Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Haberleri

ENERJİYİ NASIL TÜKETİYORUZ?

Ülkenin gelişimine ve üretimine ham madde sağlayan enerjiyi ülke olarak bizler nasıl tüketiyoruz? Enerji haberleri ve tabii kaynaklar hakkında yaşanan gelişmeler, haberler ve bilgileri ilk siz öğrenmek istemez misiniz?

...
ENERJİ TÜKETİMİ YOK DENECEK KADAR AZ OLAN PASİF EVLER YAYGINLAŞMALI

İMSAD tarafından düzenlenen “SEKTÖREL GELİŞİM TOPLANTISI” programında önemini vurgulayarak pasif evlerin daha çok kullanılabilir hale getirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Dışa bağımlılığımız bulunan enerji sektöründe bu ihtiyacı gidermek veya doğrudan ortadan kaldırmak için pasif evler konusunda halkın daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ ŞİMDİ DEMİRYOLLARINDA

Gündemde yer alan ve en çok konuşulan haberlerden biri de demiryollarında duyulan enerji ihtiyacının yenilenebilir enerji ile karşılanması oldu. Hollanda’da hayata geçirilecek olan ve günce 1 milyon yolcuya ev sahipliği yapan demir yolları şu anda %50 rüzgâr gücü kullanılarak karşılanıyor. Eğer yenilenebilir enerji de aktif hale getirilir ise bu oran %100’e çıkarılacak.

ENERJİ OLMASAYDI NE OLUYORDU?

National Geographic tarafından hazırlanan 8000 civarında görsele sahip olan bu tezde enerjinin olmadığı bir dünyada ne gibi zorluklar yaşanacağını sergileyen fotoğraflar bulmanız mümkün oluyor. Eğer sizde enerji olmayan bir dünyada ne gibi zorluklar ile karşılaşacağınızı merak ediyorsanız haberler bölümüne mutlaka göz atmalısınız.

ENERJİ HABERLERİ İÇİN DOĞRU ADRES

yapi.com.tr tarafından kaleme alınan ve Petrol, Elektrik, Jeotermal ve sayamadığımız birçok enerji kaynaklarındaki son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız enerji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin!

Türkiye'nin Deniz Üstü Rüzgar Enerjisi Potansiyeli 75 Gigavat

Kentsel Dönüşüm - Türkiye'nin Deniz Üstü Rüzgar Enerjisi Potansiyeli 75 Gigavat

Denizüstü Rüzgar Enerjisi Derneği Yönetim Kurulu Başkan Murat Durak, deniz üstü rüzgar enerjisi santrali projesinin gerçekleştirilmesi için Marmara ve Ege Bölgesi'ndeki bazı limanlarda çalışmaların belli bir aşamaya geldiğini bildirdi. »

Küresel Karbon Emisyonları En Büyük İkinci Artışını Yaşayacak

Kentsel Dönüşüm - Küresel Karbon Emisyonları En Büyük İkinci Artışını Yaşayacak

Küresel karbon emisyonları ekonomik toparlanmaya bağlı olarak büyüyen enerji talebi ve elektrik üretiminde kömür kullanımının artmasıyla bu yıl yüzde 5 yükselecek ve 33 milyar tona ulaşacak. »

İlk Yeşil Halka Arz Başladı

Kentsel Dönüşüm - İlk Yeşil Halka Arz Başladı

Yenilenebilir enerji tarafında yatırımlar hem özel sektör hem de kamu tarafından artarken, Türkiye’nin ilk yeşil halka arzı da gerçekleşiyor. »

İhlas İnşaat Grubu'nun Tercihi Wilo

Kentsel Dönüşüm - İhlas İnşaat Grubu'nun Tercihi Wilo

İhlas İnşaat Grubu; Avcılar Ispartakule’de Bizim Evler 8, Büyükçekmece’de Bizim Evler Güzelce ve Beylikdüzü Marmara Evleri 4 projelerinde çözüm ortağı olarak Wilo’yu seçti. »

