Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Emlak Haberleri

EMLAK DÜNYASINDA NELER OLUP BİTİYOR?

Yapı ve inşaat alanında gerçekleşen haberler günümüzde emlak dünyasına da doğrudan etkide bulunmaktadır. Gündemde yer alan haberler sayesinde gayrimenkul danışmanlığını ücretsiz alacağınız bir haber platformu olan yapi.com.tr sizlere uzmanlardan öngörüler, projelerdeki son gelişmeler hakkında güncel haberler sunmaktadır.

...
UZMANLARIN GÖRÜŞLERİ

Sektörün önde gelen firma ve isimlerin ağzından görüşler ve ön görüler sayesinde geleceğe ait emlak haberleri, yeni hayata geçirilmiş hizmetler, resmi işlemler ve kentsel dönüşüm alanında dikkat edilmesi gereken tüm hususların kaleme alındığı görüşler bölümünde emlak haberleri ve gelişmelerini doğru, tarafsız şekilde takip etmeniz mümkün olacaktır.

GAYRİMENKULLER DAHA DA DEĞERLENECEK

Gayrimenkul haberleri içerisinde çıkarılan bir ders var ki uzmanlar tarafından da savunuluyor. Gayrimenkul her zaman kazandırır sözünü doğrular nitelikteki bu görüş ise gayrimenkullerin önümüzdeki yıllarda daha da değerleneceği yönündedir.

Türkiye’de ve dünyada yer alan gelişmeleri sunan Yapi.com.tr aynı zamanda firmaların çalışmaları, yeni imza atacağı projeleri ve emlak ile ilgilenen kişiler için özel olarak paylaştığı ipuçları ile doğru yatırımlar yapmasına yardımcı olmaktadır.

GÖRSEL KAYNAKLAR KÜTÜPHANESİ

Yapı ve inşaat alanında yer alan binlerce görsel materyalin sunulduğu “Yapı Multimedya” alanında ise yapılan organizasyon görüntülerine, yeni projelere dair resim ve video belgelerine ulaşarak görsel kaynaklardan yararlanmanız mümkün oluyor. Aynı zamanda site sağ alt bölümde yer alan takvim sayesinde organizasyon ve yapı alanındaki önemli aktiviteleri de takip etmeniz kolaylaştırılıyor.

İzmir, Konut Fiyat Artışında Dünyada İkinci

Kentsel Dönüşüm - İzmir, Konut Fiyat Artışında Dünyada İkinci

İzmir emlak fiyatlarıyla dünyanın en pahalı illerinden bir tanesi haline geldi. Karşıyaka, Konak, Bayraklı, Balçova gibi ilçelerde ev kiraları 2000 ile 3500 liraya kadar çıkıyor. »

Kanal İstanbul Manzaralı Konut Projesi için İlk Adım Atıldı

Kentsel Dönüşüm - Kanal İstanbul Manzaralı Konut Projesi için İlk Adım Atıldı

Kanal İstanbul’un Marmara Denizi’nden giriş noktasında, Emlak Konut GYO tarafından geliştirilen 5 bin 785 konut ve 437 ticari birimden oluşan konut projesi için ilk adım atıldı. »

Emlak Konut GYO'dan Fikirtepe için 596 Milyon Liralık Sözleşme

Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut GYO'dan Fikirtepe için 596 Milyon Liralık Sözleşme

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3458/1 parsel inşaatı işi için 596 milyon liralık sözleşme imzalandığını duyurdu. »

Konut Üretimini Hızlandıracak Hamle

Kentsel Dönüşüm - Konut Üretimini Hızlandıracak Hamle

Emlak Konut GYO, artan konut talebinin karşılanması ve fiyatların baskı altına alınması için yeni bir sürecin startını verdi; orta ve küçük ölçekli yatırımcıya ‘Gel, beraber inşa edelim’ çağrısında bulundu. »

