Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Emlak Haberleri

EMLAK DÜNYASINDA NELER OLUP BİTİYOR?

Yapı ve inşaat alanında gerçekleşen haberler günümüzde emlak dünyasına da doğrudan etkide bulunmaktadır. Gündemde yer alan haberler sayesinde gayrimenkul danışmanlığını ücretsiz alacağınız bir haber platformu olan yapi.com.tr sizlere uzmanlardan öngörüler, projelerdeki son gelişmeler hakkında güncel haberler sunmaktadır.

...
UZMANLARIN GÖRÜŞLERİ

Sektörün önde gelen firma ve isimlerin ağzından görüşler ve ön görüler sayesinde geleceğe ait emlak haberleri, yeni hayata geçirilmiş hizmetler, resmi işlemler ve kentsel dönüşüm alanında dikkat edilmesi gereken tüm hususların kaleme alındığı görüşler bölümünde emlak haberleri ve gelişmelerini doğru, tarafsız şekilde takip etmeniz mümkün olacaktır.

GAYRİMENKULLER DAHA DA DEĞERLENECEK

Gayrimenkul haberleri içerisinde çıkarılan bir ders var ki uzmanlar tarafından da savunuluyor. Gayrimenkul her zaman kazandırır sözünü doğrular nitelikteki bu görüş ise gayrimenkullerin önümüzdeki yıllarda daha da değerleneceği yönündedir.

Türkiye’de ve dünyada yer alan gelişmeleri sunan Yapi.com.tr aynı zamanda firmaların çalışmaları, yeni imza atacağı projeleri ve emlak ile ilgilenen kişiler için özel olarak paylaştığı ipuçları ile doğru yatırımlar yapmasına yardımcı olmaktadır.

GÖRSEL KAYNAKLAR KÜTÜPHANESİ

Yapı ve inşaat alanında yer alan binlerce görsel materyalin sunulduğu “Yapı Multimedya” alanında ise yapılan organizasyon görüntülerine, yeni projelere dair resim ve video belgelerine ulaşarak görsel kaynaklardan yararlanmanız mümkün oluyor. Aynı zamanda site sağ alt bölümde yer alan takvim sayesinde organizasyon ve yapı alanındaki önemli aktiviteleri de takip etmeniz kolaylaştırılıyor.

Galatasaray’ın Florya ve Riva Projeleri İptal Mi Oluyor?

Kentsel Dönüşüm - Galatasaray’ın Florya ve Riva Projeleri İptal Mi Oluyor?

Emlak Konut GYO Galatasaray Spor Kulübü Derneği mülkiyetinde bulunan Riva ve Florya'daki taşınmazlara yönelik protokolün fesih sürecinin başladığını duyurdu. »

İki Milyar Liralık Proje İptal

Kentsel Dönüşüm - İki Milyar Liralık Proje İptal

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın 2 yıl önce ihalesine çıktığı Küçükçekmece’deki dev proje iptal edildi. »

400 Milyon Dolar Yatırımlı Projenin İhalesi İptal

Kentsel Dönüşüm - 400 Milyon Dolar Yatırımlı Projenin İhalesi İptal

Konkordato sürecinde bulunan Emay İnşaat’ın 2016 yılında EPP’den aldığı dev ihale iptal edildi. Yalova’daki 383 bin 500 metrekare arazi üzerinde 400 milyon dolar yatırımla hayata geçirilecek proje için yeniden ihaleye çıkılacak. »

Emlak Vergisi Artacak mı?

Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisi Artacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dolaylı vergileri azaltıp, dolaysız vergileri artıracaklarını açıklaması üzerine gözler emlak vergisine çevrildi. »

Kentsel Dönüşümde Belediye Hakem Olacak

Kentsel Dönüşümde Belediye Hakem Olacak

Binali Yıldırım, kentsel dönüşümde belediyenin hakemlik yapacağını, Fikirtepe'deki sorunların da bu yolla aşılacağını söyledi. »

2019 Gayrimenkul Vergi Dönemi Başladı

Kentsel Dönüşüm - 2019 Gayrimenkul Vergi Dönemi Başladı

Gayrimenkul sahiplerinin ödemekle yükümlü oldukları bazı vergiler bulunuyor. Gayrimenkul sahiplerini ilgilendiren vergiler için ödeme dönemi 1 Mart itibari ile başladı. »

Emlak Vergisi Yapılandırması İçin Son Gün

Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisi Yapılandırması İçin Son Gün

Emlak vergisi, 1319 sayılı Kanun gereğinde Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm gayrimenkuller için ödeniyor. Bu vergiyi konut, işyeri, arsa ve arazi sahipleri ödüyor. »

Emlak Vergisi Ödemeleri 3 Gün Sonra Başlıyor

Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisi Ödemeleri 3 Gün Sonra Başlıyor

1319 sayılı Kanun gereğince Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm gayrimenkuller için emlak vergisi ödenmesi gerekiyor. Emlak vergisi ödemeleri 3 gün sonra başlıyor. »

Emlak Konut Beşiktaş Arsası 545 Milyon TL'ye Satıldı

Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut Beşiktaş Arsası 545 Milyon TL'ye Satıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Beşiktaş Mecidiye Mahallesi'nde yer alan yaklaşık 30 dönümlük arsasını KDV dahil 545 milyon 55 bin 812 TL'ye Astaş'a sattı. »

Galatasaray Florya Arsasının İmar Planı Askıda

Kentsel Dönüşüm - Galatasaray Florya Arsasının İmar Planı Askıda

Emlak Konut'un Bakırköy Şenlik Mahallesi'nde yer alan 67 bin 30 metrekare metrekare büyüklüğündeki arsasının imar planı askıya çıkarıldı. »

Belgesi Olmayan İşçiye İnşaat Yasağı

Kentsel Dönüşüm - Belgesi Olmayan İşçiye İnşaat Yasağı

Emlak danışmanlığı işi ile iştigal eden veya edecek olanlara, inşaat işçileri için mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi. Vatandaşların belgelerini 31 Aralık 2019’a kadar almaları gerekiyor. »

2019'da Ev Alanlar Ne Kadar Tapu Harcı Ödeyecek?

