Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

Bimfili IV. Etkileşim Buluşması

Kentsel Dönüşüm - Bimfili IV. Etkileşim Buluşması

Bimfili 4. Etkileşim Buluşması “Standartlaştıralım. Konuşalım. Tartışalım” başlığıyla 12 Aralık tarihinde (bu akşam) TSMD ev sahipliğinde gerçekleşecek. »

Türkiye İMSAD ‘Kasım 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Kasım 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Kasım 2019 Sektör Raporu’na göre, beş çeyrektir üst üste küçülen inşaat sektöründe küçülme hızı son çeyrekte yavaşladı. »

Sign Of The City Awards’da Finale Doğru

Kentsel Dönüşüm - Sign Of The City Awards’da Finale Doğru

Sign of the City Awards jürisi iki gün süren toplantılarla başvuruları değerlendirdi. Şehrin imzası seçilen projeler, ALKAŞ tarafından düzenlenen RE360 Gayrimenkul Buluşması kapanışında 11 Aralık’taki ödül töreninde açıklanacak. »

TÜİK, Dönemsel GSYH Sonuçlarını Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - TÜİK, Dönemsel GSYH Sonuçlarını Açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı Temmuz-Eylül 2019 GSYH verilerine göre; 2018 yılı aynı dönem karşılaştırmasında ekonomi %0,9 büyürken, inşaat sektörü toplam katma değeri %7,8 azaldı. »

GF Hakan Plastik'in Yoğun Fuar Dönemi Tamamlandı

Kentsel Dönüşüm - GF Hakan Plastik'in Yoğun Fuar Dönemi Tamamlandı

GF Hakan Plastik’in Ekim 2019’da ISK-SODEX 2019 ile İstanbul’da başlayan fuar dönemi, Riyad ve Ankara ile devam ederek, Addis Ababa ile noktalandı. »

Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında

Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında

Türk Ytong, sektörün ve yapı kültürünün gelişimi için Ytong Akademi çatısı altında örnek çalışmalar gerçekleştiriyor. 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başlayan Gazbeton Dersleri, 10 yılda üç üniversitede bin 200... »

TMB, “Türkiye - Katar İnşaat Forumu” Düzenledi

Kentsel Dönüşüm - TMB, “Türkiye - Katar İnşaat Forumu” Düzenledi

Türkiye Müteahhitler Birliği, yeni işbirliği imkânlarını ele almak üzere sektörün Körfez Bölgesi’ndeki önemli pazarı Katar’dan üst düzey bir heyeti ağırladı. TMB’nin ev sahipliğinde, Katar Bayındırlık İdaresi’nin katılımıyla gerçekleşen... »

Design Together with BIM

Kentsel Dönüşüm - Design Together with BIM

İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından düzenlenen Design Together with BIM Yarışması'na başvurular başladı. Projelerin son teslimi tarihi ise 15 Şubat 2020. »

Axalta, Türkiye’de Toz Boya Fabrikası Açtı

Kentsel Dönüşüm - Axalta, Türkiye’de Toz Boya Fabrikası Açtı

Axalta, Türkiye’de ikinci fabrikası olan Çerkezköy’deki üretim tesisinin ardından, İstanbul’da bir renk odasını hizmete sunuyor. »

"Konut Krizi: Nereden Nereye?" Sunumu Gerçekleştirildi

Kentsel Dönüşüm - "Konut Krizi: Nereden Nereye?" Sunumu Gerçekleştirildi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından İktisatçı ve yazar Mustafa Sönmez ile gerçekleştirilen "Konut Krizi: Nereden Nereye?" başlıklı sunumda Sönmez; inşaat sektörünün ekonomiyi krize sürüklediğini, ekonomik krizden çıkmanın yolunun toplumsal,... »

Polinet'ten Polikarbon Paneller

Kentsel Dönüşüm - Polinet'ten Polikarbon Paneller

Polinet polikarbonat panel ve levhalar, sağladığı avantajlar nedeniyle, günümüz yapılarının çatı ve cephelerinde yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. »

Baumit Türkiye'ye Ziyaret

Kentsel Dönüşüm - Baumit Türkiye'ye Ziyaret

Baumit Türkiye'nin bağlı bulunduğu Schmid Industrie Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid, Gebze’de bulunan kuru harç ve yapı kimyasalları tesisini ziyaret ederek Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. »

ARMADA Groupe, BATİMAT Paris 2019’a Katılıyor
Kentsel Dönüşüm - ARMADA Groupe, BATİMAT Paris 2019’a Katılıyor

ARMADA Groupe, 4-8 Kasım tarihleri aralığında Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleşecek inşaat sektörünün önemli ve büyük fuarlarından biri olan BATİMAT Paris 2019’a katılıyor. »

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi
Kentsel Dönüşüm - 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi

Türkiye İMSAD, inşaat malzemeleri sektör temsilcilerini 5 Kasım 2019’da Uluslararası Kalite Zirvesi’nde buluşturuyor. Yerli ve yabancı paydaşları buluşturan, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul ise sponsorluk desteği ile inşaat sektörünün uluslararası... »

