Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Haberleri

ENERJİYİ NASIL TÜKETİYORUZ?

Ülkenin gelişimine ve üretimine ham madde sağlayan enerjiyi ülke olarak bizler nasıl tüketiyoruz? Enerji haberleri ve tabii kaynaklar hakkında yaşanan gelişmeler, haberler ve bilgileri ilk siz öğrenmek istemez misiniz?

...
ENERJİ TÜKETİMİ YOK DENECEK KADAR AZ OLAN PASİF EVLER YAYGINLAŞMALI

İMSAD tarafından düzenlenen “SEKTÖREL GELİŞİM TOPLANTISI” programında önemini vurgulayarak pasif evlerin daha çok kullanılabilir hale getirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Dışa bağımlılığımız bulunan enerji sektöründe bu ihtiyacı gidermek veya doğrudan ortadan kaldırmak için pasif evler konusunda halkın daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ ŞİMDİ DEMİRYOLLARINDA

Gündemde yer alan ve en çok konuşulan haberlerden biri de demiryollarında duyulan enerji ihtiyacının yenilenebilir enerji ile karşılanması oldu. Hollanda’da hayata geçirilecek olan ve günce 1 milyon yolcuya ev sahipliği yapan demir yolları şu anda %50 rüzgâr gücü kullanılarak karşılanıyor. Eğer yenilenebilir enerji de aktif hale getirilir ise bu oran %100’e çıkarılacak.

ENERJİ OLMASAYDI NE OLUYORDU?

National Geographic tarafından hazırlanan 8000 civarında görsele sahip olan bu tezde enerjinin olmadığı bir dünyada ne gibi zorluklar yaşanacağını sergileyen fotoğraflar bulmanız mümkün oluyor. Eğer sizde enerji olmayan bir dünyada ne gibi zorluklar ile karşılaşacağınızı merak ediyorsanız haberler bölümüne mutlaka göz atmalısınız.

ENERJİ HABERLERİ İÇİN DOĞRU ADRES

yapi.com.tr tarafından kaleme alınan ve Petrol, Elektrik, Jeotermal ve sayamadığımız birçok enerji kaynaklarındaki son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız enerji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin!

Rüzgarın Yönünü YEKDEM Belirleyecek

Kentsel Dönüşüm - Rüzgarın Yönünü YEKDEM Belirleyecek

TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yıldırım, “Bu yıl rüzgar sektörü için belirleyici bir yıl olacak. 4 bin 500 megavat büyüklüğündeki bekleyen projelerin tamamlanması Yenilenebilir Kaynak Alanları Destekleme Mekanizmasının devam etmesine bağlı.”... »

Yenilenebilirde Teşvik Miktarı 38 Milyar Lirayı Aştı

Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilirde Teşvik Miktarı 38 Milyar Lirayı Aştı

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması kapsamında verilen teşviklerden geçen yıl toplam kurulu gücü 20 bin 921 megavatı bulan 777 santral yararlandı. »

Maden Sahaları İhale Edilecek

Kentsel Dönüşüm - Maden Sahaları İhale Edilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın ve İzmir illerinde yer alan 4. grup maden sahasını uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartıyla ihale edecek. »

DAIKIN’den VRV IV+ Dış Ünite Serisi

Kentsel Dönüşüm - DAIKIN’den VRV IV+ Dış Ünite Serisi

Daikin, yeni geliştirdiği VRV IV+ dış ünite serisi ile 2021 yılında yürürlüğe girecek LOT21-Kademe 2’ye şimdiden uyum sağladı. »

Uluslararası İklim Fonu, Türkiye'yi Batarya Programına Davet Etti

Kentsel Dönüşüm - Uluslararası İklim Fonu, Türkiye'yi Batarya Programına Davet Etti

İklim Yatırım Fonları Başkanı Duarte, iklim değişikliğiyle mücadele için enerji dönüşümünü başlatmış ülkelerin daha fazla desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Küresel Enerji Depolama Programı'mızda Türkiye'nin de yer almasını istiyoruz." dedi. »

