Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

İnşaatın Etkilediği 250 Sektörün İstihdamı 6 Milyonu Geçiyor

Kentsel Dönüşüm - İnşaatın Etkilediği 250 Sektörün İstihdamı 6 Milyonu Geçiyor

İnşaatın etkilediği yan sektör sayısı 250'yi bulurken, müşavirlikten demire, betondan mobilyaya kadar uzanan bu sektörlerin istihdamı 6 milyonu aşıyor. »

“İnşaat Sektörüne İlişkin Acil Yasa Değişikliğine İhtiyaç Var”

Kentsel Dönüşüm - “İnşaat Sektörüne İlişkin Acil Yasa Değişikliğine İhtiyaç Var”

Başakşehir İşadamları Derneği Genel Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Cemal Doğan, inşaat sektörünün oldukça sıkıntılı günlerden geçtiğini belirterek, “Acil bir yasayla alt yüklenicilerin teminat mektuplarının kolayca yakılmasının önüne geçilmesi... »

Bankalarda Batık Kredi 200 Milyar TL’ye Yaklaştı

Kentsel Dönüşüm - Bankalarda Batık Kredi 200 Milyar TL’ye Yaklaştı

Bankalarda kullandığı krediyi en fazla batıran sektörler arasında inşaat, imalat sanayi sektörünü sollayarak zirveye oturdu. »

10. Uluslararası Delme Patlatma Sempozyumu ve 9. Uluslararası Kırmataş Sempozyumu & Ortak Sergisi

Kentsel Dönüşüm - 10. Uluslararası Delme Patlatma Sempozyumu ve 9. Uluslararası Kırmataş Sempozyumu & Ortak Sergisi

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Delme Patlatma Sempozyumu ve 9. Uluslararası Kırmataş Sempozyumu & Ortak Sergisi ilk kez, aynı tarih ve mekânda paralel olarak 25-26 Kasım 2021 tarihlerinde... »

İnşaat Sektöründe 8 Ayda 300 Bin Kişiye İş Kapısı Açıldı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe 8 Ayda 300 Bin Kişiye İş Kapısı Açıldı

TMB’nin Ekim 2021 İnşaat Sektörü Analizi’ne göre; inşaat sektöründe ertelenmiş yatırımların sınırlı da olsa hayata geçmeye başladığına dikkat çekilerek 300 bin kişiye yeni istihdam yaratıldığı belirtildi. »

İnşaat Sektöründeki Firma Sayısı 10 Yılda Yüzde 43 Arttı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründeki Firma Sayısı 10 Yılda Yüzde 43 Arttı

Türkiye'de inşaat sektöründe faaliyet gösteren firma sayısı 2011-2020 döneminde yüzde 43,2 artışla 127 bin 50'ye yükselirken bu yerlerde çalışanların sayısı da 1,1 milyonu buldu. »

En Çok Kapanan Şirket İnşaat Sektöründe

Kentsel Dönüşüm - En Çok Kapanan Şirket İnşaat Sektöründe

TOBB’un verilerine göre, son bir yılda en çok kapanmanın yaşandığı alan olan inşaat sektöründe 6 bin 188 şirket kapandı. »

"Pandeminin Olumsuz Etkilerini Asgariye İndirmeye Çalışıyoruz"

Kentsel Dönüşüm - "Pandeminin Olumsuz Etkilerini Asgariye İndirmeye Çalışıyoruz"

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı 2021 yılı ikinci çeyrek büyüme rakamlarını yazılı bir açıklama ile değerlendirdi. »

Türkiye İMSAD Aylık Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Aylık Sektör Raporu Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Temmuz 2021 Sektör Raporu’na göre, 2021 yılının ilk 5 ayında geçen yılın aynı dönemine göre inşaat malzemeleri sanayi üretim artışı yüzde 33,2 olarak gerçekleşti. »

Türk Müteahhitler Yurtdışında 6,5 Milyar Dolarlık İş Üstlendi

Kentsel Dönüşüm - Türk Müteahhitler Yurtdışında 6,5 Milyar Dolarlık İş Üstlendi

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin, İnşaat Sektörü Analizi başlıklı raporunun Temmuz 2021 sayısında, yılın ilk 6 aylık döneminde Türk müteahhitlerin yurtdışında 6,5 milyar dolarlık proje üstlendiği belirtildi. »

Ekonomideki Belirsizlik İnşaat Sektörünü Etkiliyor

Kentsel Dönüşüm - Ekonomideki Belirsizlik İnşaat Sektörünü Etkiliyor

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2021 Nisan Ayı Raporu’nu açıkladı. »

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Mart ayı sonuçlarına göre, yeni yıla iyi bir başlangıç yapan inşaat malzemeleri sanayisinin faaliyetlerinde hissedilir bir artış yaşandı. »

