Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Haberleri

ENERJİYİ NASIL TÜKETİYORUZ?

Ülkenin gelişimine ve üretimine ham madde sağlayan enerjiyi ülke olarak bizler nasıl tüketiyoruz? Enerji haberleri ve tabii kaynaklar hakkında yaşanan gelişmeler, haberler ve bilgileri ilk siz öğrenmek istemez misiniz?

...
ENERJİ TÜKETİMİ YOK DENECEK KADAR AZ OLAN PASİF EVLER YAYGINLAŞMALI

İMSAD tarafından düzenlenen “SEKTÖREL GELİŞİM TOPLANTISI” programında önemini vurgulayarak pasif evlerin daha çok kullanılabilir hale getirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Dışa bağımlılığımız bulunan enerji sektöründe bu ihtiyacı gidermek veya doğrudan ortadan kaldırmak için pasif evler konusunda halkın daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ ŞİMDİ DEMİRYOLLARINDA

Gündemde yer alan ve en çok konuşulan haberlerden biri de demiryollarında duyulan enerji ihtiyacının yenilenebilir enerji ile karşılanması oldu. Hollanda’da hayata geçirilecek olan ve günce 1 milyon yolcuya ev sahipliği yapan demir yolları şu anda %50 rüzgâr gücü kullanılarak karşılanıyor. Eğer yenilenebilir enerji de aktif hale getirilir ise bu oran %100’e çıkarılacak.

ENERJİ OLMASAYDI NE OLUYORDU?

National Geographic tarafından hazırlanan 8000 civarında görsele sahip olan bu tezde enerjinin olmadığı bir dünyada ne gibi zorluklar yaşanacağını sergileyen fotoğraflar bulmanız mümkün oluyor. Eğer sizde enerji olmayan bir dünyada ne gibi zorluklar ile karşılaşacağınızı merak ediyorsanız haberler bölümüne mutlaka göz atmalısınız.

ENERJİ HABERLERİ İÇİN DOĞRU ADRES

yapi.com.tr tarafından kaleme alınan ve Petrol, Elektrik, Jeotermal ve sayamadığımız birçok enerji kaynaklarındaki son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız enerji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin!

Rüzgardan Elektrik Üretimi Arttı

Kentsel Dönüşüm - Rüzgardan Elektrik Üretimi Arttı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, rüzgardan elektrik üretiminin ocak ayında ilk defa aylık bazda yüzde 10’u geçtiğini bildirdi. »

Yıldız Enerji İlk Yatırımını Tamamladı

Kentsel Dönüşüm - Yıldız Enerji İlk Yatırımını Tamamladı

Yıldızlar Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren Yıldız Enerji ‘nin 20 milyon TL’lik yatırımı kapsamında, Yıldız Entegre Akdeniz tesisinin çatısı 13 binden fazla güneş paneliyle kaplandı. »

“Yalıtım Uygulamalarına Yatırım Alternatifi Olarak Bakmak Gerek”

Kentsel Dönüşüm - “Yalıtım Uygulamalarına Yatırım Alternatifi Olarak Bakmak Gerek”

Ülkemizdeki 81 kentte binalar için gerekli optimum yalıtım kalınlığını araştıran projesiyle ilgili sorularımızı yanıtlayan Prof. Dr. Beliz Özorhon, “Yalıtım uygulamalarına bir yatırım alternatifi olarak yaklaşmak gerekir.” diyor. »

Elektrikli Araç Satışları Dünya Genelinde Artıyor

Kentsel Dönüşüm - Elektrikli Araç Satışları Dünya Genelinde Artıyor

Dünya genelinde otomotiv satışları yüzde 14 düşerken elektrikli araç satışları yüzde 43 arttı. »

Boğaziçi Üniversitesi’nden Enerji Verimliliği için Kapsamlı Araştırma

Kentsel Dönüşüm - Boğaziçi Üniversitesi’nden Enerji Verimliliği için Kapsamlı Araştırma