Yeşil İş 2021

Kentsel Dönüşüm - Yeşil İş 2021

Sürdürülebilir iş liderleri ve profesyonelleri için en önemli buluşma yeri YEŞİL İŞ 2021, 8. yılında 7 - 8 Nisan tarihlerinde farklı sektörlerden tüm paydaşları online olarak bir araya getirecek. Zirvede, ‘Değişimin Yeni Paradigmaları’ temasıyla... »

Ormanlar Kamu Yararı Adı Altında Özel Teşebbüse Açılıyor

Kentsel Dönüşüm - Ormanlar Kamu Yararı Adı Altında Özel Teşebbüse Açılıyor

Son 8 yılda, ormanlık alanların 334 bin 35 hektarlık kısmı "kamu yararı” için özel teşebbüslerin kullanımına açıldı. Ormancılık dışı amaçlar için kullanılan alanlar 739 bin hektara ulaştı. »

Gaziemir’deki Nükleer Atık Tehlike Saçmaya Devam Ediyor

Kentsel Dönüşüm - Gaziemir’deki Nükleer Atık Tehlike Saçmaya Devam Ediyor

İzmir'in Çernobil'i olarak bilinen bölgede, yıllar önce toprağa gömülen radyoaktif maddeler, risk oluşturmaya devam ediyor. »

Rüzgar Enerjisinde 2 Bin Megavatlık Mini YEKA Planlanıyor

Kentsel Dönüşüm - Rüzgar Enerjisinde 2 Bin Megavatlık Mini YEKA Planlanıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan, "Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları yarışmalarını, rüzgar enerjisinde de yapmayı düşünüyoruz. 2 bin megavat için mini rüzgar enerjisi santrali yarışması ilan etmeyi planlıyoruz." dedi. »

Güneşten Elektrik Üretimi Yüzde 50 Arttı

Kentsel Dönüşüm - Güneşten Elektrik Üretimi Yüzde 50 Arttı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin elektrik üretiminde güneş enerjisinin payının 2002'deki sıfır düzeyinden bugün yüzde 3,7'ye ulaştığını belirtti. »

Ekolojik Ürünlerle Daha İyi Bir Gelecek

Kentsel Dönüşüm - Ekolojik Ürünlerle Daha İyi Bir Gelecek

Elginkan Topluluğu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren E.C.A.SEREL; “doğaya ve insana saygılı” yüzlerce çeşit armatür, vitrifiye, gömme rezervuar ve klozet kapaklarından oluşan çevre dostu ürünleriyle yenilenemeyen doğal kaynak tüketimini en aza... »

Antalya Stadı’ndan 600 Hanenin Elektrik İhtiyacı Karşılanıyor

Kentsel Dönüşüm - Antalya Stadı’ndan 600 Hanenin Elektrik İhtiyacı Karşılanıyor

Antalya'da 2015'de yapımı tamamlanan 33 bin kişilik stadın çatısındaki panellerden üretilen elektrikle 600 hanenin yıllık enerji ihtiyacı karşılanıyor. »

Elektrikte Kurulu Güç 95 Bin 890 Megavata Ulaştı

Kentsel Dönüşüm - Elektrikte Kurulu Güç 95 Bin 890 Megavata Ulaştı

Türkiye'de elektrikte kurulu güç, geçen yıl sonu itibarıyla 95 bin 890 megavata ulaştı. »

Öncelik Sıfır Karbon
Kentsel Dönüşüm - Öncelik Sıfır Karbon

Türkiye’nin enerji kaynaklarını çeşitlendirme adımlarında önceliğinin sıfır karbon olacağını söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Şu anda sadece yenilenebilir enerji ile bir ülkenin enerji ihtiyacını karşılamak mümkün değil.... »

Filyos Projesi'nin İstihdama Katkı Sağlaması Bekleniyor
Kentsel Dönüşüm - Filyos Projesi'nin İstihdama Katkı Sağlaması Bekleniyor

Maden sektörünün yanında yeni istihdam alanlarının yaratılmaya çalışıldığı Zonguldak'ta, Filyos projesinin 20 bin kişiye istihdam sağlaması hedefleniyor. »

Elektrik Santrallerine Milyarlarca Lira Ödeme
Kentsel Dönüşüm - Elektrik Santrallerine Milyarlarca Lira Ödeme

