Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Haberleri

ENERJİYİ NASIL TÜKETİYORUZ?

Ülkenin gelişimine ve üretimine ham madde sağlayan enerjiyi ülke olarak bizler nasıl tüketiyoruz? Enerji haberleri ve tabii kaynaklar hakkında yaşanan gelişmeler, haberler ve bilgileri ilk siz öğrenmek istemez misiniz?

...
ENERJİ TÜKETİMİ YOK DENECEK KADAR AZ OLAN PASİF EVLER YAYGINLAŞMALI

İMSAD tarafından düzenlenen “SEKTÖREL GELİŞİM TOPLANTISI” programında önemini vurgulayarak pasif evlerin daha çok kullanılabilir hale getirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Dışa bağımlılığımız bulunan enerji sektöründe bu ihtiyacı gidermek veya doğrudan ortadan kaldırmak için pasif evler konusunda halkın daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ ŞİMDİ DEMİRYOLLARINDA

Gündemde yer alan ve en çok konuşulan haberlerden biri de demiryollarında duyulan enerji ihtiyacının yenilenebilir enerji ile karşılanması oldu. Hollanda’da hayata geçirilecek olan ve günce 1 milyon yolcuya ev sahipliği yapan demir yolları şu anda %50 rüzgâr gücü kullanılarak karşılanıyor. Eğer yenilenebilir enerji de aktif hale getirilir ise bu oran %100’e çıkarılacak.

ENERJİ OLMASAYDI NE OLUYORDU?

National Geographic tarafından hazırlanan 8000 civarında görsele sahip olan bu tezde enerjinin olmadığı bir dünyada ne gibi zorluklar yaşanacağını sergileyen fotoğraflar bulmanız mümkün oluyor. Eğer sizde enerji olmayan bir dünyada ne gibi zorluklar ile karşılaşacağınızı merak ediyorsanız haberler bölümüne mutlaka göz atmalısınız.

ENERJİ HABERLERİ İÇİN DOĞRU ADRES

yapi.com.tr tarafından kaleme alınan ve Petrol, Elektrik, Jeotermal ve sayamadığımız birçok enerji kaynaklarındaki son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız enerji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin!

“Temiz Enerji ile Ekonomik Kalkınma Mümkün”

Kentsel Dönüşüm - “Temiz Enerji ile Ekonomik Kalkınma Mümkün”

Türkiye'de, ithalatın en önemli kalemi ve dışa bağımlı olan enerji sektöründe yeni arayışlara gidilmesi kapsamında rapor sunan Doç. Dr. Sevil Acar Aytekin, Türkiye'nin temiz enerji alanında gerçekleştireceği politikaların, çevreye olumlu... »

“Aydınlatma Sektörü Son 5 Yılda Atağa Kalktı”

Kentsel Dönüşüm - “Aydınlatma Sektörü Son 5 Yılda Atağa Kalktı”

18-21 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşecek IstanbulLight, 12. Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi öncesinde; Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök ve Aydınlatma Tu¨rk Milli Komitesi... »

“Konutta Gerçek Tasarrufun Yolu Isı Yalıtımından Geçiyor”

Kentsel Dönüşüm - “Konutta Gerçek Tasarrufun Yolu Isı Yalıtımından Geçiyor”

İZODER Başkanı Levent Pelesen; yazın soğutma amaçlı kullanılan enerji savurganlığının önüne geçmenin yalıtımla mümkün olduğunu vurguladı. »

EPDK Açıklama; Elektrik Faturaları Sadeleşecek

Kentsel Dönüşüm - EPDK Açıklama; Elektrik Faturaları Sadeleşecek

EPDK tarafından elektrik faturalarının sadeleştirilerek, tüketicilere özgü bilgileri esas alan basit, anlaşılabilir, kolay fatura uygulamasına geçildiği bildirildi. »

Güvensiz Asansörlere 1,9 Milyon Liralık Ceza

Kentsel Dönüşüm - Güvensiz Asansörlere 1,9 Milyon Liralık Ceza

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırırken, yılın ilk yarısında uygunsuz bulunan 928 asansör için 1 milyon 885 bin 136 lira para cezası uyguladı. »

GENSED Başkanı Halil Demirdağ EPDK’nın Son Kararını Değerlendirdi

Kentsel Dönüşüm - GENSED Başkanı Halil Demirdağ EPDK’nın Son Kararını Değerlendirdi

