Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Emlak Haberleri

EMLAK DÜNYASINDA NELER OLUP BİTİYOR?

Yapı ve inşaat alanında gerçekleşen haberler günümüzde emlak dünyasına da doğrudan etkide bulunmaktadır. Gündemde yer alan haberler sayesinde gayrimenkul danışmanlığını ücretsiz alacağınız bir haber platformu olan yapi.com.tr sizlere uzmanlardan öngörüler, projelerdeki son gelişmeler hakkında güncel haberler sunmaktadır.

...
UZMANLARIN GÖRÜŞLERİ

Sektörün önde gelen firma ve isimlerin ağzından görüşler ve ön görüler sayesinde geleceğe ait emlak haberleri, yeni hayata geçirilmiş hizmetler, resmi işlemler ve kentsel dönüşüm alanında dikkat edilmesi gereken tüm hususların kaleme alındığı görüşler bölümünde emlak haberleri ve gelişmelerini doğru, tarafsız şekilde takip etmeniz mümkün olacaktır.

GAYRİMENKULLER DAHA DA DEĞERLENECEK

Gayrimenkul haberleri içerisinde çıkarılan bir ders var ki uzmanlar tarafından da savunuluyor. Gayrimenkul her zaman kazandırır sözünü doğrular nitelikteki bu görüş ise gayrimenkullerin önümüzdeki yıllarda daha da değerleneceği yönündedir.

Türkiye’de ve dünyada yer alan gelişmeleri sunan Yapi.com.tr aynı zamanda firmaların çalışmaları, yeni imza atacağı projeleri ve emlak ile ilgilenen kişiler için özel olarak paylaştığı ipuçları ile doğru yatırımlar yapmasına yardımcı olmaktadır.

GÖRSEL KAYNAKLAR KÜTÜPHANESİ

Yapı ve inşaat alanında yer alan binlerce görsel materyalin sunulduğu “Yapı Multimedya” alanında ise yapılan organizasyon görüntülerine, yeni projelere dair resim ve video belgelerine ulaşarak görsel kaynaklardan yararlanmanız mümkün oluyor. Aynı zamanda site sağ alt bölümde yer alan takvim sayesinde organizasyon ve yapı alanındaki önemli aktiviteleri de takip etmeniz kolaylaştırılıyor.

Yeni Sistem 'Lise' Kelimesiyle Emlak Aramalarını 15 Kat Artırdı

Kentsel Dönüşüm - Yeni Sistem 'Lise' Kelimesiyle Emlak Aramalarını 15 Kat Artırdı

Öğrencilerin evlerinin yakınındaki okullardan birini tercih edebilmelerine olanak sağlayan yeni sistem, emlak ilanlarının içeriğini de değiştirmeye başladı. »

Emlakta Her Şey Sil Baştan Değişiyor

Kentsel Dönüşüm - Emlakta Her Şey Sil Baştan Değişiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik taslağına göre, taşınmaz üzerinde ipotek ve haciz gibi kısıtlamalar olup olmadığı, taşınmazın krediye uygunluk durumu sözleşmede yazacak. »

Emlak Komisyonuna Yüzde 3 Sınırı

Kentsel Dönüşüm - Emlak Komisyonuna Yüzde 3 Sınırı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Alım satım işlemlerinde hizmet bedeli oranının alım satıma aracılık sözleşmesinde yer alan satış bedelinin yüzde 3'ünden fazla olmaması öngörülüyor." dedi. »

İnşaatta Krizin Ayak Sesleri Yükseliyor

Kentsel Dönüşüm - İnşaatta Krizin Ayak Sesleri Yükseliyor

Sektörde durgunluk ve krizi dillendirenler her geçen gün artıyor. Lüks konutlarda ciddi sıkıntı var. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’a göre satışlar eskisi gibi iyi gitmiyor. »

Gayrimenkul Sektörünün Umudu: 'Emlak Bankası'

Kentsel Dönüşüm - Gayrimenkul Sektörünün Umudu: 'Emlak Bankası'

Gayrimenkul sektörü, yükselen faiz oranları ve şirketlerin kendi finansman modelleriyle konut satması nedeniyle nakit sıkıntısına doğru kayıyor. Sektörün umudu ise bankalara ucuz fon sağlamak üzere Emlak Bankası gibi bir yapı kurulması... »

1.397 Belediyeden Emlak Vergisinde Geri Adım

Kentsel Dönüşüm - 1.397 Belediyeden Emlak Vergisinde Geri Adım

Belediyeler emlak vergisi değerlerinde aşırı artışlara karşı vatandaşı korumaya alırken, bin 397 belediye de yeni düzenleme kapsamında geri adım atıyor. »

Dev İhalede 2 Milyarlık Teklif

Kentsel Dönüşüm - Dev İhalede 2 Milyarlık Teklif

Emlak Konut’un Küçükçekmece’de yapacağı Bizim Mahalle’nin ikinci etap ihalesi dün yapıldı. 12 firmanın yarıştığı ihalenin kazananı Dağ Mühendislik oldu. Şirketin önerdiği teklif ise 2 milyar lira. »

Emlak Konut İhalesine Teklifler Yağdı

Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut İhalesine Teklifler Yağdı

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut, İstanbul Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik arazi üzerinde geliştireceği ‘Bizim Mahalle’ için düğmeye bastı. »

Emlak Mağdurlarının İsyanı!

Kentsel Dönüşüm - Emlak Mağdurlarının İsyanı!

