Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Haberleri

ENERJİYİ NASIL TÜKETİYORUZ?

Ülkenin gelişimine ve üretimine ham madde sağlayan enerjiyi ülke olarak bizler nasıl tüketiyoruz? Enerji haberleri ve tabii kaynaklar hakkında yaşanan gelişmeler, haberler ve bilgileri ilk siz öğrenmek istemez misiniz?

...
ENERJİ TÜKETİMİ YOK DENECEK KADAR AZ OLAN PASİF EVLER YAYGINLAŞMALI

İMSAD tarafından düzenlenen “SEKTÖREL GELİŞİM TOPLANTISI” programında önemini vurgulayarak pasif evlerin daha çok kullanılabilir hale getirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Dışa bağımlılığımız bulunan enerji sektöründe bu ihtiyacı gidermek veya doğrudan ortadan kaldırmak için pasif evler konusunda halkın daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ ŞİMDİ DEMİRYOLLARINDA

Gündemde yer alan ve en çok konuşulan haberlerden biri de demiryollarında duyulan enerji ihtiyacının yenilenebilir enerji ile karşılanması oldu. Hollanda’da hayata geçirilecek olan ve günce 1 milyon yolcuya ev sahipliği yapan demir yolları şu anda %50 rüzgâr gücü kullanılarak karşılanıyor. Eğer yenilenebilir enerji de aktif hale getirilir ise bu oran %100’e çıkarılacak.

ENERJİ OLMASAYDI NE OLUYORDU?

National Geographic tarafından hazırlanan 8000 civarında görsele sahip olan bu tezde enerjinin olmadığı bir dünyada ne gibi zorluklar yaşanacağını sergileyen fotoğraflar bulmanız mümkün oluyor. Eğer sizde enerji olmayan bir dünyada ne gibi zorluklar ile karşılaşacağınızı merak ediyorsanız haberler bölümüne mutlaka göz atmalısınız.

ENERJİ HABERLERİ İÇİN DOĞRU ADRES

yapi.com.tr tarafından kaleme alınan ve Petrol, Elektrik, Jeotermal ve sayamadığımız birçok enerji kaynaklarındaki son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız enerji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin!

Kärcher Akıllı Sulama Sistemi Senso Timer ST6 Ecologic

Kentsel Dönüşüm - Kärcher Akıllı Sulama Sistemi Senso Timer ST6 Ecologic

Kärcher, Ev & Bahçe kategorisinde yer alan Senso Timer ST6 Ecologic akıllı sulama sistemi, enerjide yüzde 30 tasarruf sağlamanın yanında hem bütçeye destek oluyor hem de çevreye duyarlı. »

Yenilenebilir Enerji Kurulumları Tedarik Sıkıntılarına Rağmen Rekor Kıracak

Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerji Kurulumları Tedarik Sıkıntılarına Rağmen Rekor Kıracak

Geçen yıl 295 gigavatla rekor seviyeye ulaşan ilave yenilenebilir enerji kapasitesinin yüksek ham madde maliyetleri ve tedarik zincirindeki aksamalara rağmen, bu yıl 320 gigavata çıkarak yeni bir rekor daha kırması bekleniyor. »

Güneş Enerjisinde 'Teravat Çağı'

Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisinde 'Teravat Çağı'

Küresel güneş enerjisi kurulu gücü "teravat" seviyesine ulaştı. »

Espressolab, Mitsubishi Heavy Kalitesini Tercih Ediyor

Kentsel Dönüşüm - Espressolab, Mitsubishi Heavy Kalitesini Tercih Ediyor

Form MHI Klima Sistemleri, Espressolab’in de tercihi konumunda. 2019 yılından beri Espressolab’ın 25 şubesinin iklimlendirmesi yüksek verimli Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleriyle sağlanıyor. »

Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi "Çözümler Atölyesi"

Kentsel Dönüşüm - Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi "Çözümler Atölyesi"

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi kapsamında; 13 Mayıs'ta Ankara'da, 16 Mayıs'ta Eskişehir'de genç mühendislerle "Çözümler Atölyesi" çalışması yapacak. »

Gezegenin Geleceği için Sürdürülebilir Çözümler Üretiyor

Kentsel Dönüşüm - Gezegenin Geleceği için Sürdürülebilir Çözümler Üretiyor

Doğayla uyumlu yaşamayı esas alan “Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050” hedeflerine ulaşmak için kritik önem taşıyan uygulamalar hayata geçirdiklerini vurgulayan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü... »

Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı

Kentsel Dönüşüm - Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı

“Akıllı Şebekeler Ulusal Çalıştayı" Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde 12 Mayıs 2022 Perşembe günü gerçekleştirilecek. »

Elektrik Üretiminde Yenilenebilir Enerjinin Payı Artabilir

Kentsel Dönüşüm - Elektrik Üretiminde Yenilenebilir Enerjinin Payı Artabilir

Türkiye'de son birkaç yılda yüzde 36-42 bandında gerçekleşen yenilenebilir enerji üretim payının 2030'da yüzde 70'a çıkabileceği hesaplanıyor. »

İzocam'dan İzocamflex

Kentsel Dönüşüm - İzocam'dan İzocamflex

İzocam’ın, çevreye duyarlı ürünü “İzocamflex”, güçlü ısı yalıtımı, B sınıfı yangın güvenliği ve yüksek yoğuşma kontrolü özellikleriyle boru hatlarında çok yönlü koruma sağlıyor. »

Tek Bir Güneş Paneli 50 Ağaç Kadar Karbon Emisyonu Azaltıyor

Kentsel Dönüşüm - Tek Bir Güneş Paneli 50 Ağaç Kadar Karbon Emisyonu Azaltıyor

Global Enerji Derneği Başkanı Murat Dilek, güneş enerjisine sadece parasal avantaj açısından bakılmaması gerektiğini, her bir güneş panelinin 50 ağacın sağladığı fayda kadar karbon emisyonunu azalttığını ifade etti. »

Türkiye'nin En Büyük Bakır Madeni Sahasının İhalesi Yapıldı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye'nin En Büyük Bakır Madeni Sahasının İhalesi Yapıldı

Elazığ-Adıyaman illeri dahilinde bulunan Türkiye'nin en büyük bakır madeni sahasında uç ve yan uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması ihalesinde açık artırma yöntemiyle en yüksek teklifi 2 milyar 205 milyon TL ile Port Madencilik Ticaret AŞ verdi. »

Roca Group’un Sürdürülebilirlik Çalışmaları Devam Ediyor

Kentsel Dönüşüm - Roca Group’un Sürdürülebilirlik Çalışmaları Devam Ediyor

Roca Group, küresel su verimliliği projesi için Eskişehir armatür fabrikasını pilot olarak seçti. Grubun sürdürülebilirlik yol haritasında çok önemli bir misyonu üstlenen Türkiye, döngüsel su kullanımını optimize etme noktasında kritik bir rol almış... »

Mitsubishi Electric'ten Ticari Alanlara Özel Klima Serisi: Mr. Slim
Kentsel Dönüşüm - Mitsubishi Electric'ten Ticari Alanlara Özel Klima Serisi: Mr. Slim

İklimlendirme sektöründe inovatif teknolojilere imza atan Mitsubishi Electric, yeni Mr. Slim serisi ile ticari alanların değişen tüm ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap veriyor. »

İzocam, 2022’de İhracat Faaliyetlerinde Atak Yapmaya Hazırlanıyor
Kentsel Dönüşüm - İzocam, 2022’de İhracat Faaliyetlerinde Atak Yapmaya Hazırlanıyor

İzocam, 2022’de yeni pazar arayışlarına devam ederek ihracatın cirosu içindeki payını artırmaya odaklanacak. Ayrıca bu yıl yapacağı yatırımlarda Ar-Ge çalışmaları ile birlikte sürdürülebilirlik ve dijitalleşme çalışmalarını merkeze alacak. »

YEKA RES-3 Yarışmalarında Başvurular 31 Mayıs'a Ertelendi
Kentsel Dönüşüm - YEKA RES-3 Yarışmalarında Başvurular 31 Mayıs'a Ertelendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Rüzgar Enerjisi Santralleri-3 (YEKA RES-3) yarışmaları için başvuru tarihinin 31 Mayıs'a ertelendiğini bildirdi. »

Jeotermal için Yapılan Acele Kamulaştırmaya Tepki
Kentsel Dönüşüm - Jeotermal için Yapılan Acele Kamulaştırmaya Tepki

