Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Haberleri

ENERJİYİ NASIL TÜKETİYORUZ?

Ülkenin gelişimine ve üretimine ham madde sağlayan enerjiyi ülke olarak bizler nasıl tüketiyoruz? Enerji haberleri ve tabii kaynaklar hakkında yaşanan gelişmeler, haberler ve bilgileri ilk siz öğrenmek istemez misiniz?

...
ENERJİ TÜKETİMİ YOK DENECEK KADAR AZ OLAN PASİF EVLER YAYGINLAŞMALI

İMSAD tarafından düzenlenen “SEKTÖREL GELİŞİM TOPLANTISI” programında önemini vurgulayarak pasif evlerin daha çok kullanılabilir hale getirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Dışa bağımlılığımız bulunan enerji sektöründe bu ihtiyacı gidermek veya doğrudan ortadan kaldırmak için pasif evler konusunda halkın daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ ŞİMDİ DEMİRYOLLARINDA

Gündemde yer alan ve en çok konuşulan haberlerden biri de demiryollarında duyulan enerji ihtiyacının yenilenebilir enerji ile karşılanması oldu. Hollanda’da hayata geçirilecek olan ve günce 1 milyon yolcuya ev sahipliği yapan demir yolları şu anda %50 rüzgâr gücü kullanılarak karşılanıyor. Eğer yenilenebilir enerji de aktif hale getirilir ise bu oran %100’e çıkarılacak.

ENERJİ OLMASAYDI NE OLUYORDU?

National Geographic tarafından hazırlanan 8000 civarında görsele sahip olan bu tezde enerjinin olmadığı bir dünyada ne gibi zorluklar yaşanacağını sergileyen fotoğraflar bulmanız mümkün oluyor. Eğer sizde enerji olmayan bir dünyada ne gibi zorluklar ile karşılaşacağınızı merak ediyorsanız haberler bölümüne mutlaka göz atmalısınız.

ENERJİ HABERLERİ İÇİN DOĞRU ADRES

yapi.com.tr tarafından kaleme alınan ve Petrol, Elektrik, Jeotermal ve sayamadığımız birçok enerji kaynaklarındaki son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız enerji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin!

Yenilenebilir Enerjiye 7 Milyar Dolar Yatırım Yapıldı

Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerjiye 7 Milyar Dolar Yatırım Yapıldı

Türkiye'de geçen yıl yaklaşık 4 bin 800 megavat yenilenebilir enerji kapasitesi devreye alınırken, bu alana yapılan yatırım miktarı yaklaşık 7 milyar doları buldu. »

OSRAM'dan TEC Flex LEDler

Kentsel Dönüşüm - OSRAM'dan TEC Flex LEDler

OSRAM’ın yeni 24 V TEC Flex ürün ailesi, aydınlatma konseptlerini ve armatürlerini kolayca ve zaman kaybetmeden tasarlamaya imkan yaratıyor. »

Hager Group Türkiye, Yüzde 30’luk Büyüme Hedefliyor

Kentsel Dönüşüm - Hager Group Türkiye, Yüzde 30’luk Büyüme Hedefliyor

Enerji dağıtım, bina otomasyonu, kablo yönetimi ve enerji verimliliği alanlarında faaliyet gösteren Hager Group, yıllık cirosunu bir önceki yıla göre 100 milyon Euro artırarak 2020 yılını 2.2 milyar Euro ciro ile kapattı. »

Güneş Enerjisinde Yıllık Artışın Yüzde 100'ü Aşması Bekleniyor

Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisinde Yıllık Artışın Yüzde 100'ü Aşması Bekleniyor

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği Başkanı Demirdağ, "Güneş enerjisi özellikle Türkiye gibi yüksek ışınım değerlerine sahip bir ülkedeki sanayiciler için en ekonomik ve doğru yatırım alanı olarak ortaya çıkacak." dedi. »

DYO'dan DYOTHERM ISOLTECO 110

Kentsel Dönüşüm - DYO'dan DYOTHERM ISOLTECO 110

DYO’nun ısı yalıtım ürünü DYOTHERM ISOLTECO 110, hem doğaya hem de hane ekonomisine katkı sağlıyor. »

Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor

Kentsel Dönüşüm - Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin yüksek potansiyeline güvenen Hilti, yatırımlarını artırarak yapı sektöründeki öncü konumunu enerji ve endüstri sektörlerine de taşıyor. »

Baumit'ten Enerji Verimliliği Haftası Açıklaması

Kentsel Dönüşüm - Baumit'ten Enerji Verimliliği Haftası Açıklaması

Sürdürülebilir bir dünya için son yıllarda enerji verimliliği konusunda bireysel farkındalığın arttığına işaret eden Baumit, hayatımızı geçirdiğimiz konut ve iş yerlerimizde doğru ısı yalıtımı ile enerji tüketiminin yüzde 50 oranında... »

Endüstriyel Tesisleri Isıtırken, Enerjiyi Boşa Harcamayın

Kentsel Dönüşüm - Endüstriyel Tesisleri Isıtırken, Enerjiyi Boşa Harcamayın

Çukurova Isı’nın Pazarlama Müdürü Osman Ünlü “Enerji Tasarrufu Haftası” kapsamında endüstriyel tesislerde ısıtma amacıyla tüketilen enerjinin önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. »

ZeroBuild Forum’21

Kentsel Dönüşüm - ZeroBuild Forum’21

ZeroBuild Forum’21, 22 - 26 Eylül 2021 tarihinde “Right Now, GO! - Hemen Şimdi, Harekete Geç” sloganı ile gerçekleştirilecek. »

Kastamonu Entegre'den Enerji Tasarrufu Haftası Mesajı

Kentsel Dönüşüm - Kastamonu Entegre'den Enerji Tasarrufu Haftası Mesajı

Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında açıklamalarda bulunan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Sürdürülebilirlik alanında ağırlık verdiğimiz konuların başında enerji yönetimi geliyor” dedi. »

Güneş Enerjisinde Mini YEKA Yarışmaları Başvuruları Mart'ta

Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisinde Mini YEKA Yarışmaları Başvuruları Mart'ta

Güneş enerjisine dayalı mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmaları için başvurular 8-12 Mart tarihlerinde alınacak. »

EMO Enerji Verimliliği Haftası Basın Açıklaması

Kentsel Dönüşüm - EMO Enerji Verimliliği Haftası Basın Açıklaması

Elektrik Mühendisleri Odası, 11-17 Ocak 2021 Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle yaptığı basın açıklamasında; "Enerji verimliliğini ilk enerji kaynağı olarak göremediğimiz ve içselleştiremediğimiz sürece, bu alanda yürütülen faaliyetler sözde... »

Mitsubishi Electric, Enerji Tasarrufu Haftası Açıklaması
Kentsel Dönüşüm - Mitsubishi Electric, Enerji Tasarrufu Haftası Açıklaması

Enerji verimli, çevreci, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle sürdürülebilir bir dünya için çalışan Mitsubishi Electric, Enerji Tasarrufu Haftası’nda daha iyi bir gelecek için verimlilik sağlayacak değişimlerin önemini vurguladı. »

Enerji Verimliliği Haftası’nda İZODER’den Açıklama
Kentsel Dönüşüm - Enerji Verimliliği Haftası’nda İZODER’den Açıklama

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Gökçe, 11-18 Ocak Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye’de binalarda tüketilen enerjinin, sanayide kullanılan enerjinin önüne geçtiğini belirterek, bu oranın ülke olarak binalarda... »

Flokser Kimya'dan Poliüretan Çatı ve Cephe Panelleri
Kentsel Dönüşüm - Flokser Kimya'dan Poliüretan Çatı ve Cephe Panelleri

Flokser Kimya’nın geliştirdiği, poliüretan çatı ve cephe panelleri, AVM’lerden fabrika ve soğuk hava depolarına kadar birçok farklı alanda yüksek performanslı ısı yalıtımı sağlıyor. »

Mall Of İstanbul Hilton Otel'in Tercihi Mitsubishi Heavy
Kentsel Dönüşüm - Mall Of İstanbul Hilton Otel'in Tercihi Mitsubishi Heavy