Bakırköy Adliyesinde farklı mahkemelerde davaları görülen Esenyurt’taki emlak mağdurları dün adliye önünde toplanarak eylem yaptı. »

Emlak Vergisine Yüzde 50 Sınırı

Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisine Yüzde 50 Sınırı

Bazı belediyelerin yükselişi yüzde 3000’lere vardırdığı emlak vergisi artışına sınırlama geliyor. Başbakan Binali Yıldırım, emlak vergisi, yeniden değerleme oranının yüzde 50 fazlasının geçilemeyeceğini vurguladı. »

Herkes Emlakçılık Yapamayacak

Kentsel Dönüşüm - Herkes Emlakçılık Yapamayacak

İkinci el otomobil ve konutta büyük değişiklikler geliyor. Komisyona standart gelecek, herkes emlakçılık yapamayacak. »

Galatasaray'ın Arsası için Protokol İmzalandı

Kentsel Dönüşüm - Galatasaray'ın Arsası için Protokol İmzalandı

Emlak Konut ile TOKİ arasında Galatasaray'a ait arsanın alım protokolü imzalandı. »

Emlak Vergisinde Yeni Düzenleme Yolda
Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisinde Yeni Düzenleme Yolda

Maliye Bakanı Naci Ağbal gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Emlak vergisi düzenlemesiyle ilgili bir çalışma yapıldığını açıklayan Ağbal, "Yetiştirebilirsek onu da bu torba yasa içerisinde yapacağız" dedi. »

Emlak Konut'tan Riva Arazisi için Dev İmza
Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut'tan Riva Arazisi için Dev İmza

İmza töreninde konuşan Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum "Emlak Konut olarak Türkiye'nin geleceğine ve ekonomiye güvenimiz tam. Yatırımlarımıza da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emin adımlarla devam ediyoruz” dedi. »

Konut Alacaklar Dikkat!
Kentsel Dönüşüm - Konut Alacaklar Dikkat!

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, emlakçılık mesleğinin kimlik kazanmasıyla hizmette kalitenin yükseldiğini söyledi. Oda üyesi olan emlakçıların artık sözleşmelerle hareket ettiğine dikkat çeken Güleroğlu "Bir... »

Emlak Vergisine İtiraz için Son Gün
Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisine İtiraz için Son Gün

Artış oranları çok tartışılan emlak vergisine itiraz süresi bugün mesai saati bitimi ile doluyor. »

Saraçoğlu Mahallesi Emlak GYO'ya Devredildi
Kentsel Dönüşüm - Saraçoğlu Mahallesi Emlak GYO'ya Devredildi

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Candan, "Bunca değeri bir arada taşıyan bir kültür varlığına kıymak vicdansızlıktır. Hükümet sözünden döndü, halka verdiği sözü tutmadı" dedi. »

Emlak Konut'un Kârı Yüzde 33 Düştü
Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut'un Kârı Yüzde 33 Düştü

Emlak Konut GYO'nun ikinci çeyrek net kârı yüzde 33 düşüşle 306 milyon lira oldu. »

"Öğrenciler Kiralık Ev Bulmada Sıkıntı Yaşamayacak"
Kentsel Dönüşüm - "Öğrenciler Kiralık Ev Bulmada Sıkıntı Yaşamayacak"

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa, üniversiteyi kazanıp ev arayışına giren gençlerin, bu yıl İstanbul'da kiralık daire bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağını belirtti. »

Galatasaray Adası Satılacak mı?
Kentsel Dönüşüm - Galatasaray Adası Satılacak mı?

Riva ve Florya arazilerini banka borçlarını kapatmak amacıyla satan Sarı-Kırmızılı yönetimin şimdi de Galatasaray Adası’nı gözden çıkarmayı planladığı iddia ediliyor. Kulislerde konuşulan rakam 125 milyon dolar. »

Antalya’ya 1 Milyarlık Teklif
Kentsel Dönüşüm - Antalya’ya 1 Milyarlık Teklif

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Antalya Muratpaşa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesini gerçekleşti. »

Emlak Vergisi Oranlarında Yaşanan Artışlara İlişkin Açıklama
Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisi Oranlarında Yaşanan Artışlara İlişkin Açıklama

İstanbul’da bazı ilçelerde emlak vergisi oranlarındaki artışın yüzde 500’lere ulaştığı bildirildi. Konuya ilişkin TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nden yapılan açıklamada “Taşınmaz sahiplerinin dava haklarını kullanmaları... »

'Aileler Mühendislik Okumuş Çocuklarını Emlakçı Yapıyor'
Kentsel Dönüşüm - 'Aileler Mühendislik Okumuş Çocuklarını Emlakçı Yapıyor'

TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Yarsoy, 10 yıl öncesine kadar aileler çocuklarının emlakçı olmasını istemezken, şimdi ise mimarlık, mühendislik okumuş çocuklarına emlak ofisi açtırdıklarını söyledi. »

İzmir’e 1.6 Milyar Liralık Proje Geliyor
Kentsel Dönüşüm - İzmir’e 1.6 Milyar Liralık Proje Geliyor

Emlak Konut GYO ve Tariş Kooperatif Birlikleri arasında imzalanan protokol ile İzmir Konak bölgesinde yeni bir proje hayata geçiriyor. »

İki Günde Kasaya 890 Milyon TL Attı
Kentsel Dönüşüm - İki Günde Kasaya 890 Milyon TL Attı

Emlak Konut GYO iki gün içinde düzenlenen ihalelerden kasasına 890 milyon TL koydu. Satışa sunulan projeler bir yana düzenlenen konut ihalelerinde ortaya çıkan fiyatlar sektörde önemli hareketin yaşandığına ve gayrimenkulün parlak günlerine... »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!