GENSED Başkanı Halil Demirdağ, Türkiye’nin güneş enerjisi alanında önemli atılımlar yaptığını belirterek, “Sürdürülebilirlik adına atılan her bir adımı çok önemli buluyoruz” dedi. »

Dünyanın En Büyük Arıtma Üzerindeki GES Tesisi Tamamlandı

Kentsel Dönüşüm - Dünyanın En Büyük Arıtma Üzerindeki GES Tesisi Tamamlandı

Yalova Atık Su Arıtma Tesisleri ve Kanalizasyon Yapma ve İşletme Birliği’nin (YASKİ), Türkiye’de ilk, dünyada ise en büyük güneş enerjisi ile kendi elektriğini üreten arıtma tesisi projesi tamamlandı. 3 bin 360 güneş panelinin kullanıldığı tesis,... »

Siemens’ten iQ 600 Serisi Klimalar

Kentsel Dönüşüm - Siemens’ten iQ 600 Serisi Klimalar

Siemens Ev Aletleri’nin Wi-Fi bağlantısı sayesinde uzaktan kontrol edilebilen A++ enerji sınıfı klimaları, evlerde istenilen iklimi yaratılmasına imkan verirken, evdeki havayı daima temiz tutuyor. »

Lincoln Electric Türkiye’den Jeneratör Uyumlu Kaynak Makineleri

Kentsel Dönüşüm - Lincoln Electric Türkiye’den Jeneratör Uyumlu Kaynak Makineleri

Lincoln Electric Türkiye’nin Inverter 255 Ultra ve Inverter 405 Ultra kaynak makineleri jeneratör uyumlu özellikleriyle elektrik olmayan ortamlarda dahi kaynak yapılmasına olanak sağlıyor. »

Polisan Kansai Boya’nın Tesislerine LEED GOLD Sertifikası

Kentsel Dönüşüm - Polisan Kansai Boya’nın Tesislerine LEED GOLD Sertifikası

Polisan Kansai Boya’nın, 50 milyon Euroluk yatırım ile Gebze Kimya İhtisas Sanayi Bölgesinde kurduğu yeni boya üretim ve depolama tesisi, dünyanın en önemli çevresel sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği ödülü olan LEED GOLD sertifikası aldı. »

REHAU, Wittmund Fabrikasında 50. Yıldönümünü Kutladı

Kentsel Dönüşüm - REHAU, Wittmund Fabrikasında 50. Yıldönümünü Kutladı

Doğu Frizya Wittmund'daki REHAU fabrikası bu yıl 50 yaşına girdi. Bu yıldönümünü uygun şekilde kutlamak amacıyla çalışanlar, aileleri ve müşteriler için büyük bir kutlama yapıldı. »

Filli Boya'dan Capatect Isı Yalıtım Sistemi

Kentsel Dönüşüm - Filli Boya'dan Capatect Isı Yalıtım Sistemi

Hava sıcaklıklarının yükselişiyle elektrik tüketiminde ciddi oranda artışlar meydana geliyor. Filli Boya Capatect Isı Yalıtımı Sistemi ile artan elektrik faturalarını yüzde 50’ye varan oranda düşürmek mümkün. »

Los Angeles'ta Dünyanın En Ucuz Güneş Enerjisi Üretilecek
Kentsel Dönüşüm - Los Angeles'ta Dünyanın En Ucuz Güneş Enerjisi Üretilecek

ABD’nin Los Angeles kentinde dünyanın en büyük ve en ucuz maliyetli güneş enerjisi projesinin gerçekleştirileceği açıklandı. »

"Yıllık Elektrik Zammı Yüzde 42'ye Ulaştı"
Kentsel Dönüşüm - "Yıllık Elektrik Zammı Yüzde 42'ye Ulaştı"

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, 1 Temmuz 2019 itibaren geçerli olacak elektrik tarifesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada; ortalama aile faturasının 142.2 TL’ye yükseldiği açıklanırken, 1 yıllık dönemde 42... »

Enerji İthalatı Faturası Mayısta Yüzde 2,5 Azaldı
Kentsel Dönüşüm - Enerji İthalatı Faturası Mayısta Yüzde 2,5 Azaldı

Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,5 azalarak 3 milyar 598 milyon 982 bin dolar olarak kayıtlara geçti. »

