Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çelik Yapı Projesi Öğrenci Yarışması

ÇELİK MALZEMEYLE PLASTİK SANATLAR GALERİSİ TASARLANACAK Borusan Boru ana sponsorluğunda, Türk Yapısal Çelik Derneği ve Yapı-Endüstri Merkezi

yapitr/Deniz Türkeri
Çelik Yapı Projesi Öğrenci Yarışması

b>ÇELİK MALZEMEYLE PLASTİK SANATLAR GALERİSİ TASARLANACAK

Borusan Boru ana sponsorluğunda, Türk Yapısal Çelik Derneği ve Yapı-Endüstri Merkezi’ nin düzenlediği Çelik Yapı Projesi Öğrenci Yarışması “PROSteel”e başvurular 4 Ekim 2004 tarihinde başladı.

Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin takım olarak katılabileceği yarışmanın sonuçları Nisan ayının son haftasında açıklanıyor. Yarışmada 1., 2. ve 3.’lük ödülünün yanı sıra Borusan Boru özel ödülü de verilecek.

Çelik yapının üstünlüklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmek, Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin birlikte çalışmalarını teşvik etmek, öğrencilerin çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konularında deneyim kazanmalarına destek olmak amacıyla Borusan Boru – TUCSA, Türk Yapısal Çelik Derneği ve Yapı Endüstri Merkezi işbirliği ile düzenlenen proje yarışması ProSteel’e başvurular başlıyor. Yarışmaya bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği öğrencisinden oluşan en az iki kişilik takımlar başvurabilecek. Takımlara üst sayı sınırlaması getirilmeyen yarışmanın ödülleri Nisan 2005’te sahiplerini bulacak. Yarışmada projelerin son teslim tarihi ise 7 Mart 2005.

Yarışmada 1. ekibe 5 milyar TL, 2. ekibe 3 milyar TL ve 3. ekibe 2 milyar TL ödül verilecek. Ayrıca Borusan Boru ürünlerini kullanarak proje hazırlayan ekibe 4 milyar TL. Borusan Boru özel ödülü verilecek. Yarışmanın ödül sponsorları Arcelor International A.Ş, Corus A.Ş, Çimtaş A.Ş, Tabosan A.Ş. Ayrıca Aksan A.Ş, İzomas A.Ş, Temsan A.Ş sponsor olarak destekliyorlar.

Öğrencilerin çelik yapı elemanları kullanarak “Plastik Sanatlar Galerisi” tasarlayacakları yarışmanın seçici kurulu Prof. Dr. Gülay Altay, Prof. Dr. Harun Batırbaygil, Necati Çeltikçi, Doğan Hasol, Yaşar Marulyalı, Murat Tabanlıoğlu ve Prof. Dr. Nesrin Yardımcı’dan oluşuyor. Tasarlanacak binayla ilgili yer ve zemin verileri jüri tarafından belirlenen yarışmanın detaylı bilgilerine ve başvuru formlarına "www.prosteel.org" adresinden ulaşabilirsiniz.


http://www.yapi.com.tr/yarismalar/celik-yapi-projesi-ogrenci-yarismasi_19109.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!