Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Masdaf Üniversiteler Arası Proje Yarışması

Masdaf'ın düzenlediği, geleceğin makine mühendislerinin yarışacağı “Şehirleşmede Atık Enerjinin Geri Kazanımı ve Pompanın Rolü” konulu üniversiteler arası proje yarışmasına ön başvuru için son tarih 17 Kasım 2020.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Masdaf Üniversiteler Arası Proje Yarışması Masdaf Üniversiteler Arası Proje Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 17 Kasım 2020
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 15 Haziran 2021
DÜZENLEYEN

Masdaf

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
E-POSTA

yarisma@masgrup.com

+ Ajandama Ekle

AR-GE yatırımları sonucunda geliştirdiği inovatif pompa teknolojileri ve üniversite - sanayi işbirliği kapsamında hayata geçirdiği projelerle sektörde öne çıkan Masdaf, üniversiteler arası ödüllü proje yarışması düzenliyor.

Üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümü 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek “Şehirleşmede Atık Enerjinin Geri Kazanımı ve Pompanın Rolü” konulu yarışmaya başvurular başladı.

Birincinin 15.000 TL ödül kazanacağı yarışma kapsamında öğrencilerden; “Sürdürülebilir kalkınmanın temelini oluşturan suyu, enerjiyi verimli kullanacak alt yapı uygulamaları ile kaynağından, şehirlere ulaştırmaları ve pompa teknolojileri vasıtasıyla ısıtma sistemlerinde kullanılması için yenilikçi bir tesisat kurulumu” yapmaları bekleniyor.

Yarışmanın yetkin öğretim görevlileri ve uzman makine mühendislerinden oluşan seçkin jürisinde ise; Kocaeli Üniversitesi Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Pof. Dr. Kadri Süleyman Yiğit ( Jüri Başkanı ), Uludağ Üniversitesi Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurullah Aslanoğlu, Uludağ Üniversitesi Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Alaattin Metin Kaya, Çakmanus Mühendislik Genel Müdürü Dr. İbrahim Çakmanus ve Masdaf İş Geliştirme Müdürü ve Makine Mühendisi Ahmet Yılmaz yer alıyor.

Masdaf’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği yarışmayla gençlerin, öğrenim hayatında edindikleri mesleki bilgi birikimlerini sergileme imkanı bulacaklarını belirten Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Gençlerimiz bizim geleceğimiz, onları donanımlı bir şekilde yarınlara hazırlamak üniversitelerin, teşvik etmek ve sektörümüze kazandırmak ise biz sanayicilerin görevi. Masdaf olarak üniversite – sanayi işbirliği kapsamında hayata geçirilen bilimsel çalışmaların, sürdürülebilir kalkınmanın, ekonomik ve sosyal boyutları açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz. “Şehirleşmede Atık Enerjinin Geri Kazanımı ve Pompanın Rolü” konulu yarışmayla da hem gençlerin kazanmasını hem de şehirlerine katkı sağlayacak projeler geliştirmelerini ve toplumsal değişime öncülük etmelerini hedefledik. Bundan sonra da sürdürülebilir kalkınma için üniversite-sanayi işbirliğini desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Yarışma kapsamında öğrencilerden, “suyu, enerji kaynaklarını etkili ve verimli bir şekilde kullanan teknolojiler ile son kullanıcıya ulaştıran, yenilikçi bir tesisat kurulumu yapmaları”nı istediklerini belirten Polatoğlu, suya hayat veren pompa teknolojilerinin enerji sarfiyatındaki önemine dikkat çekti. “Dünyada ki toplam enerji tüketiminin %20’si, endüstriyel enerjinin ise ortalama %30’u pompalar tarafından tüketiliyor. Bu kapsamda enerjide dışa bağımlılıktan kurtulmak için ülkemizin mevcut enerji kaynaklarını verimli kullanan teknolojileri tercih etmeliyiz. Örneğin pompa teknolojilerinde doğru bir sistem tasarımı ve seçimi ile tüketilen enerjinin %30’undan tasarruf edilebilmek mümkün. Bu yarışmayla da öğrencilerin, enerji verimliliği konusunda bilinçlenmesini ve etkili projeler geliştirmelerini amaçladık.” 

Yarışma Takvimi

Son Başvuru: 17 Kasım 2020                                             
Proje Özetinin Sunulması:
01 Aralık 2020                            
Ön Değerlendirme Raporunun Açıklanması:
15 Aralık 2020   
Ara Raporun Teslimi:
29 Ocak 2021 
Proje Teslimi:
17 Mayıs 2021 
Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanması:
01 Haziran 2021 
Ödül Töreni:
15 Haziran 2021 

Türkiye’nin her köşesindeki üniversitelerden öğrencilerin katılacağı yarışmaya ön başvuru için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/masdaf-universiteler-arasi-proje-yarismasi_182602.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!