Fabrikasının Çatısına İkinci Fabrikayı Kurdu

Kentsel Dönüşüm - Fabrikasının Çatısına İkinci Fabrikayı Kurdu

Çanakkale'de 8 bin 500 metrekarelik alana kurulu unlu mamuller fabrikasının çatısına güneş enerjisi santrali (GES) kuran iş insanı Ali Polat, fabrikanın aylık 15 bin TL'lik elektriğini buradan karşıladığı gibi, ürettiği elektriği devlete de satarak,... »

YEVDES için Başvuru Süreci Sona Erdi

Kentsel Dönüşüm - YEVDES için Başvuru Süreci Sona Erdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının, AB finansmanıyla, belediyelerin ve üniversitelerin enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji yatırımlarının desteklenmesi amacıyla yürüttüğü proje kapsamında 63 üniversite ve 141 belediyeden başvuru yapıldı. »

Enerji Verimliliği Haftası’nda Türkiye İMSAD'dan Açıklama

Kentsel Dönüşüm -  Enerji Verimliliği Haftası’nda Türkiye İMSAD'dan Açıklama

‘Enerji Verimliliği Haftası’ dolayısıyla açıklama yapan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, “İnsanlar buzdolabı ve çamaşır makinesinin harcadığı enerjiyi sorgularken, başını soktuğu evin enerji tüketimini aynı duyarlılıkla... »

Enerji Verimliliği Haftası’nda İZODER’den Açıklama

Kentsel Dönüşüm - Enerji Verimliliği Haftası’nda İZODER’den Açıklama

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, 6-12 Ocak Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Türkiye’de enerjinin yüzde 30.5’i binalarda kullanılıyor. ‘Binalarda enerji verimliliği yalıtımla başlar’ bilinciyle, enerji... »

Elektrik Üretim Yatırımlarında Başı “Doğal Gaz” Çekti

Kentsel Dönüşüm - Elektrik Üretim Yatırımlarında Başı “Doğal Gaz” Çekti

Türkiye'de geçen yıl devreye giren 2 bin 821 megavat elektrik üretim kapasitesinin 917,4 megavatını doğal gaz santralleri karşıladı. »

Wilo, Pompalarıyla CO2 Emisyonlarını Düşürüyor

Kentsel Dönüşüm - Wilo, Pompalarıyla CO2 Emisyonlarını Düşürüyor

Wilo, “Enerji Verimliliği Haftası” kapsamında pompalarda enerji verimliliği sağlayarak elde edilen kritik sonuçları açıkladı. Ürettiği yüksek verimli pompalar sayesinde CO2 emisyonlarını 50 milyon ton azaltan Wilo, yılda 1.8 TWh enerji tasarrufu... »

Form'dan Sunvia Doğal Aydınlatma

Kentsel Dönüşüm - Form'dan Sunvia Doğal Aydınlatma

Form Şirketler Grubu’nun iştiraklerinden Form Endüstri Tesisleri’nin çevre, ekonomi ve insan dostu ürünü Sunvia, düşük maliyetli ve bakım gerektirmeyen yapısı sayesinde birçok farklı yapıdaki kapalı alana çevreci bir aydınlatma sağlıyor »

Isıcam 45’inci Yılını Kutluyor
Kentsel Dönüşüm - Isıcam 45’inci Yılını Kutluyor

45’inci yılını kutlayan Şişecam Düzcam’ın markası Isıcam Sistemleri, enerji tasarrufu sağlayan nitelikli yalıtım camları ile farklı ihtiyaçlara özel çözümler üretiyor. »

Dünyanın İlk Yüzer Nükleer Santrali Elektrik Vermeye Başladı
Kentsel Dönüşüm - Dünyanın İlk Yüzer Nükleer Santrali Elektrik Vermeye Başladı

Dünyanın ilk yüzer nükleer güç santrali (NGS) "Akademik Lomonosov", şebekeye bağlanarak elektrik üretmeye başladı. »

Güneş Enerjisi Sektörü Büyümeye Devam Ediyor
Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisi Sektörü Büyümeye Devam Ediyor

Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği Genel Sekreteri Berke Aygün, "Güneş enerjisi ekipman üretiminde 2017'den bu yana yaşanan kısmi yavaşlamaya rağmen şu ana kadar yapılan yatırımların büyüklüğü 5,5 milyar dolar seviyesine ulaştı." dedi. »

Yenilenebilir Enerji İhtiyacı Türkiye'yi Üretim Üssü Haline Getirecek
Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerji İhtiyacı Türkiye'yi Üretim Üssü Haline Getirecek

United Renewable Energy Başkan Yardımcısı Hsieh, "Orta Doğu'da artan yenilenebilir enerji faaliyetleri de Türkiye'yi önemli bir üretim üssü haline getiriyor." dedi. »

TMMOB 12. Enerji Sempozyumu
Kentsel Dönüşüm - TMMOB 12. Enerji Sempozyumu

EMO Diyarbakır’da 5-7 Aralık 2019’da gerçekleştirilecek, "Enerji, Ekoloji ve Toplumsal Barış" temalı "TMMOB 12. Enerji Sempozyumu"nda, Türkiye’yi de içeren uluslararası enerji politikaları, bölgesel, ekonomik, jeopolitik, stratejik, kamusal ve... »

Yenilenebilir Enerjide Türk-Alman İş Birliği Devam Edecek
Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerjide Türk-Alman İş Birliği Devam Edecek

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Thilo Pahl, "Türkiye ve Almanya arasındaki ticaret hacmi 36 milyar dolara ulaştı. Yakın gelecekte yenilenebilir enerji Alman şirketlerinin önemli rol üstleneceği bir sektör olacak." dedi. »

Verimlilik Artırıcı Projelere 23,5 Milyon Lira Destek
Kentsel Dönüşüm - Verimlilik Artırıcı Projelere 23,5 Milyon Lira Destek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Verimlilik Artırıcı Proje Programı kapsamında sanayi sektöründe faaliyet gösteren şirketlere 9 yılda 23,5 milyon lira destek verildi. »

39 İlde Mini YEKA Güneş Santralleri Kurulacak
Kentsel Dönüşüm - 39 İlde Mini YEKA Güneş Santralleri Kurulacak

GENSED Başkanı Demirdağ, "Mini YEKA ihalelerine yönelik ilanların aralık ayının ilk haftasında yapılmasını bekliyoruz." dedi. »

Rüzgarda 2 Milyar Dolarlık Yatırım Mümkün
Kentsel Dönüşüm - Rüzgarda 2 Milyar Dolarlık Yatırım Mümkün

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yıldırım, gelecek yıl 2 bin megavatlık karasal rüzgar enerjisi santrali lisansının verilmesi durumunda, toplam 2 milyar dolar yatırım seviyesine ulaşılacağını söyledi. »

Kirli Enerji Öldürüyor
Kentsel Dönüşüm - Kirli Enerji Öldürüyor

Lancet Geri Sayım Raporu iklim krizinin halihazırda çocukların sağlığına zarar verdiğini ve Paris Anlaşması hedeflerine ulaşılamadığı durumda bir neslin tamamının refah seviyesini etkileyeceğini ortaya koyuyor. »

Küresel Enerji Talebi 2040'ta Yüzde 34 Artacak
Kentsel Dönüşüm - Küresel Enerji Talebi 2040'ta Yüzde 34 Artacak

Uluslararası Enerji Ajansı'nın raporuna göre, küresel enerji talebi 2040'ta yaklaşık 19,2 milyar ton petrol eş değerine ulaşacak. »

Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında
Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu Yılında

Türk Ytong, sektörün ve yapı kültürünün gelişimi için Ytong Akademi çatısı altında örnek çalışmalar gerçekleştiriyor. 2010 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başlayan Gazbeton Dersleri, 10 yılda üç üniversitede bin 200... »

Armstrong Ceiling Solutions'dan Asma Tavanlar
Kentsel Dönüşüm - Armstrong Ceiling Solutions'dan Asma Tavanlar

Armstrong Ceiling Solutions, asma tavanların tasarımının nasıl merkezi bir rol üstlendiğine ilişkin derinlemesine bir bakış sunuyor. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!