Prof. Dr. Beliz Özorhon yürütücülüğünde sürdürülen BAP projesi ile ülkemizdeki 81 kentte binalar için gerekli optimum yalıtım kalınlığı analiz edilerek enerji tasarrufunu ve enerji verimliliğini artıracak uygulamaların hayata geçirilmesi... »

Yenilenebilir Enerjide İki Yatırım Daha Devrede

Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerjide İki Yatırım Daha Devrede

Bingöl'deki Aşağı Kaleköy Hidroelektrik Santrali (HES) ve Kırklareli'nde bulunan Kıyıköy Rüzgar Enerjisi Santrali (RES) devreye alındı. »

İnform’dan Yeni Nesil Hybrid Solar UPS

Kentsel Dönüşüm - İnform’dan Yeni Nesil Hybrid Solar UPS

İnform, Hybrid Solar UPS ile hastane, konut, okul, benzin istasyonları gibi tüm işletmelerin güvenliğini en doğru çözümlerle buluşturmaya devam ediyor. »

Yenilenebilir Enerjide Destek Fiyatları Dolardan TL’ye Çevrildi

Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerjide Destek Fiyatları Dolardan TL’ye Çevrildi

Rüzgar, güneş, su, biyokütle ve jeotermal santrallerine sağlanan devlet alım garantisi fiyatları dolardan TL'ye çevrildi. »

Türkiye’de 133 Altın Madeni Ruhsatı Verilmiş

Kentsel Dönüşüm - Türkiye’de 133 Altın Madeni Ruhsatı Verilmiş

Başta Kaz Dağları olmak üzere, madencilik ruhsatı verilerek tahrip edilen ormanlar, sit alanları, milli parklar ve temiz su kaynakları TBMM gündemine getirildi. Bakan Dönmez'in aynı soruya verdiği iki farklı yanıt dikkat çekti. »

Kuraklığa Çözüm Projesi: SUVER

Kentsel Dönüşüm - Kuraklığa Çözüm Projesi: SUVER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde, Enerji Verimliliği (ENVER) yasasını çıkaran Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, şimdi de Su Verimliliği (SUVER) yasa taslağını hazırlıyor. »

Rüzgardan Elektrik Üretiminde Rekor Kırıldı

Kentsel Dönüşüm - Rüzgardan Elektrik Üretiminde Rekor Kırıldı

Türkiye'de 24 Ocak'ta üretilen elektriğin yüzde 21,3'ü rüzgar enerjisi santrallerinden karşılandı. Rüzgarın elektrik üretimindeki payı diğer tüm yenilenebilir kaynakların toplamını (yüzde 18,5) geride bıraktı. »

Mitsubishi Electric Legendera Klima Serisi

Kentsel Dönüşüm - Mitsubishi Electric Legendera Klima Serisi

Mitsubishi Electric, yeni yılda yüksek enerji tasarruflu son teknoloji bir klima sahibi olurken aynı zamanda evinin dekorasyonuna yeni bir soluk getirmek isteyenlere yapay zekâ destekli Legendera serisini sunuyor. »

Yenilenebilir Enerjiye 7 Milyar Dolar Yatırım Yapıldı
Kentsel Dönüşüm - Yenilenebilir Enerjiye 7 Milyar Dolar Yatırım Yapıldı

Türkiye'de geçen yıl yaklaşık 4 bin 800 megavat yenilenebilir enerji kapasitesi devreye alınırken, bu alana yapılan yatırım miktarı yaklaşık 7 milyar doları buldu. »

OSRAM'dan TEC Flex LEDler
Kentsel Dönüşüm - OSRAM'dan TEC Flex LEDler

OSRAM’ın yeni 24 V TEC Flex ürün ailesi, aydınlatma konseptlerini ve armatürlerini kolayca ve zaman kaybetmeden tasarlamaya imkan yaratıyor. »

Hager Group Türkiye, Yüzde 30’luk Büyüme Hedefliyor
Kentsel Dönüşüm - Hager Group Türkiye, Yüzde 30’luk Büyüme Hedefliyor

