Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörü

Dev Projelere Atılan İmzalar ve İnşaat Sektörü

İnşaat alanında son yıllarda yaşanan büyük gelişmeleri takip etmek de bir o kadar zor oluyor. Her ne kadar gazete, dergi ve internet kaynakları kullanılsa da bir bilgi, haber ve gelişmeyi ilk ağızdan duymak için ücretli abonelikler veya servisler kullanılması gerekebiliyor. Fakat artık durum değişti Yapi.com.tr bünyesinde yer alan uzmanlar derledikleri haber ve yazılı kaynakları tek çatı altında toplayarak okuyucularına doğru, tarafsız ve yalın bir dille sunmayı hedefliyor.

...

Gündeme ait tüm gelişmeleri bazen mizahi bazen de akıcı bir dille kaleme alan platform aslında sizlerin yapı dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmanız için oluşturulmuş dev bir kaynaktır. Günlük olarak takip edebileceğiniz inşaat sektörü gelişmelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından cevaplanmış soru/cevap röportajlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

İnşaat Sektöründe 2015 Yılı Raporu Yayınlandı

Nisan 2015 yılında Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından açıklanan rapora göre “belirsizlik ve temkin” ağırlıklı olarak görülüyor. Ayrıca 2014 yılında olduğu gibi bu yılda inşaat sektörü için lider olarak özel sektör işletmelerinin kaynakları kullanılacak gibi gözüküyor. Ekonomistler tarafından da doğrulanan bu açıklama hala en iyi yatırımın yapı ve gayrimenkuller olduğunu doğrular niteliktedir.

Türkiye ekonomisinde İnşaat ve Yapı sektörünün büyük bir rolü olduğunu belirten raporda aynı zamanda 9,35 Trilyonu bulan inşaat harcamalarının 2015 yılında 9,72 Trilyona ulaşacağı ön görülüyor.

İnşaat sektörü içerisinde iseniz ve bu alanda her gün takip edebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek makalelerin yer aldığı Yapi.com.tr sizin en yakın dostunuz olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz için yeni trend ürünler hakkında da bilgiler alarak hizmet kalite standartlarınızı da yükseltmeniz mümkündür.

TÜRKİYE İMSAD’tan ‘Dünya Su Günü’ Açıklaması

Kentsel Dönüşüm - TÜRKİYE İMSAD’tan ‘Dünya Su Günü’ Açıklaması

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), ‘22 Mart Dünya Su Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada; geleceğin kentlerinde su verimliliğinin hayati önem kazanacağına dikkat çekerek, suyun hayat kaynağı olmasının yanı sıra ekonomik... »

"İnşaattaki Geriye Gidiş 10. Ayını Geride Bıraktı"

Kentsel Dönüşüm - "İnşaattaki Geriye Gidiş 10. Ayını Geride Bıraktı"

Türkiye Hazır Beton Birliği açıkladığı “Hazır Beton Endeksi” 2019 Şubat Ayı Raporu’nda, inşaat faaliyetlerinde canlanma beklentisinin zayıf olduğunu ve sektörün uzun vadeli kalıcı tedbirler ile rayına girebileceğini ortaya koydu. »

Saray’dan Selective Pencere Sistemi

Kentsel Dönüşüm - Saray’dan Selective Pencere Sistemi

Tüm iklim koşullarında üstün performans sağlayan Selective serisi, sofistike profil tasarımı ile dünyanın dört bir yanında binalara estetik ve değer katmak üzere geliştirildi. »

Bakan Kurum: Deneyimi Olmayan Firma Konut Yapmasın

Kentsel Dönüşüm - Bakan Kurum: Deneyimi Olmayan Firma Konut Yapmasın

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Müteahhitlerimizi sınıflandırdık, o sınıflar çerçevesinde artık herkes yapabildiği, teknik deneyimi neyse, o deneyim çerçevesinde iş yapsın istiyoruz. Hiçbir deneyimi olmayan firma gidip, 3-5 bin konut... »