Çanakkale Köprüsü Emlak Fiyatlarını Yükseltti

Kentsel Dönüşüm - Çanakkale Köprüsü Emlak Fiyatlarını Yükseltti

Çanakkale Boğazı'na inşa edilen ve 18 Mart 2022’de hizmete girecek olan 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi emlak fiyatlarına yansıdı. »

TOKİ’den, İki Kez İptal Edilen Proje için 3. Plan

Kentsel Dönüşüm - TOKİ’den, İki Kez İptal Edilen Proje için 3. Plan

Kendisine devredilen, eski Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi için hazırladığı inşaat planları yargı tarafından iki kez iptal edilen TOKİ, hazırladığı 3. planları askıya çıkardı. »

Zekeriyaköy KÖY Projesi’nde Bonus Taş Yünü Ürünleri Kullanılıyor

Kentsel Dönüşüm - Zekeriyaköy KÖY Projesi’nde Bonus Taş Yünü Ürünleri Kullanılıyor

Zekeriyaköy’de inşa edilen KÖY Projesi’nde, ısı, ses ve yangın yalıtımı için prestijli projelerin çözüm ortağı olan Bonus Taş Yünü ürünleri tercih edililiyor. »

Kanal İstanbul’un İlk Özel Projesi Belli Oldu

Kentsel Dönüşüm - Kanal İstanbul’un İlk Özel Projesi Belli Oldu

Kanal İstanbul’a nazır en büyük gayrimenkul projesinin Cumhurbaşkanlığı’na ait sarayların da mimarı olan Şefik Birkiye tarafından tasarlandığı ortaya çıktı… »

İstanbul'un 3 İlçesinde Fiyat Artışının Nedeni

Kentsel Dönüşüm - İstanbul'un 3 İlçesinde Fiyat Artışının Nedeni

Pandemi; bahçeli, manzaralı ve sosyal imkanları olan evlere talebi artırdı, Türkiye'nin en pahalı ilçesi Beşiktaş oldu. Beşiktaş'ı müstakil evlerin ve sayfiye alanlarının çok olduğu Sarıyer ve Bakırköy izledi. »

Emlak Vergisinin Son Tarihi Yaklaşıyor

Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisinin Son Tarihi Yaklaşıyor

2021 yılı 1. dönem emlak vergisi için son tarih yaklaşıyor; ilk taksidin ödeme süresi Mayıs ayı sonu itibariyle doluyor. »

Konutta Ruslar Emlakçıya Güveniyor, Ürdünlü Referansa Bakıyor

Kentsel Dönüşüm - Konutta Ruslar Emlakçıya Güveniyor, Ürdünlü Referansa Bakıyor

Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği'nin araştırmasına göre yabancıların Türkiye'de gayrimenkul satın alırken en güvenilir bulduğu kaynakların başında yüzde 47,8 ile emlakçılar, yüzde 38,8 ile emlak şirketlerinin web siteleri, yüzde 29,3 ile... »

Emlak İşletmeleri için Süre Doldu

Kentsel Dönüşüm - Emlak İşletmeleri için Süre Doldu

Yetki belgesi alan emlak işletmesi sayısı 30 bini geçti. Mevcut işletmeler için belirlenen 31 Mart tarihi sonrası sektörde denetim ve düzenlemeler bekleniyor. »

Askeri Alan Parsel Parsel İhalesiz Verildi
Kentsel Dönüşüm - Askeri Alan Parsel Parsel İhalesiz Verildi

Emlak Konut GYO, Çekmeköy’de askeri alan sınırları içindeki 312 bin 429 metrekarelik araziyi 937 milyon 289 bin TL bedel üzerinden satın almak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzaladı. »

Konut Fiyatlarında Düşüş Başladı
Kentsel Dönüşüm - Konut Fiyatlarında Düşüş Başladı

Konut satışlarının azaldığını gösteren TÜİK istatistiklerini değerlendiren İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, "Fiyatlar da düşmeye başladı." dedi. »

