Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Emlak Haberleri

EMLAK DÜNYASINDA NELER OLUP BİTİYOR?

Yapı ve inşaat alanında gerçekleşen haberler günümüzde emlak dünyasına da doğrudan etkide bulunmaktadır. Gündemde yer alan haberler sayesinde gayrimenkul danışmanlığını ücretsiz alacağınız bir haber platformu olan yapi.com.tr sizlere uzmanlardan öngörüler, projelerdeki son gelişmeler hakkında güncel haberler sunmaktadır.

...
UZMANLARIN GÖRÜŞLERİ

Sektörün önde gelen firma ve isimlerin ağzından görüşler ve ön görüler sayesinde geleceğe ait emlak haberleri, yeni hayata geçirilmiş hizmetler, resmi işlemler ve kentsel dönüşüm alanında dikkat edilmesi gereken tüm hususların kaleme alındığı görüşler bölümünde emlak haberleri ve gelişmelerini doğru, tarafsız şekilde takip etmeniz mümkün olacaktır.

GAYRİMENKULLER DAHA DA DEĞERLENECEK

Gayrimenkul haberleri içerisinde çıkarılan bir ders var ki uzmanlar tarafından da savunuluyor. Gayrimenkul her zaman kazandırır sözünü doğrular nitelikteki bu görüş ise gayrimenkullerin önümüzdeki yıllarda daha da değerleneceği yönündedir.

Türkiye’de ve dünyada yer alan gelişmeleri sunan Yapi.com.tr aynı zamanda firmaların çalışmaları, yeni imza atacağı projeleri ve emlak ile ilgilenen kişiler için özel olarak paylaştığı ipuçları ile doğru yatırımlar yapmasına yardımcı olmaktadır.

GÖRSEL KAYNAKLAR KÜTÜPHANESİ

Yapı ve inşaat alanında yer alan binlerce görsel materyalin sunulduğu “Yapı Multimedya” alanında ise yapılan organizasyon görüntülerine, yeni projelere dair resim ve video belgelerine ulaşarak görsel kaynaklardan yararlanmanız mümkün oluyor. Aynı zamanda site sağ alt bölümde yer alan takvim sayesinde organizasyon ve yapı alanındaki önemli aktiviteleri de takip etmeniz kolaylaştırılıyor.

Satılık Konutta İstanbul Sınıfta Kaldı

Kentsel Dönüşüm - Satılık Konutta İstanbul Sınıfta Kaldı

Mart 2018 Emlak Endeksi verilerine göre 5 büyük ilde İstanbul dışında satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 31’e kadar artış gösterdi. İstanbul ise son bir yılda yüzde 1 düşüş ile sınıfta kaldı. Türkiye genelinde satılık konut fiyat artışı son... »

Marmara Üniversitesi Arsasına 6 Talip

Kentsel Dönüşüm - Marmara Üniversitesi Arsasına 6 Talip

Emlak Konut GYO, İstanbul Nişantaşı’ndaki Marmara Üniversitesi arazisi için ihale düzenlendi. »

Marmara Üniversitesi Taşınıyor: İhale Yarın

Kentsel Dönüşüm - Marmara Üniversitesi Taşınıyor: İhale Yarın

Emlak Konut GYO, İstanbul Nişantaşı’ndaki Marmara Üniversitesi arazisi için yarın ihale düzenlenecek. Gelir paylaşım ihalesi sonrası yaklaşık 25 dönümlük arsada ticari alanlar ve konut inşa edilecek. »

"İnşaat Ruhsatına Kota Gelsin"

Kentsel Dönüşüm - "İnşaat Ruhsatına Kota Gelsin"

Geçen yıl Türkiye genelinde 155 bin 148 bina ve 1 milyon 323 bin daireye inşaat ruhsatı verildiğini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ‘kota’ önerisi getirdi. »

3 Soruda Emlak Vergisi İadesi

Kentsel Dönüşüm - 3 Soruda Emlak Vergisi İadesi

Emlak vergisinden muaf olduğu halde ödeme yapan ev sahipleri, ödedikleri vergi tutarını geri alabiliyor. Peki, emlak vergisi iadesi nasıl alınır? »

"Emlakçılık Yasayla Kontrol Altına Alınmalı"

Kentsel Dönüşüm - "Emlakçılık Yasayla Kontrol Altına Alınmalı"

Türkiye'nin 2017 yılı değerlendirmesi ve 2018 yılı beklentilerinin konuşulduğu toplantıda açıklamalar yapan Era Gayrimenkul Genel Müdürü Özhan Atalay, emlakçılığın yasayla kontrol altına alınması gerektiğini söyledi. »

Lübnanlıların Gözü O Arazilerde!

Kentsel Dönüşüm - Lübnanlıların Gözü O Arazilerde!

BOSS4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Kurucu Ortağı Ahmet El Khatip, "Kanal İstanbul, 3. Havaalanı gibi mega projelerin çevresinde arazi bakıyoruz." dedi. »

354 Milyon Dolarlık Dev Şehir Kuruluyor!

Kentsel Dönüşüm - 354 Milyon Dolarlık Dev Şehir Kuruluyor!