GYODER ‘Anadolu Buluşmaları’nın İkincisini Konya’da Gerçekleştirdi

Kentsel Dönüşüm - GYODER ‘Anadolu Buluşmaları’nın İkincisini Konya’da Gerçekleştirdi

GYODER’in Konya Ticaret Odası işbirliği ile düzenlediği buluşmada, Konya’da ticaret, turizm ve gayrimenkul sektöründe yaşanan son gelişmeler masaya yatırıldı. »

“Konut Alırken Deprem Gerçeğini Unutmamak Gerekiyor”

Kentsel Dönüşüm - “Konut Alırken Deprem Gerçeğini Unutmamak Gerekiyor”

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Aslı Akçamete Güngör ve İsmail Özgür Yaman tarafından hazırlanan Çimento ve Hazır Beton Fiyat Artışlarının Bina Maliyetine Etkisi Raporu’nda yapılarda kullanılan betonun bina... »

GYODER'den Müteahhitliğin Kriterlerini Belirleyen Yeni Yönetmelik Açıklaması

Kentsel Dönüşüm - GYODER'den Müteahhitliğin Kriterlerini Belirleyen Yeni Yönetmelik Açıklaması

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, müteahhitleri teknik ve mali yeterliliğine göre sınıflara ayıran yeni yönetmeliğinin, hem vatandaş hem sektör açısından çok önemli bir adım olduğunu söyledi. »

Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu’nda; inşaat malzemeleri sanayi üretiminin, yılın ikinci yarısında başlayan gerileme ile birlikte 2018 yılını, 2017 yılına göre sadece yüzde 2 küçülme ile kapattığı belirtildi. »

İnşaat Sektöründe İstihdam Yüzde 7,6 Azaldı

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe İstihdam Yüzde 7,6 Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılı 4'üncü çeyrek (Ekim-Aralık) işgücü girdi endeksleri açıklandı. İstihdam endeksi inşaatta yüzde 7,6 azaldı. »

'İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’ Ocak Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - 'İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’  Ocak Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ocak ayında bir önceki aya göre 2,40 puan düşerek 77,79 puan seviyesine indi. İnşaat sektörü ve iç pazarda kalıcı iyileşme sağlayacak adımlara ihtiyaç olduğu belirtildi. »

Çimento Fiyatları Düştü, Kriz Çözüldü

Kentsel Dönüşüm - Çimento Fiyatları Düştü, Kriz Çözüldü

Çimento fiyatlarına yüzde 50 zam yapan çimento şirketleri, inşaat sektörü temsilcilerinin tepki göstermesi üzerine zam oranlarını yüzde 20’ye düşürdü. »

Saray Alüminyum, BAU 2019'daydı

Kentsel Dönüşüm - Saray Alüminyum, BAU 2019'daydı

Saray Alüminyum, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen uluslararası yapı, inşaat malzemeleri ve mimari sistemler fuarı BAU 2019’na katıldı. »

İnşaat Sektörünün Paydaşları 'buildingSMART Türkiye'yi Kurdu
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörünün Paydaşları 'buildingSMART Türkiye'yi Kurdu

Bir projenin, en başından sonuna kadar bir bütün olarak ele alındığı bütünsel yapı tasarım yaklaşımı olan BIM'in, artık Türkiye'de de sistemli bir şekilde kullanılmasının önü açıldı. »

"2019’a Girerken Dünya Yeniden mi Şekilleniyor?”
Kentsel Dönüşüm - "2019’a Girerken Dünya Yeniden mi Şekilleniyor?”