Yetki Belgesi Olmayan Emlakçılar İhbar Edilebilecek
Kentsel Dönüşüm - Yetki Belgesi Olmayan Emlakçılar İhbar Edilebilecek

Bir emlakçının yetki belgesinin olup olmadığını öğrenmek isteyenler Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi üzerinden sorgulama yapabilirken belgesi olmadan faaliyet gösteren işletmeleri ihbar da edebiliyor. »

Masdaf Kentsel Dönüşüm Projelerinde
Masdaf Kentsel Dönüşüm Projelerinde

Emlak Konut GYO tarafından Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi ve Güngören Tozkoparan Mahallesi’nde inşa edilen kentsel dönüşüm projelerinin; ısıtma - soğutma sistemleri, su temini, atık su yönetimi ve yangın güvenliği Masdaf’ın çevreci ve verimli pompa... »

Emlak Vergisi Zam Oranı Belli Oldu
Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisi Zam Oranı Belli Oldu

Bina, arazi ve arsalar için her yıl ödenmek zorunda olan emlak vergisi için 2021’de geçerli olacak zam oranı belli oldu. 2021 yılında emlak vergisi yüzde 4.55 artışla uygulanacak. »

Zemin Çözümleri Sektöründe Yüzde 25 Büyüme
Kentsel Dönüşüm - Zemin Çözümleri Sektöründe Yüzde 25 Büyüme

DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, nitelikli kentsel dönüşüm, otel ve toplu konut projelerinden minimum 1,2 milyon m²’lik satış payı hedeflediklerini belirtti. »

Emlak Konut, Kanal İstanbul Güzergahında Arsa Aldı
Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut, Kanal İstanbul Güzergahında Arsa Aldı

Emlak Konut GYO, Kanal İstanbul güzergahında yaklaşık 2 milyon metrekarelik arazi satın almak için TOKİ ile protokol imzaladı. »

Emlakçılıkta Yeni Dönem 1 Eylül'de Başlıyor
Kentsel Dönüşüm - Emlakçılıkta Yeni Dönem 1 Eylül'de Başlıyor

Emlak sektörüne yönelik düzenleme uyarınca 1 Eylül'den itibaren yetki belgesi olmayan işletmeler ruhsat alamayacak ve bu kişiler emlakçılık yapamayacak. »

Ev Alacaklara Ytong’tan Depremle İlgili Uyarılar
Kentsel Dönüşüm - Ev Alacaklara Ytong’tan Depremle İlgili Uyarılar

Emlak sektöründe konut satışlarına talebin arttığı bu dönemde Ytong, ev alacaklara ülkemizin en önemli gerçeği depreme dayanıklı konut seçimi için önerilerini sıraladı. »

Faizler Düştü, Ev Satışları Patladı
Kentsel Dönüşüm - Faizler Düştü, Ev Satışları Patladı

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını birinci elde yüzde 0.64, ikinci elde ise yüzde 0.74'e düşürmesi, İzmir'deki konut piyasasında hareketliliğe neden oldu. »

Sur Yapı'nın Kepez Projesinde Silverline Teknolojisi
Kentsel Dönüşüm - Sur Yapı'nın Kepez Projesinde Silverline Teknolojisi

Antalya Kepez’de 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda Sur Yapı tarafından inşa edilen kentsel dönüşüm projesinin ilk etabında 6417 dairede Silverline Ankastre tercih edildi. »

Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı
Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı

Emlak vergisinin ilk taksit ödemeleri Mayıs ayı itibariyle başladı. »

TOKİ ve Emlak Konut'ta Taksitlere 2 Ay Erteleme
Kentsel Dönüşüm - TOKİ ve Emlak Konut'ta Taksitlere 2 Ay Erteleme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "TOKİ ve Emlak Konut'tan ev alan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için nisan ve mayıs ayı konut taksitlerini erteliyoruz." dedi. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!