Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Haberleri

ENERJİYİ NASIL TÜKETİYORUZ?

Ülkenin gelişimine ve üretimine ham madde sağlayan enerjiyi ülke olarak bizler nasıl tüketiyoruz? Enerji haberleri ve tabii kaynaklar hakkında yaşanan gelişmeler, haberler ve bilgileri ilk siz öğrenmek istemez misiniz?

...
ENERJİ TÜKETİMİ YOK DENECEK KADAR AZ OLAN PASİF EVLER YAYGINLAŞMALI

İMSAD tarafından düzenlenen “SEKTÖREL GELİŞİM TOPLANTISI” programında önemini vurgulayarak pasif evlerin daha çok kullanılabilir hale getirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Dışa bağımlılığımız bulunan enerji sektöründe bu ihtiyacı gidermek veya doğrudan ortadan kaldırmak için pasif evler konusunda halkın daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ ŞİMDİ DEMİRYOLLARINDA

Gündemde yer alan ve en çok konuşulan haberlerden biri de demiryollarında duyulan enerji ihtiyacının yenilenebilir enerji ile karşılanması oldu. Hollanda’da hayata geçirilecek olan ve günce 1 milyon yolcuya ev sahipliği yapan demir yolları şu anda %50 rüzgâr gücü kullanılarak karşılanıyor. Eğer yenilenebilir enerji de aktif hale getirilir ise bu oran %100’e çıkarılacak.

ENERJİ OLMASAYDI NE OLUYORDU?

National Geographic tarafından hazırlanan 8000 civarında görsele sahip olan bu tezde enerjinin olmadığı bir dünyada ne gibi zorluklar yaşanacağını sergileyen fotoğraflar bulmanız mümkün oluyor. Eğer sizde enerji olmayan bir dünyada ne gibi zorluklar ile karşılaşacağınızı merak ediyorsanız haberler bölümüne mutlaka göz atmalısınız.

ENERJİ HABERLERİ İÇİN DOĞRU ADRES

yapi.com.tr tarafından kaleme alınan ve Petrol, Elektrik, Jeotermal ve sayamadığımız birçok enerji kaynaklarındaki son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız enerji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin!

Çevre, İmar ve Enerji için Mahkemeler Kurulacak

Kentsel Dönüşüm - Çevre, İmar ve Enerji için Mahkemeler Kurulacak

Hukuk sisteminde 2021’de önemli değişiklikler hayata geçecek. Cumhurbaşkanı Yıllık Planı’nda, çevre, imar ve enerji gibi alanlarda yeni ihtisas mahkemelerinin kurulmasına karar verildi. »

COVID-19 Sürdürülebilir Kentler için Bir Fırsat

Kentsel Dönüşüm - COVID-19 Sürdürülebilir Kentler için Bir Fırsat

Salgının dünya genelinde kentlerde planlama ve tasarımı, enerji kullanımını, hareketlilik modellerini, konut tercihlerini, yeşil alanları ve ulaşım sistemlerini nasıl dönüştüreceği WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in düzenlediği Yaşanabilir... »

Filli Boya Dalmaçyalı İleri Yalıtım Sistemleri

Kentsel Dönüşüm - Filli Boya Dalmaçyalı İleri Yalıtım Sistemleri

Doğalgaz ve elektrik faturalarının bütçelerdeki payının artacağı kış mevsiminde ısı yalıtımının önemine dikkat çeken Filli Boya, Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri sayesinde, binaların ömrü boyunca yüksek enerji tasarrufu sağlamasına olanak... »

Zorunlu Enerji Verimliliği Etüt Raporunda Son 2 Ay

Kentsel Dönüşüm - Zorunlu Enerji Verimliliği Etüt Raporunda Son 2 Ay

Endüstriyel işletmeler, okul, hastane, alışveriş merkezleri ve otel gibi ticari hizmet binaları ve kamu binaları için enerji verimliliği etüt raporlarının tamamlanarak teslim edilmesi için 2 ay süre kaldı. »

Mezarlığa da Maden Ruhsatı Verildi

Kentsel Dönüşüm - Mezarlığa da Maden Ruhsatı Verildi

Eskişehir’de maden arama ve işletme ruhsatı için ihaleye çıkılan 70 bin hektarlık alan içinde mera, su havzası, mezarlık ve fidanlık gibi yerlerin olduğu belirlendi. »

Ytong Akademi Online Eğitim ve Seminerlerle Sürüyor

Kentsel Dönüşüm - Ytong Akademi Online Eğitim ve Seminerlerle Sürüyor

Türk Ytong, üniversitelerde düzenlediği tanıtım seminerlerini ve Mimarlık Bölümü öğrencilerine yönelik verdiği Gazbeton Dersleri’ni pandemi önlemleri kapsamında online olarak sürdürüyor. »