Güneş Enerjisi İçin EPDK Kurul Kararı
Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisi İçin EPDK Kurul Kararı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK) güneş enerjisinde 10 kilovat altı çatı ve cephe uygulamaları için elektrik dağıtım şirketleri tarafından yapılacak onay işleminin 120 lira, kabul işleminin ise 159 lira olacağı bildirildi. »

Yurttaşa Doğalgaz Zammı “Ayarı”
Kentsel Dönüşüm - Yurttaşa Doğalgaz Zammı “Ayarı”

Yurttaşlar, ön ödemeli doğalgaz sayaçlarına yansıtılan, “Türk Lirası düzeltme” bedeline isyan etti. Doğalgaz satın aldıktan sonra gelen zammın faturalarına yansıtılmasına tepki gösteren yurttaşlar, sorunun çözümü için yasal düzenleme talep etti. »

İzocam, Çevre Dostu Ürünleriyle Yalıtım İhtiyacına Çözüm Sunuyor
Kentsel Dönüşüm - İzocam, Çevre Dostu Ürünleriyle Yalıtım İhtiyacına Çözüm Sunuyor

Çevre korumaya katkı sağlayan ürünler geliştiren ve bu konudaki bilinçlenmeyi çok önemseyen İzocam, doğru malzeme ile yapılan yalıtım uygulamalarıyla enerji tüketiminin düşürülebileceğini vurguluyor. »

"Enerji Tasarrufu Sağlamanın Tek Yolu Isı Yalıtımı"
Kentsel Dönüşüm - "Enerji Tasarrufu Sağlamanın Tek Yolu Isı Yalıtımı"

Kalekim, 5 yıl ürün, 2 yıl uygulama garantisi sunduğu mantolama sistemleri ile binalarda yüzde 50’ye varan enerji tasarrufunun yanı sıra yaz-kış konforlu bir yaşam standardı sağlıyor. »

Yenilenebilir Enerjide İstihdam 11 Milyona Yaklaştı
Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerjide İstihdam 11 Milyona Yaklaştı

Dünya genelinde yenilenebilir enerjide istihdam geçen yıl 10 milyon 983 bin oldu. »

Elektrikte Yerli Kaynakların Payı Yüzde 90'a Yaklaştı
Kentsel Dönüşüm - Elektrikte Yerli Kaynakların Payı Yüzde 90'a Yaklaştı

Türkiye'de 5 Haziran'da üretilen elektriğin yaklaşık yüzde 89'u yerli ve yenilenebilir kaynaklardan elde edildi. Üretimin yüzde 60'a yakını hidroelektrik santrallerde yapıldı. »

Arçelik’e Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi Statüsü
Kentsel Dönüşüm - Arçelik’e Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi Statüsü

Arçelik Pazarlama A.Ş., Enerji Bakanlığı’nın Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) sertifikasını, 11 aylık çalışma sonucunda aldı. Şirket böylece AVM, otel, kamu binası, okul, hastane, belediye binaları, stadyum, depo gibi yapılara hizmet... »

YEKA İhalesinde Kazananlar Belli Oldu
Kentsel Dönüşüm - YEKA İhalesinde Kazananlar Belli Oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın, dört bağlantı bölgesinde toplam bin megavatlık rüzgar enerjisi kapasitesi oluşturulması için yaptığı YEKA ihalesi tamamlandı. »

Türkiye’nin Elektriğini Güneşten Sağlayacak İlk Arıtma Tesisinde Sona Gelindi
Kentsel Dönüşüm - Türkiye’nin Elektriğini Güneşten Sağlayacak İlk Arıtma Tesisinde Sona Gelindi

Yalova Atık Su Arıtma Tesisleri ve Kanalizasyon Yapma ve İşletme Birliği’nin (YASKİ), Türkiye’nin, güneş enerjisi ile kendi elektriğini üretecek ilk arıtma tesisi projesinde sona gelindi. 3 bin 360 güneş panelinin kullanıldığı tesiste çalışmaların... »

“Enerjide Dönüşüm ve Değişim” ICCI’da Ele Alınıyor
Kentsel Dönüşüm - “Enerjide Dönüşüm ve Değişim” ICCI’da Ele Alınıyor

Enerji piyasasında dönüşüm, dijitalleşme ve değişim konularına odaklanacak olan ve bu yıl 25. kez düzenlenen ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!