Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye Prefabrik Birliği 2000-2003 Dönemi "Altın Kiriş Ödülleri"

Türkiye Prefabrik Birliği tarafından, beton prefabrikasyon teknolojisini tanıtmak ve gelişimini sağlamak amacıyla, beş dalda verilen "Altın Kiriş Ö

Yapı Dergisi-271
Türkiye Prefabrik Birliği 2000-2003 Dönemi "Altın Kiriş Ödülleri"

ürkiye Prefabrik Birliği tarafından, beton prefabrikasyon teknolojisini tanıtmak ve gelişimini sağlamak amacıyla, beş dalda verilen "Altın Kiriş Ödüllerini", 2000-2003 dönemi için kazananlar belli oldu.

Makale Ödülü dalında bu dönem ödül verilmezken, Bildiri Ödülü, 17. Uluslararası BIBM Kongresi'ne sundukları "Usage of Seismic Base Isolation to Reduce the Ductility Demand from Prefabricated Concrete Structures" başlıklı bildirileri nedeniyle Dr. Murat Şener, Trevor Kelly, Dr. Ersin Arıoğlu ve Togan Alper'e verildi.

Yapıt Ödülü dalında Türk Pirelli Lastikleri A.Ş. Servis Binası'nda prefabrikasyonla mimari öğeleri başarı ile birleştiren, özgün, estetik değeri yüksek bir yapı olarak projelendirip gerçekleştirmeleri nedeniyle MİM.AR Tasarım ve Yönetim Ltd. Şti. ile Alacalı İnşaat San. ve Tic. A.Ş. ödüle değer bulundular.

Türkiye ve İngiltere'de beton prefabrikasyon konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle Dicle Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Halil Görgün Bilimsel Çalışma Ödülü'nü kazandı.
Hizmet Ödülü ise tasarımlarında beton prefabrikasyon teknolojisini kullanarak teknolojinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına yaptıkları katkıları ve bu şekilde genç kuşaklara örnek olmaları nedeniyle Y. Mimar Doğan Tekeli ve Y. Mimar Sami Sisa'ya verildi.
Altın Kirişi Ödülleri 20 Kasım 2004 günü İzmir Sanat Salonu'nda düzenlenecek olan 11. Ulusal Beton Prefabrikasyon Sempozyumu'nda sahiplerine verilecek.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/turkiye-prefabrik-birligi-2000-2003-donemi-altin-kiris-odulleri_12723.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!