Kömür, doğalgaz ve hidroelektrik santrallerine üretmedikleri elektrik dışında ödenen kapasite mekanizması ödemeleri milyarlarca lirayı buluyor. »

“Bu Sene Yenilenebilir Enerji Üzerine Odaklanıyoruz”
Kentsel Dönüşüm - “Bu Sene Yenilenebilir Enerji Üzerine Odaklanıyoruz”

2021 yılında özellikle yenilenebilir enerji üzerine çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade eden REHAU Türkiye Ülke Müdürü Murat Sarımaden, ayrıca komşu ülke ve coğrafyalarda REHAU Türkiye’nin gücünü ortaya koyacaklarını belirtti. »

Şefaatli Belediyesi Elektriğini Kendisi Üretecek
Kentsel Dönüşüm - Şefaatli Belediyesi Elektriğini Kendisi Üretecek

Yozgat’ın Şefaatli Belediyesi kurulacağı Güneş Enerji Sistemi (GES) ile yıl boyu tüketeceği elektriği kendisi üretecek. »

Rüzgardan Elektrik Üretimi Arttı
Kentsel Dönüşüm - Rüzgardan Elektrik Üretimi Arttı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, rüzgardan elektrik üretiminin ocak ayında ilk defa aylık bazda yüzde 10’u geçtiğini bildirdi. »

Yıldız Enerji İlk Yatırımını Tamamladı
Kentsel Dönüşüm - Yıldız Enerji İlk Yatırımını Tamamladı

Yıldızlar Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren Yıldız Enerji ‘nin 20 milyon TL’lik yatırımı kapsamında, Yıldız Entegre Akdeniz tesisinin çatısı 13 binden fazla güneş paneliyle kaplandı. »

“Yalıtım Uygulamalarına Yatırım Alternatifi Olarak Bakmak Gerek”
Kentsel Dönüşüm - “Yalıtım Uygulamalarına Yatırım Alternatifi Olarak Bakmak Gerek”

Ülkemizdeki 81 kentte binalar için gerekli optimum yalıtım kalınlığını araştıran projesiyle ilgili sorularımızı yanıtlayan Prof. Dr. Beliz Özorhon, “Yalıtım uygulamalarına bir yatırım alternatifi olarak yaklaşmak gerekir.” diyor. »

Elektrikli Araç Satışları Dünya Genelinde Artıyor
Kentsel Dönüşüm - Elektrikli Araç Satışları Dünya Genelinde Artıyor

Dünya genelinde otomotiv satışları yüzde 14 düşerken elektrikli araç satışları yüzde 43 arttı. »

Boğaziçi Üniversitesi’nden Enerji Verimliliği için Kapsamlı Araştırma
Kentsel Dönüşüm - Boğaziçi Üniversitesi’nden Enerji Verimliliği için Kapsamlı Araştırma

Prof. Dr. Beliz Özorhon yürütücülüğünde sürdürülen BAP projesi ile ülkemizdeki 81 kentte binalar için gerekli optimum yalıtım kalınlığı analiz edilerek enerji tasarrufunu ve enerji verimliliğini artıracak uygulamaların hayata geçirilmesi... »

Yenilenebilir Enerjide İki Yatırım Daha Devrede
Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerjide İki Yatırım Daha Devrede

Bingöl'deki Aşağı Kaleköy Hidroelektrik Santrali (HES) ve Kırklareli'nde bulunan Kıyıköy Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) devreye alındı. »

İnform’dan Yeni Nesil Hybrid Solar UPS
Kentsel Dönüşüm - İnform’dan Yeni Nesil Hybrid Solar UPS

İnform, Hybrid Solar UPS ile hastane, konut, okul, benzin istasyonları gibi tüm işletmelerin güvenliğini en doğru çözümlerle buluşturmaya devam ediyor. »

Yenilenebilir Enerjide Destek Fiyatları Dolardan TL’ye Çevrildi
Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerjide Destek Fiyatları Dolardan TL’ye Çevrildi

Rüzgar, güneş, su, biyokütle ve jeotermal santrallerine sağlanan devlet alım garantisi fiyatları dolardan TL'ye çevrildi. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!