Türk Yapı Sektörü Avrupalı Müteahhitler ile Buluştu
Kentsel Dönüşüm - Türk Yapı Sektörü Avrupalı Müteahhitler ile Buluştu

Türk yapı malzemeleri sektörü, Avrupalı müteahhitler ile Helsinki’de bir araya geldi. İDDMİB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Urfalılar, “Yılda iki defa Avrupalı müteahhitleri bir araya getiren toplantıya, Türk yapı malzemeleri sektörünün kalitesini... »

Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaat Sektörü Analizi’ni Yayımladı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaat Sektörü Analizi’ni Yayımladı

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin “2019 Yılı Beklenenden Zor Geçiyor” başlıklı İnşaat Sektörü Analizi’nde; inşaat sektörünün, son 5 çeyrekte daralmayı sürdürdüğü, sektörde mali yapılarda bozulmanın, finansman sıkıntısı ve talep daralması ile oluşan... »

İşsizlik Rakamları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - İşsizlik Rakamları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Temmuz 2019 işgücü istatistik verilerine göre; istihdam oranı 1,8 puan, istihdam içindeki inşaat sektörü payı ise 1,4 puan azaldı. »

Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde
Kentsel Dönüşüm - Artella Kapı ve Tresette Mutfak, Piyalepaşa İstanbul Projesinde

Büyük markalı konut projelerinde yer alan Aslandağ Grubu, kapı sektöründeki tasarım markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri ve lüks mutfak markası Tresette Mutfak ile son olarak Piyalepaşa İstanbul’daki 592 konut için mutfak ve kapı tedariği yapıyor. »

İnşaat Sektöründe Canlanmanın İlk Sinyalleri Alındı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Canlanmanın İlk Sinyalleri Alındı

Türkiye Hazır Beton Birliği açıkladığı “Hazır Beton Endeksi” 2019 Eylül Ayı Raporu’nda, inşaat faaliyetlerinde hareketliliğin başlamasıyla birlikte sektör oyuncularının güven sorununun devam ettiğini belirtti. »

Faizlerdeki Gerileme İnşaat Sektörüne Güveni Artırdı
Kentsel Dönüşüm - Faizlerdeki Gerileme İnşaat Sektörüne Güveni Artırdı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın temmuzda faizleri düşürmesi ve ardından konut faizlerinde görülen gerileme inşaat sektörüne güvenin artmasında etkili oldu. »

Polisan Kansai Boya’da “Mesleki Yeterlilik” Belgelendirme Faaliyetleri Devam Ediyor
Kentsel Dönüşüm - Polisan Kansai Boya’da “Mesleki Yeterlilik” Belgelendirme Faaliyetleri Devam Ediyor

Polisan Kansai Boya, sektöre yeterli bilgi birikimine sahip, işinin ehli, nitelikli ustalar kazandırmak amacıyla yeni dönemde boya ve ısı yalıtım ustalarına yönelik Mesleki Yeterlilik Kurumu ile birlikte “Mesleki Yeterlilik Belgesi” belgelendirme... »

"Faiz Kararı, İnşaatta Gidişatı Belirleyecek"
Kentsel Dönüşüm - "Faiz Kararı, İnşaatta Gidişatı Belirleyecek"

Türkiye Hazır Beton Birliği'nin hazırladığı “Hazır Beton Endeksi” 2019 Ağustos Ayı Raporu’na göre; inşaat faaliyetlerinde hareketlilik gözükmekle birlikte, seviye olması gereken düzeyin altında kaldı. Önceki yılın aynı dönemine göre Güven... »

İş Kazaları için Fizyolojik Risk Faktörlerinin Analizi
Kentsel Dönüşüm - İş Kazaları için Fizyolojik Risk Faktörlerinin Analizi

İş kazalarının yaklaşık üçte birinin inşaat sektöründe meydana geldiği ülkemizde, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde görev yapmakta olan Dr. Öğretim Üyesi Semra Çomu Yapıcı, ‘’İnşaat Sektöründe Meydana Gelen İş Kazaları için Fizyolojik... »

"Kentsel Dönüşüm, İnşaat Mühendislerinin Önünü Açacak"
"Kentsel Dönüşüm, İnşaat Mühendislerinin Önünü Açacak"

İnşaat sektörünün Türkiye'nin gelir kaynaklarının yüzde 30’unu oluşturduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Mustafa Karaşahin, “Kentsel dönüşüm, inşaat mühendisleri için önümüzdeki yıllarda daha fazla fırsatlar ortaya çıkaracaktır” dedi. »

Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu’nda; 2019 yılının ilk yarısında üretimin yüzde 20,3 gerilemesi ile yaklaşık beşte birlik bir üretim kaybı ortaya çıktığı, ihracattaki miktar artışının ise üretim kaybını telafi edemediği vurgulandı. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!