Enerji dağıtım, bina otomasyonu, kablo yönetimi ve enerji verimliliği alanlarında faaliyet gösteren Hager Group, yıllık cirosunu bir önceki yıla göre 100 milyon Euro artırarak 2020 yılını 2.2 milyar Euro ciro ile kapattı. »

Güneş Enerjisinde Yıllık Artışın Yüzde 100'ü Aşması Bekleniyor
Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisinde Yıllık Artışın Yüzde 100'ü Aşması Bekleniyor

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği Başkanı Demirdağ, "Güneş enerjisi özellikle Türkiye gibi yüksek ışınım değerlerine sahip bir ülkedeki sanayiciler için en ekonomik ve doğru yatırım alanı olarak ortaya çıkacak." dedi. »

DYO'dan DYOTHERM ISOLTECO 110
Kentsel Dönüşüm - DYO'dan DYOTHERM ISOLTECO 110

DYO’nun ısı yalıtım ürünü DYOTHERM ISOLTECO 110, hem doğaya hem de hane ekonomisine katkı sağlıyor. »

Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor
Kentsel Dönüşüm - Hilti Türkiye 2021 Yılında Yerel Üretimini Artırmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin yüksek potansiyeline güvenen Hilti, yatırımlarını artırarak yapı sektöründeki öncü konumunu enerji ve endüstri sektörlerine de taşıyor. »

Baumit'ten Enerji Verimliliği Haftası Açıklaması
Kentsel Dönüşüm - Baumit'ten Enerji Verimliliği Haftası Açıklaması

Sürdürülebilir bir dünya için son yıllarda enerji verimliliği konusunda bireysel farkındalığın arttığına işaret eden Baumit, hayatımızı geçirdiğimiz konut ve iş yerlerimizde doğru ısı yalıtımı ile enerji tüketiminin yüzde 50 oranında... »

Endüstriyel Tesisleri Isıtırken, Enerjiyi Boşa Harcamayın
Kentsel Dönüşüm - Endüstriyel Tesisleri Isıtırken, Enerjiyi Boşa Harcamayın

Çukurova Isı’nın Pazarlama Müdürü Osman Ünlü “Enerji Tasarrufu Haftası” kapsamında endüstriyel tesislerde ısıtma amacıyla tüketilen enerjinin önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. »

ZeroBuild Forum’21
Kentsel Dönüşüm - ZeroBuild Forum’21

ZeroBuild Forum’21, 22 - 26 Eylül 2021 tarihinde “Right Now, GO! - Hemen Şimdi, Harekete Geç” sloganı ile gerçekleştirilecek. »

Kastamonu Entegre'den Enerji Tasarrufu Haftası Mesajı
Kentsel Dönüşüm - Kastamonu Entegre'den Enerji Tasarrufu Haftası Mesajı

Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında açıklamalarda bulunan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Sürdürülebilirlik alanında ağırlık verdiğimiz konuların başında enerji yönetimi geliyor” dedi. »

Güneş Enerjisinde Mini YEKA Yarışmaları Başvuruları Mart'ta
Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisinde Mini YEKA Yarışmaları Başvuruları Mart'ta

Güneş enerjisine dayalı mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmaları için başvurular 8-12 Mart tarihlerinde alınacak. »

EMO Enerji Verimliliği Haftası Basın Açıklaması
Kentsel Dönüşüm - EMO Enerji Verimliliği Haftası Basın Açıklaması

Elektrik Mühendisleri Odası, 11-17 Ocak 2021 Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle yaptığı basın açıklamasında; "Enerji verimliliğini ilk enerji kaynağı olarak göremediğimiz ve içselleştiremediğimiz sürece, bu alanda yürütülen faaliyetler sözde... »

Mitsubishi Electric, Enerji Tasarrufu Haftası Açıklaması
Kentsel Dönüşüm - Mitsubishi Electric, Enerji Tasarrufu Haftası Açıklaması

Enerji verimli, çevreci, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle sürdürülebilir bir dünya için çalışan Mitsubishi Electric, Enerji Tasarrufu Haftası’nda daha iyi bir gelecek için verimlilik sağlayacak değişimlerin önemini vurguladı. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!