İnşaat Sektörü Sürdürülebilir Büyümeye İhtiyaç Duyuyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Sürdürülebilir Büyümeye İhtiyaç Duyuyor

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2021 Mart Ayı Raporu’nu açıkladı. »

“Türk İnşaat Şirketleriyle İş Birliğinde Büyük Potansiyel Görüyoruz”
Kentsel Dönüşüm - “Türk İnşaat Şirketleriyle İş Birliğinde Büyük Potansiyel Görüyoruz”

Avusturya'nın Türkiye Ticaret Müsteşarı Karabaczek, "Jeopolitik konum ve güçlü lojistik bağların yanı sıra üretimde kaliteye verilen değer, iş gücü kapasitesi, başarılı mühendisler, doğu ülkelerine ve Afrika'ya erişim imkanı, Türkiye'ye yatırımı... »

2020’de En Çok İş Alan Müteahhitler Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - 2020’de En Çok İş Alan Müteahhitler Açıklandı

Türkiye’nin 2020 yılında en çok sözleşme imzalayan müteahhitleri belli oldu. İlk sırayı 20 sözleşmeye ve 34.5 milyar liraya imza atan Kalyon İnşaat aldı. »

Bir Yılda 4 Bin 607 İnşaat Şirketi Kapandı
Kentsel Dönüşüm - Bir Yılda 4 Bin 607 İnşaat Şirketi Kapandı

2020 yılında en çok şirket kapanışı görülen sektör yine inşaat oldu. Giriş çıkışın en fazla olduğu sektörde 2010'dan bu yana 65 binden fazla firma kapandı. »

İnşaat Sektöründe Mevcut Finansman Koşulları 2021’i Desteklemiyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Mevcut Finansman Koşulları 2021’i Desteklemiyor

Sekiz çeyrek art arda daraldıktan sonra, pandemi döneminde hükümetin genişleyici politikalarının desteğiyle iki yıl aranın ardından büyüme kaydeden inşaat sektörü, sıkı para ve maliye politikasına geçilmesiyle yeniden ivme kaybetmeye başladı. »

İnşaat Firmalarının Satışları 10 Yılda 5 Katına Çıktı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Firmalarının Satışları 10 Yılda 5 Katına Çıktı

Türkiye'de inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların brüt satışları, 2010-2019 döneminde yaklaşık 5 katına çıkarak 473,6 milyar liraya ulaştı. »

İMSAD’dan Yüzde 100 Yerli Üretim Açıklaması
Kentsel Dönüşüm - İMSAD’dan Yüzde 100 Yerli Üretim Açıklaması

Bakan Kurum’un, inşaat malzemelerinin yüzde 100 yerli olması için çalışma başlattıklarını duyurması üzerine Türkiye İMSAD’dan yapılan açıklamada; iç pazarda yerli malzemeye duyulan güvenin artması gerektiği belirtilerek, “Bunu bir yerli malı... »

Temmuz Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Temmuz Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre güven endeksi hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörlerinde yükseldi. »

“Türkiye’ye ‘İnşaat SWOT Analizi’ Şart”
Kentsel Dönüşüm - “Türkiye’ye ‘İnşaat SWOT Analizi’ Şart”

Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, Türkiye’nin inşaat konusunda kapsamlı bir SWOT (güçlü yönler, zayıf yönler, fırsatlar, tehditler) analizine ihtiyaç duyduğunu söyledi. »

"Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Mayıs Ayı Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - "Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” Mayıs Ayı Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Mayıs ayı sonuçlarına göre; Covid-19 salgını, endekste ana belirleyici unsur olmaya devam etti. »

Rus İnşaat Sektöründe İlave Fırsatlar Doğması Muhtemel
Kentsel Dönüşüm - Rus İnşaat Sektöründe İlave Fırsatlar Doğması Muhtemel

DEİK Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Mithat Yenigün, "Rusya'da inşaat sektörünün salgın sonrası ekonomik kalkınmanın lokomotifi olabileceği düşünülüyor." dedi. »

Kovid-19 Sonrası İnşaat Sektöründe Toparlanma Sancılı Olacak
Kentsel Dönüşüm - Kovid-19 Sonrası İnşaat Sektöründe Toparlanma Sancılı Olacak

Yeni tip koronavirüs salgını sonrası şantiyelerin kapatılması ve proje iptalleri nedeniyle zor bir dönemden geçen inşaat sektörü ekonomisinde önemli daralma bekleniyor. »

Dijital Şantiyeler Düşünülmeli
Kentsel Dönüşüm - Dijital Şantiyeler Düşünülmeli

Koronavirüsün dijital dönüşüm gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardığına ve salgının inşaat sektörünü de etkilediğine dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, “Dijital şantiyeler düşünülmeye başlanmalıdır.” dedi. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!