inşaat" sektöründe ücretli çalışan sayısı 1,7 milyonla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. »

İnşaat Sektörü Güven Endeksi Düştü

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Güven Endeksi Düştü

Güven endeksi haziranda geçen aya kıyasla hizmet sektöründe yüzde 0,6, perakende ticaret sektöründe yüzde 0,9 artarken inşaat sektöründe yüzde 3,5 azaldı. »

TOKİ İnşaatlarında Yerli Ürün Kullanımı Yüzde 100'e Ulaştı

Kentsel Dönüşüm - TOKİ İnşaatlarında Yerli Ürün Kullanımı Yüzde 100'e Ulaştı

İnşaatlarda yerli malı ürün kullanımı TOKİ inşaatlarında yüzde 100'e, yap-satlar da ise yüzde 97'ye ulaştı. Sektör temsilcileri, yerli malı ürünlerin hem daha ucuz ve kaliteli olduğunu hem de ekonomiye can suyu kattığını söyledi. »

İnşaat Sektörü Güven Endeksi Nisan’da Düştü
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Güven Endeksi Nisan’da Düştü

TÜİK, 2023 yılı Nisan ayına ilişkin sektörel güven endekslerini açıkladı. Güven endeksi hizmet sektöründe yükselirken perakende ticaret ve inşaat sektörlerinde düştü. »

45. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı
Kentsel Dönüşüm - 45. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı, en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 45. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, 26-29 Nisan tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. »

İnşaat Sektörü Güven Endeksi, Yüzde 1,2 Arttı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Güven Endeksi, Yüzde 1,2 Arttı

Güven endeksi aralıkta geçen aya oranla hizmet sektöründe yüzde 1,7 perakende ticaret sektöründe yüzde 4,5 ve inşaat sektöründe yüzde 1,2 arttı. »

Çin’de İnşaat Sektörünü Kurtarma Adımları Devam Ediyor
Kentsel Dönüşüm - Çin’de İnşaat Sektörünü Kurtarma Adımları Devam Ediyor

Çin hükümetinin inşaat sektörüne destek olma çağrısına yanıt veren Bank of Communications, bazı inşaat firmaları ile iş birliğini artıracağını açıkladı. »

İnşaat Sektörü Güven Endeksi Yükseldi
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Güven Endeksi Yükseldi

TÜİK; 2022 yılı Kasım ayına ilişkin hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörü güven endekslerini açıkladı. İnşaat sektöründe güven endeksi yükseldi. »

Bakan Nebati, İnşaat Sektörü Temsilcileriyle Görüştü
Kentsel Dönüşüm - Bakan Nebati, İnşaat Sektörü Temsilcileriyle Görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, inşaat sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin temsilcileriyle bir araya geldi. »

İnşaat Sektörü Güven Endeksi Yükseldi
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Güven Endeksi Yükseldi

TÜİK, 2022 yılı Ekim ayına ilişkin hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörleri güven endekslerini açıkladı. Güven endeksi hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörlerinde yükseldi. »

Sosyal Konut Projelerinin 250 Alt Sektörü Hareketlendirmesi Bekleniyor
Kentsel Dönüşüm - Sosyal Konut Projelerinin 250 Alt Sektörü Hareketlendirmesi Bekleniyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut kampanyası olarak hayata geçirilen "İlk Evim" projesinde temellerin 25 Ekim'de atılmaya başlanmasıyla 250 alt sektörde hareketlilik bekleniyor. »

İnşaat Firmalarının Satışları 5 Yılda 621 Milyar Lirayı Buldu
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Firmalarının Satışları 5 Yılda 621 Milyar Lirayı Buldu

Türkiye'de inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların brüt satışları 2016-2021 döneminde yüzde 113,6 artarak 620,8 milyar liraya ulaştı. »

İnşaatın Etkilediği 250 Sektörün İstihdamı 6 Milyonu Geçiyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaatın Etkilediği 250 Sektörün İstihdamı 6 Milyonu Geçiyor

İnşaatın etkilediği yan sektör sayısı 250'yi bulurken, müşavirlikten demire, betondan mobilyaya kadar uzanan bu sektörlerin istihdamı 6 milyonu aşıyor. »

“İnşaat Sektörüne İlişkin Acil Yasa Değişikliğine İhtiyaç Var”
Kentsel Dönüşüm - “İnşaat Sektörüne İlişkin Acil Yasa Değişikliğine İhtiyaç Var”

Başakşehir İşadamları Derneği Genel Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Cemal Doğan, inşaat sektörünün oldukça sıkıntılı günlerden geçtiğini belirterek, “Acil bir yasayla alt yüklenicilerin teminat mektuplarının kolayca yakılmasının önüne geçilmesi... »

Bankalarda Batık Kredi 200 Milyar TL’ye Yaklaştı
Kentsel Dönüşüm - Bankalarda Batık Kredi 200 Milyar TL’ye Yaklaştı

Bankalarda kullandığı krediyi en fazla batıran sektörler arasında inşaat, imalat sanayi sektörünü sollayarak zirveye oturdu. »

10. Uluslararası Delme Patlatma Sempozyumu ve 9. Uluslararası Kırmataş Sempozyumu & Ortak Sergisi
Kentsel Dönüşüm - 10. Uluslararası Delme Patlatma Sempozyumu ve 9. Uluslararası Kırmataş Sempozyumu & Ortak Sergisi

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Delme Patlatma Sempozyumu ve 9. Uluslararası Kırmataş Sempozyumu & Ortak Sergisi ilk kez, aynı tarih ve mekânda paralel olarak 25-26 Kasım 2021 tarihlerinde... »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!