Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Zaha Hadid BMW Fabrikası yarışmasını kazandı

Zaha Hadid'in Leipzig'deki BMW fabrikası yarışmasını kazanan projesi 800 m uzunlukta bir sinir merkezi biçiminde. Projeye göre arabalar işçilerin önün

Yapı Dergisi/246aha Hadid'in Leipzig'deki BMW fabrikası yarışmasını kazanan projesi 800 m uzunlukta bir sinir merkezi biçiminde. Projeye göre arabalar işçilerin önünden taşıyıcı bantların üzerinde "akacaklar". 19 milyon sterlin maliyetli merkez bina geleneksel mavi ve beyaz yakalı ayrımını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Taşıyıcı bantlar kalite kontrol ve test salonlarını, restoran ve sosyal etkinlik alanlarını içeren 40.000 metrekarelik çelik çerçeveli bloğu dolaşacaklar. Mekânların farklı düzeylere yerleştirildiği tasarım üç kat yükseklikte ve yanında 4500 arabalı bir otopark yer alıyor.
"Bu, taşıt hareketinin doğasında var olan dinamizminden hareketle bir tür akışkanlık yaratan bütüncül bir tasarımdır" diyor Hadid. "Yapı, BMW'nin beyin hücresidir. Düzenleme saydam ve esnektir. Lobi, yapının derinliklerine kadar görülmesi sağlar.
Tasarımda işlevler birbirine karıştırılarak artık modern işyerlerinde geçerli olmayan, geleneksel tarzdaki statü gruplarını birbirinden ayırmaktan kaçınılmıştır."
Projenin yapımının 2004'te başlanacağı belirtiliyor.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/zaha-hadid-bmw-fabrikasi-yarismasini-kazandi_693.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!