Yüksek teknoloji ve enerji verimliliği sağlayan ürünleriyle mekanların iklimlendirme sistemlerine değer katan Form MHI Klima Sistemleri, Mall Of İstanbul Hilton Otel’in de tercihi oldu. »

İran Yüzde 20 Oranında Zenginleştirilmiş Uranyum Üretti
Kentsel Dönüşüm - İran Yüzde 20 Oranında Zenginleştirilmiş Uranyum Üretti

İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, Fordo'daki nükleer tesiste başlatılan işlemler sonucunda yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum elde ettiklerini söyledi. »

Wilo, Enerji Tasarruflu Ürünleriyle Dünya Kaynaklarını Koruyor
Kentsel Dönüşüm - Wilo, Enerji Tasarruflu Ürünleriyle Dünya Kaynaklarını Koruyor

Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında açıklamada bulunan Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek, Wilo Grup olarak 100 milyon insanın temiz suya erişimini sağlama hedefleri doğrultusunda enerjiyi verimli kullanan akıllı ürün ve çözümler geliştirmek için... »

Mesa Bodrum Demirbükü'nde Daikin Ürünleri Kullanıldı
Kentsel Dönüşüm - Mesa Bodrum Demirbükü'nde Daikin Ürünleri Kullanıldı

Mesa’nın Bodrum Demirbükü projesinde toplam 244 adet villa ve rezidans için farklı kapasitelerde Daikin Altherma Isı Pompası kullanılarak çevreci bir çözüm üretildi. »

İzocam'dan Su Boru ve Sayaçlarını Koruyan Ürünler
Kentsel Dönüşüm - İzocam'dan Su Boru ve Sayaçlarını Koruyan Ürünler

İzocam, soğuk kış aylarında sıklıkla meydana gelen su sayacı ve su borusu patlamalarını önlemek için boru ve sayaçlarda yalıtım yapılmasının büyük önem taşıdığına dikkat çekiyor. »

LG Inverter Isı Pompalı Termosifon
Kentsel Dönüşüm - LG Inverter Isı Pompalı Termosifon

LG Inverter Kompresör, ısıtma performansını arttırıyor, akıllı özellikler kolaylık sağlarken enerji tüketimi düşürüyor. »

Sabancıdx'in Yapay Zekâ Temelli Yeni Ürünü Cdx
Kentsel Dönüşüm - Sabancıdx'in Yapay Zekâ Temelli Yeni Ürünü Cdx

Türkiye enerji tüketiminde yüzde 6’lık paya sahip olan çimento üretimi CDx ile dijitalleşecek. Bir çimento fırınından elde edilen enerji verimiyle bin hanenin yıllık enerji ihtiyacı kadar tasarruf sağlayan Sabancıdx’in yeni ürünü CDx çimento... »

“Yenilenebilir Enerjide Desteğin Devamı Yatırımcı İlgisini Artıracak”
Kentsel Dönüşüm - “Yenilenebilir Enerjide Desteğin Devamı Yatırımcı İlgisini Artıracak”

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Başkan Vekili Şule Kılıç, yenilenebilir enerji sektöründe iyi tasarlanmış bir mekanizmayla sektöre desteğin devam etmesinin yatırımların artmasını sağlayacağını belirtti. »

Türkiye Yenilenebilir Enerjide Avrupa’yı Geride Bıraktı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye Yenilenebilir Enerjide Avrupa’yı Geride Bıraktı

Bakan Dönmez, Türkiye'nin yenilenebilir enerji kurulu gücünün giderek arttığını belirterek, "Bu yıl devreye aldığımız yenilenebilir kurulu güç miktarı, Avrupa’daki 17 ülkenin yenilenebilir kurulu gücünden daha fazla." dedi. »

Elektrik’te Yenilenebilir Kaynakların Payı Yüzde 62,8 Oldu
Kentsel Dönüşüm - Elektrik’te Yenilenebilir Kaynakların Payı Yüzde 62,8 Oldu

Türkiye'nin elektrik kurulu gücünde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının payı ekimde yüzde 62,8'e ulaştı. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!