Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

BTM'den 2019 Yılı Değerlendirmesi ve 2020 Sektör Beklentileri

Kentsel Dönüşüm - BTM'den 2019 Yılı Değerlendirmesi ve 2020 Sektör Beklentileri

BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez 2019 yılını ve 2020 yılı sektör beklentilerini ekonomik açıdan değerlendirdi. »

Hazır Beton Endeksi Aralık Ayı Raporu Yayınlandı

Kentsel Dönüşüm - Hazır Beton Endeksi Aralık Ayı Raporu Yayınlandı

Türkiye Hazır Beton Birliği, inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Aralık Ayı Raporu’nu açıkladı. »

Bostik 2020’ye Yeni Bir Satın Alma ile Girdi

Kentsel Dönüşüm - Bostik 2020’ye Yeni Bir Satın Alma ile Girdi

Bostik, Danimarkalı yapı kimyasalları şirketi LIP’i satın alarak Kuzey ülkelerindeki büyümesini hızlandıracak. »

Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Aralık 2019 Sektör Raporu’na göre, 2020 yılında, inşaat malzemeleri sanayisinin yüzde 1-2 oranında büyümesi bekleniyor. Büyümenin temel belirleyicisi olarak yurtiçi talep görülürken, ihracatın da 23 milyar dolara ulaşacağı... »

"İnşaat Sektöründe Beklentiler İyi, İşaretler Kötü"

Kentsel Dönüşüm - "İnşaat Sektöründe Beklentiler İyi, İşaretler Kötü"

KPMG Türkiye, ‘Sektörel Bakış 2020 – İnşaat Raporu’nu yayımladı. Rapora göre; Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörü, büyüme potansiyelini koruyor ancak ekonomik ve siyasi risklere karşı hassas… Rakamlar sektörün parlak günlerine kısa sürede... »

Türk Müteahhitleri 10 Yıldır Dünya 2.’si

Kentsel Dönüşüm - Türk Müteahhitleri 10 Yıldır Dünya 2.’si

Türkiye, “Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi” listesinde dünya ikinciliğini korudu. Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen törende listeye giren müteahhitlere başarı plaketleri verildi. »

Aralık Ayı Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Aralık Ayı Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Aralık 2019 Sektörel Güven Endeksleri verilerine göre; inşaat sektörü güven endeksi bir önceki aya göre %7,9’luk artış gösterirken, alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi ve toplam çalışan sayısı beklentisi endeksleri de... »

Türk Ytong 56’ncı Yılını Çalışanlarıyla Kutladı

Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong 56’ncı Yılını Çalışanlarıyla Kutladı

Yapı malzemesi sektörü kuruluşu, gazbeton üretiminin global oyuncusu Türk Ytong, kuruluşunun 56’ncı yıl dönümünü, yönetim merkezinde ve fabrikalarda düzenlediği törenlerle çalışanlarıyla birlikte kutladı. »

Bimfili IV. Etkileşim Buluşması

Kentsel Dönüşüm - Bimfili IV. Etkileşim Buluşması

Bimfili 4. Etkileşim Buluşması “Standartlaştıralım. Konuşalım. Tartışalım” başlığıyla 12 Aralık tarihinde (bu akşam) TSMD ev sahipliğinde gerçekleşecek. »

Türkiye İMSAD ‘Kasım 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Kasım 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Kasım 2019 Sektör Raporu’na göre, beş çeyrektir üst üste küçülen inşaat sektöründe küçülme hızı son çeyrekte yavaşladı. »

Sign Of The City Awards’da Finale Doğru

Kentsel Dönüşüm - Sign Of The City Awards’da Finale Doğru

Sign of the City Awards jürisi iki gün süren toplantılarla başvuruları değerlendirdi. Şehrin imzası seçilen projeler, ALKAŞ tarafından düzenlenen RE360 Gayrimenkul Buluşması kapanışında 11 Aralık’taki ödül töreninde açıklanacak. »

TÜİK, Dönemsel GSYH Sonuçlarını Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - TÜİK, Dönemsel GSYH Sonuçlarını Açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı Temmuz-Eylül 2019 GSYH verilerine göre; 2018 yılı aynı dönem karşılaştırmasında ekonomi %0,9 büyürken, inşaat sektörü toplam katma değeri %7,8 azaldı. »

GF Hakan Plastik'in Yoğun Fuar Dönemi Tamamlandı
Kentsel Dönüşüm - GF Hakan Plastik'in Yoğun Fuar Dönemi Tamamlandı