Aydın'ın Köşk ilçesinde Mezeköy ve Uzundere Mahalleleri'nde vatandaşın tapulu tarım arazilerinin jeotermal kaynak arama çalışmalarının devamı için acele kamulaştırılmasına karar verildi. »

Güneş Enerjisini Isıya Dönüştüren Teknoloji Ödül Getirdi
Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisini Isıya Dönüştüren Teknoloji Ödül Getirdi

Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar ödülüne layık görülen Prof. Dr. Figen Kadırgan'ın geliştirdiği nano kaplamalı yüzey teknolojisi; mekanların, seraların ısıtılmasında ve gıda sektöründe kullanılırken savunma sanayisinde de kullanım potansiyeli var. »

Şişecam, Güneş Enerjisi Camları ile Intersolar Europe 2022 Fuarı’nda
Kentsel Dönüşüm - Şişecam, Güneş Enerjisi Camları ile Intersolar Europe 2022 Fuarı’nda

Enerji verimliliğini ön planda tutan Şişecam, ileri teknoloji ürünlerini tanıtacağı Intersolar Europe 2022 Fuarı’nda yerini alacak. Şişecam, 11-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında Münih’te düzenlenecek fuardaki standında geliştirdiği yüksek... »

YEKA RES-3 Yarışmalarında Başlangıç Alım Tavan Fiyatı Revize Edildi
Kentsel Dönüşüm - YEKA RES-3 Yarışmalarında Başlangıç Alım Tavan Fiyatı Revize Edildi

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Rüzgar Enerjisi Santralleri 3 (YEKA RES-3) yarışmalarında elektrik enerjisi başlangıç alım tavan fiyatı kilovatsaat başına 95 kuruş olarak güncellendi. »

LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük
Kentsel Dönüşüm - LAMILUX ile Gün Işığından Gelen Özgürlük

Alman menşeli Lamilux Çatı Işıklık Sistemleri, çevre dostu yapısıyla doğanın ritmini binalara yansıtırken, farklı mimari yapılara uygun modelleriyle mimarlar için yaratıcı tasarım seçeneklerinin önünü açıyor. »

Güneş Enerjisinde 8 Bin Megavatı Aşan Kapasite Türkiye'nin 78 İline Yayıldı
Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisinde 8 Bin Megavatı Aşan Kapasite Türkiye'nin 78 İline Yayıldı

Türkiye'nin mevcut elektrik kurulu gücü 100 bin 334 megavata, güneş enerjisinin elektrik kurulu gücündeki payı da yüzde 8'e ulaştı. »

Elektra Elektronik Ar-Ge Merkezi Oldu
Kentsel Dönüşüm - Elektra Elektronik Ar-Ge Merkezi Oldu

Tüm süreçlerini tamamlayarak Ar-Ge merkezi olmayı başaran Elektra Elektronik, bu yolda son beş yılda cirosunun yüzde 3’ünü Ar-Ge’ye harcadı. »

Türkiye ve İspanya'nın Temiz Enerjide İş Birliği Alanları Araştırılacak
Kentsel Dönüşüm - Türkiye ve İspanya'nın Temiz Enerjide İş Birliği Alanları Araştırılacak

Enerjide Etkin ve Sürdürülebilir Dönüşümün Desteklenmesi (BEST For Energy) projesi kapsamında İzmir'in yenilenebilir enerji sektör temsilcileri İspanya'daki kuruluşlarla bir araya gelerek sektördeki potansiyel iş birliği alanlarını ele alacak. »

Elektrikli Araçlara Yönelik Şarj Hizmeti Yönetmeliği Yayımlandı
Kentsel Dönüşüm - Elektrikli Araçlara Yönelik Şarj Hizmeti Yönetmeliği Yayımlandı

Elektrikli araçlara elektrik enerjisi temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj ağına bağlı istasyonların işletilmesi ile şarj hizmetinin sunulmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi. »

Elektrik Faturasını Yükseltecek Maliyetlere EPDK'den Fren
Kentsel Dönüşüm - Elektrik Faturasını Yükseltecek Maliyetlere EPDK'den Fren

EPDK, kurul kararıyla elektrik üretim santralleri için "azami uzlaştırma" fiyatlarını belirledi. Bu kararla, enerji ham maddelerindeki maliyet artışının faturalara yansıtılmasının engellenmesi hedefleniyor. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!