Kentsel Dönüşüm - 2019'da Ev Alanlar Ne Kadar Tapu Harcı Ödeyecek?

2019 yılında ev alma hayali gerçek olanlar tapudaki devir işlemi için ne kadar tapu harcı ödeyecek? Tapu harcı indirimiyle ne kadar, indirim bittikten sonra ne kadar harç ödenmesi gerekecek? İşte tapu harçları 2019 »

İstanbul'un En Değerli 30 Arsası Satışta
Kentsel Dönüşüm - İstanbul'un En Değerli 30 Arsası Satışta

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul'un en değerli bölgelerinde yer alan 30 arsasını toplam 1 milyar 81 milyon 537 bin 999 TL'ye satışa çıkardı. »

Emlak Konut'tan 1,1 Milyar TL'ye Satılık 38 Arsa
Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut'tan 1,1 Milyar TL'ye Satılık 38 Arsa

Emlak Konut GYO İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ'da yer alan toplam 38 adet arsayı 1,1 milyar TL'ye satışa çıkardı. »

Emlak Konut Saraçoğlu İhalesi İptal Edildi
Kentsel Dönüşüm - Emlak Konut Saraçoğlu İhalesi İptal Edildi

Emlak Konut projelerinden Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi ertelendi. Şirketin açıklaması KAP'ta yayınlandı. »

Emlak Vergisinden Kimler Muaf?
Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisinden Kimler Muaf?

Harita Yüksek Mühendisi Uğur Örs, işsizlerin, emekli maaşıyla geçinenlerin (dul ve yetimleri dahil), ev hanımlarının, geliri olmayanların, gazi ve şehitlerin, dul ve yetimlerin vergiden muaf tutulduğunu açıkladı. »

Saraçoğlu İhalesinde İlk Oturum
Kentsel Dönüşüm - Saraçoğlu İhalesinde İlk Oturum

Emlak Konut GYO tarafından ihale edilecek Saraçoğlu projesinde ilk oturum 13 Aralık Perşembe günü yapılacak. »

Emlak Vergisi Borcu Olanlara Yeni Hak
Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisi Borcu Olanlara Yeni Hak

Mayıs ayında çıkan 7143 sayılı borçların yapılandırılmasına ilişkin yasadan yararlanmak için aralarında emlak vergisi borcu bulunan 7.3 milyon mükellef başvuruda bulundu. Borcunu ödeyemeyenler için TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi... »

Gayrimenkul Satışında 'Gerçek Değer' Zorunluluğu
Kentsel Dönüşüm - Gayrimenkul Satışında 'Gerçek Değer' Zorunluluğu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ülke geneli için değer haritası çıkaracak, il il, ilçe ilçe arsa, konut ve ticari birimlerin değerleri tespit edilecek. Böylece kimse satış işlemlerini gerçek değerinin altında gösteremeyecek. »

Tarihi Karakol Sahibinden Satılık
Kentsel Dönüşüm - Tarihi Karakol Sahibinden Satılık

Adana'nın ilk polis karakollarından biri olan Hacı Bayram, Milli Emlak tarafından "satılık karakol" ilanıyla satışa çıkartıldı. »

Kimler Kasımda Emlak Vergisi Ödeyecek?
Kentsel Dönüşüm - Kimler Kasımda Emlak Vergisi Ödeyecek?

Emlak vergisinde 2. taksit dönemi 1 Kasım itibari ile başlayacak. Kimler Kasım'da emlak vergisi ödeyecek? Kimler vergi ödemeyecek? »

Markalı Konut Projelerinde Yabancı Alıcıların Oranı Arttı
Kentsel Dönüşüm - Markalı Konut Projelerinde Yabancı Alıcıların Oranı Arttı

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre Ağustos ayında, markalı konut projelerinin yüzde 11’i yabancı yatırımcılara satıldı. Bu oran, son 6 aylık ortalamanın (yüzde 9) 2 puan üzerinde. »

Bir Haftada 1500 Konut
Kentsel Dönüşüm - Bir Haftada 1500 Konut

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde başlayan konutta tarihi kampanya fırsatı alıcıları harekete geçirdi. 1 haftada satılan ev sayısı 1500’ü buldu. »

Sign of the City Awards 2018
Kentsel Dönüşüm - Sign of the City Awards 2018

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Sign of the City Awards gayrimenkul ödüllerine başvurular 15 Ağustos'a kadar devam ediyor. Başvurular, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan 18 kişilik... »

Emlak Vergisi Yapılandırmalarında Başvuru Süresi Uzatıldı
Kentsel Dönüşüm - Emlak Vergisi Yapılandırmalarında Başvuru Süresi Uzatıldı

Emlak vergisi borcu olan vatandaşların vergi affından yararlanması için başvurusu bugün sona erecek olan yeniden yapılandırmada süre 27 Ağustos tarihine kadar uzatıldı. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!