GF Hakan Plastik’in Ekim 2019’da ISK-SODEX 2019 ile İstanbul’da başlayan fuar dönemi, Riyad ve Ankara ile devam ederek, Addis Ababa ile noktalandı. »

Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında
Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında

Türk Ytong, sektörün ve yapı kültürünün gelişimi için Ytong Akademi çatısı altında örnek çalışmalar gerçekleştiriyor. 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başlayan Gazbeton Dersleri, 10 yılda üç üniversitede bin 200... »

TMB, “Türkiye - Katar İnşaat Forumu” Düzenledi
Kentsel Dönüşüm - TMB, “Türkiye - Katar İnşaat Forumu” Düzenledi

Türkiye Müteahhitler Birliği, yeni işbirliği imkânlarını ele almak üzere sektörün Körfez Bölgesi’ndeki önemli pazarı Katar’dan üst düzey bir heyeti ağırladı. TMB’nin ev sahipliğinde, Katar Bayındırlık İdaresi’nin katılımıyla gerçekleşen... »

Design Together with BIM
Kentsel Dönüşüm - Design Together with BIM

İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından düzenlenen Design Together with BIM Yarışması'na başvurular başladı. Projelerin son teslimi tarihi ise 15 Şubat 2020. »

Axalta, Türkiye’de Toz Boya Fabrikası Açtı
Kentsel Dönüşüm - Axalta, Türkiye’de Toz Boya Fabrikası Açtı

Axalta, Türkiye’de ikinci fabrikası olan Çerkezköy’deki üretim tesisinin ardından, İstanbul’da bir renk odasını hizmete sunuyor. »

"Konut Krizi: Nereden Nereye?" Sunumu Gerçekleştirildi
Kentsel Dönüşüm - "Konut Krizi: Nereden Nereye?" Sunumu Gerçekleştirildi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından İktisatçı ve yazar Mustafa Sönmez ile gerçekleştirilen "Konut Krizi: Nereden Nereye?" başlıklı sunumda Sönmez; inşaat sektörünün ekonomiyi krize sürüklediğini, ekonomik krizden çıkmanın yolunun toplumsal,... »

Polinet'ten Polikarbon Paneller
Kentsel Dönüşüm - Polinet'ten Polikarbon Paneller

Polinet polikarbonat panel ve levhalar, sağladığı avantajlar nedeniyle, günümüz yapılarının çatı ve cephelerinde yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. »

Baumit Türkiye'ye Ziyaret
Kentsel Dönüşüm - Baumit Türkiye'ye Ziyaret

Baumit Türkiye'nin bağlı bulunduğu Schmid Industrie Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid, Gebze’de bulunan kuru harç ve yapı kimyasalları tesisini ziyaret ederek Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. »

ARMADA Groupe, BATİMAT Paris 2019’a Katılıyor
Kentsel Dönüşüm - ARMADA Groupe, BATİMAT Paris 2019’a Katılıyor

ARMADA Groupe, 4-8 Kasım tarihleri aralığında Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleşecek inşaat sektörünün önemli ve büyük fuarlarından biri olan BATİMAT Paris 2019’a katılıyor. »

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi
Kentsel Dönüşüm - 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi

Türkiye İMSAD, inşaat malzemeleri sektör temsilcilerini 5 Kasım 2019’da Uluslararası Kalite Zirvesi’nde buluşturuyor. Yerli ve yabancı paydaşları buluşturan, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul ise sponsorluk desteği ile inşaat sektörünün uluslararası... »

Türk Yapı Sektörü Avrupalı Müteahhitler ile Buluştu
Kentsel Dönüşüm - Türk Yapı Sektörü Avrupalı Müteahhitler ile Buluştu

Türk yapı malzemeleri sektörü, Avrupalı müteahhitler ile Helsinki’de bir araya geldi. İDDMİB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Urfalılar, “Yılda iki defa Avrupalı müteahhitleri bir araya getiren toplantıya, Türk yapı malzemeleri sektörünün kalitesini... »

Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaat Sektörü Analizi’ni Yayımladı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye Müteahhitler Birliği, İnşaat Sektörü Analizi’ni Yayımladı

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin “2019 Yılı Beklenenden Zor Geçiyor” başlıklı İnşaat Sektörü Analizi’nde; inşaat sektörünün, son 5 çeyrekte daralmayı sürdürdüğü, sektörde mali yapılarda bozulmanın, finansman sıkıntısı ve talep daralması ile oluşan... »

İşsizlik Rakamları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - İşsizlik Rakamları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Temmuz 2019 işgücü istatistik verilerine göre; istihdam oranı 1,8 puan, istihdam içindeki inşaat sektörü payı ise 1,4 puan azaldı. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!