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), tüm ekonomi çevreleri ve sektör tarafından ilgiyle takip edilen analizini yayınladı. “2019’a Girerken Dünya Yeniden mi Şekilleniyor?” başlıklı analizde, küresel ve ulusal ekonominin yanısıra inşaat sektörüne... »

Türkiye İMSAD Ocak 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Ocak 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevrelerini ilgilendiren aylık sektör raporunda, inşaat malzemeleri iç pazarının 2019 yılında küçülebileceği ancak önemli bir çıkış yolu olarak görülen ihracatta artış yaşanacağı vurgulandı. »

"Vatandaşlık Bir Gönül Bağıdır, Bonus Olmamalı"
Kentsel Dönüşüm - "Vatandaşlık Bir Gönül Bağıdır, Bonus Olmamalı"

İnşaat sektörünü kurtarmak için vatandaşlık verilmesinin doğru olmadığını belirten, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem, ülkeye faydalı olacaklara vatandaşlık verilmesini istedi. »

"İnşaat Sektörü Kırılgan Hatta"
Kentsel Dönüşüm - "İnşaat Sektörü Kırılgan Hatta"

KPMG Türkiye, hazırladığı "İnşaat Sektörel Bakış 2019" raporunda; sektörün 2018’de daraldığını, 2019’a da temkinli girdiğini belirtti. »

İnşaat Sektöründe Umutlar Tükendi
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Umutlar Tükendi

Son bir yılda inşaatta tahsilat oranı yarı yarıya indi. İnşaat malzemeleri sanayisinde faaliyetler, iç talepteki keskin daralma nedeniyle 2018’i, 2017’ye göre 18.1 puan düştü. »

"2019 İnşaat Sektörünün Toparlanma Yılı Olacak"
Kentsel Dönüşüm - "2019 İnşaat Sektörünün Toparlanma Yılı Olacak"

KAMDER Başkanı, 2018 yılında inşaat sektörünün en kötü dönemini yaşadığını, 2019 yılında sektörün yeni projeler üretmek yerine stokları tüketmeyi hedeflediğini söyledi. »

"Harç Bitti İnşaata Paydos" Denince İşsizlik Arttı
Kentsel Dönüşüm - "Harç Bitti İnşaata Paydos" Denince İşsizlik Arttı

Mart 2017'den beri en yüksek seviyeye çıkan işsizlik verilerini değerlendiren ekonomistlere göre inşaat sektöründeki yavaşlama işsizlikteki artışta etkili. »

“Artık Her İsteyen İnşaat Yapamayacak”
Kentsel Dönüşüm - “Artık Her İsteyen İnşaat Yapamayacak”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müteahhitleri teknik ve mali yeterliliğine göre A’dan H’ye kadar sınıflara ayırıyor. Bundan sonra firmalar sınıfına göre yeni projeye başlayacak, ya da ruhsat alamayacak. »

"Türkiye'de İnşaat Sektörü Çöküşe Geçiyor"
Kentsel Dönüşüm - "Türkiye'de İnşaat Sektörü Çöküşe Geçiyor"

Fransız haber ajansı AFP, Türkiye ekonomisindeki yavaşlamanın inşaat şirketlerini nasıl etkilediğini inceleyen bir haber yayınladı. "Türkiye'nin ekonomik büyümesi yavaşlarken inşaat sektörü çöküşe geçiyor" başlıklı haberde Bolu Mudurnu'da Al Babas... »

Mimarlık Eğitiminin Sorunlarına Dair
Kentsel Dönüşüm - Mimarlık Eğitiminin Sorunlarına Dair

Fırat Kaya’nın kaleme aldığı bu yazının mimarlık eğitimiyle ilgili iki tezi var. Birincisi, eğitimde politik bilinç yoksunluğu, ikincisi de mimarlık eğitiminin teknolojiye ve çağın hızına yetişememesi. »

İnşaat Sektöründe Neler Oluyor?
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektöründe Neler Oluyor?

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin (İMSAD) "Aralık 2018 Sektör Raporu"nu yayımladı. Raporda inşaat sektöründe yaşanan sıkıntıların devam ettiğini ve mali sıkıntıların inşaat malzemeleri sanayisine bulaşma riski taşıdığını belirtildi. »

İnşaat Sektörüne İş Kazalarını Önleyecek Teşvik
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörüne İş Kazalarını Önleyecek Teşvik

Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, inşaat sektöründe işçi çalıştıran işyerlerine, ölüm ve sakatlıkla sonuçlanmayan iş kazası... »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!