Birleşik Arap Emirlikleri 354 milyon dolarlık bir şehir kurmaya hazırlanıyor. Söz konusu şehirde sürücüsüz araçlar, seralar ve güneş enerjili villalar bulunacak. »

Galatasaray’a Komşu Dev Arsa Satışta

Kentsel Dönüşüm - Galatasaray’a Komşu Dev Arsa Satışta

Galatasaray Spor Kulübü’ne ait Riva’daki 1 milyon metrekarelik arsaya komşu başka bir arsa satışa çıktı. »

Gayrimenkulde En Çok Aranan 10 İl

Kentsel Dönüşüm - Gayrimenkulde En Çok Aranan 10 İl

2017 yılı emlak ve arsa yatırım verileri açıklandı. »

Katar’da Kanal İstanbul'a İlgi Büyük

Kentsel Dönüşüm - Katar’da Kanal İstanbul'a İlgi Büyük

Türk şirketleri, 112 firma ile katıldığı 2. Expo Turkey by Qatar'da Türkiye'deki yatırım fırsatlarını anlatırken, bu ülkeden yatırımcı çekmek ve ihracat yapabilmek için çok sayıda ikili görüşmelerde gerçekleştiriliyor. »

2018 Emlak Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kentsel Dönüşüm - 2018 Emlak Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Emlak vergisi nasıl ve ne zaman ödenecek? ‘2018 Emlak vergisi ne kadar?’, ‘Emlak vergisi nereye ödenir?’ İşte en çok merak edilen soruların yanıtları. »

İstanbul'da Konut Fiyatları Dibi Gördü
Kentsel Dönüşüm - İstanbul'da Konut Fiyatları Dibi Gördü

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum, İstanbul'da fiyatların dibi gördüğünü ve alıcı için şimdi konut almanın tam zamanı olduğunu ifade etti. »

Riva Projesinde Satış Tarihi Belli Oldu
Kentsel Dönüşüm - Riva Projesinde Satış Tarihi Belli Oldu

Emlak Konut ile Galatasaray arasında imzalanan protokol ile ihalesi gerçekleştirilen Riva arazisi konut projesinde yer alacak konutlarda satışlar 2018 yazında başlayacak. »

Emlak Konut GYO Genel Müdürü: Artık Müsaade Etmeyeceğiz
Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut GYO Genel Müdürü: Artık Müsaade Etmeyeceğiz

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, artık ‘mufazakar ve mütevazı’ projeler yapılacağını açıkladı. »

Köylerin Emlak Vergisi 3 Yıl Sonraya Ertelendi
Kentsel Dönüşüm - Köylerin Emlak Vergisi 3 Yıl Sonraya Ertelendi

Tüzel kişiliği kaldırılan köylerde emlak vergisi, vergi, harç ve katılım paylarının alınması, 31 Aralık 2017'den 31 Aralık 2020'ye ertelenecek. »

Yeni Sistem 'Lise' Kelimesiyle Emlak Aramalarını 15 Kat Artırdı
Kentsel Dönüşüm - Yeni Sistem 'Lise' Kelimesiyle Emlak Aramalarını 15 Kat Artırdı

Öğrencilerin evlerinin yakınındaki okullardan birini tercih edebilmelerine olanak sağlayan yeni sistem, emlak ilanlarının içeriğini de değiştirmeye başladı. »

Emlakta Her Şey Sil Baştan Değişiyor
Kentsel Dönüşüm - Emlakta Her Şey Sil Baştan Değişiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik taslağına göre, taşınmaz üzerinde ipotek ve haciz gibi kısıtlamalar olup olmadığı, taşınmazın krediye uygunluk durumu sözleşmede yazacak. »

Emlak Komisyonuna Yüzde 3 Sınırı
Kentsel Dönüşüm - Emlak Komisyonuna Yüzde 3 Sınırı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Alım satım işlemlerinde hizmet bedeli oranının alım satıma aracılık sözleşmesinde yer alan satış bedelinin yüzde 3'ünden fazla olmaması öngörülüyor." dedi. »

İnşaatta Krizin Ayak Sesleri Yükseliyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaatta Krizin Ayak Sesleri Yükseliyor

Sektörde durgunluk ve krizi dillendirenler her geçen gün artıyor. Lüks konutlarda ciddi sıkıntı var. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’a göre satışlar eskisi gibi iyi gitmiyor. »

Gayrimenkul Sektörünün Umudu: 'Emlak Bankası'
Kentsel Dönüşüm - Gayrimenkul Sektörünün Umudu: 'Emlak Bankası'

Gayrimenkul sektörü, yükselen faiz oranları ve şirketlerin kendi finansman modelleriyle konut satması nedeniyle nakit sıkıntısına doğru kayıyor. Sektörün umudu ise bankalara ucuz fon sağlamak üzere Emlak Bankası gibi bir yapı kurulması... »

1.397 Belediyeden Emlak Vergisinde Geri Adım
Kentsel Dönüşüm - 1.397 Belediyeden Emlak Vergisinde Geri Adım

Belediyeler emlak vergisi değerlerinde aşırı artışlara karşı vatandaşı korumaya alırken, bin 397 belediye de yeni düzenleme kapsamında geri adım atıyor. »

Dev İhalede 2 Milyarlık Teklif
Kentsel Dönüşüm - Dev İhalede 2 Milyarlık Teklif

Emlak Konut’un Küçükçekmece’de yapacağı Bizim Mahalle’nin ikinci etap ihalesi dün yapıldı. 12 firmanın yarıştığı ihalenin kazananı Dağ Mühendislik oldu. Şirketin önerdiği teklif ise 2 milyar lira. »

Emlak Konut İhalesine Teklifler Yağdı
Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut İhalesine Teklifler Yağdı

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut, İstanbul Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik arazi üzerinde geliştireceği ‘Bizim Mahalle’ için düğmeye bastı. »

Emlak Mağdurlarının İsyanı!
Kentsel Dönüşüm - Emlak Mağdurlarının İsyanı!

Bakırköy Adliyesinde farklı mahkemelerde davaları görülen Esenyurt’taki emlak mağdurları dün adliye önünde toplanarak eylem yaptı. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!