Yeşil Sertifika Piyasası 2021'de Devrede Olacak

Kentsel Dönüşüm - Yeşil Sertifika Piyasası 2021'de Devrede Olacak

Tüketicilerin kullandığı elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini garanti eden Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi ve Piyasası, gelecek yıl devreye girecek. »

İpragaz ve ODE Yalıtım İş Birliği

Kentsel Dönüşüm - İpragaz ve ODE Yalıtım İş Birliği

İpragaz ODE Yalıtım arasında imzalanan iş birliği çerçevesinde, sabit basınç ve yüksek alev sıcaklığı sağlayarak su yalıtım uygulamasına daha ekonomik, emniyetli, hızlı ve verimli çözüm sunan İZOPRO Tüpü, ODE kullanan uygulamacıların hizmetine özel... »

GROHE, Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nün Finalistleri Arasına Girdi

Kentsel Dönüşüm - GROHE, Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nün Finalistleri Arasına Girdi

Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde “kaynaklar” dönüşüm alanında aday gösterilen GROHE, “Daha Az Plastik İnisiyatifi” ile halihazırda 21 milyon adet plastik ambalajdan tasarruf etti. »

Elektrik Piyasalarının Lideri 'Güneş Enerjisi' Olacak

Kentsel Dönüşüm - Elektrik Piyasalarının Lideri 'Güneş Enerjisi' Olacak

Küresel güneş enerjisi kapasitesi 2030'a kadar yılda ortalama yüzde 12 artışla en fazla büyüme gösteren enerji kaynağı olacak. »

NG Kütahya Seramik'ten Doğa Dostu Çevreci Yaklaşım

Kentsel Dönüşüm - NG Kütahya Seramik'ten Doğa Dostu Çevreci Yaklaşım

30 yılı aşan üretim faaliyetleriyle NG Kütahya Seramik, tasarım ve üretimdeki gücüne ek olarak, başarılı Entegre Yönetim Sistemi ile enerji verimliliğini zirveye çıkardı. »

Mini Güneş YEKA İhale Başvuruları Ertelendi

Kentsel Dönüşüm - Mini Güneş YEKA İhale Başvuruları Ertelendi

Güneş enerjisine dayalı Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmaları için başvurular, 18-22 Ocak 2021'de yapılacak. »

Elektra Elektronik’ten DynamiX Aktif Harmonik Filtre
Kentsel Dönüşüm - Elektra Elektronik’ten DynamiX Aktif Harmonik Filtre

Elektra Elektronik, yerli aktif harmonik filtresi DynamiX ile enerji kalitesinden kaynaklı iş kayıplarına ve üretim verimsizliklerine son veriyor »

26. lCCl Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı
Kentsel Dönüşüm - 26. lCCl Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı

Koronavirüs önlemleri nedeniyle bu yıl dijital formatta ve 14-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 26. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI Digital), enerji sektörünün tüm oyuncularını pandemi sonrası ilk kez bir araya... »

"Binalarda Enerji Verimliği için Mantolama Tercih Edin"
Kentsel Dönüşüm - "Binalarda Enerji Verimliği için Mantolama Tercih Edin"

Doğru mantolamayla yapılarda yüzde 50 oranında enerji tasarrufu sağlamanın mümkün olduğunu belirten Baumit, 7 Ekim Dünya Konut Günü'nde enerji verimliliğine dikkat çekiyor. »

"Yangın Güvenliğinde Doğru Yalıtım Hayati Önem Taşıyor"
Kentsel Dönüşüm - "Yangın Güvenliğinde Doğru Yalıtım Hayati Önem Taşıyor"

İzocam; özellikle insanların toplu halde bulundukları binalar, ofisler, okullar, yurtlar, kamu binaları, fabrikalar, sanayi yapıları, hastane, AVM ve spor salonu gibi mekânların “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik”e uygun olarak inşa... »

Rüzgar Enerjisinde Önlisans Başvuruları Ertelendi
Kentsel Dönüşüm - Rüzgar Enerjisinde Önlisans Başvuruları Ertelendi

EPDK, 2 bin megavatlık Türkiye elektrik sistemine bağlanması öngörülen rüzgar santrali kapasitesi kapsamında gelecek ay alınması planlanan rüzgar enerjisine dayalı önlisans başvurularının, ikinci bir duyuruya kadar ertelendiğini bildirdi. »

“ZeroBuild Forum’20” Başlıyor
Kentsel Dönüşüm - “ZeroBuild Forum’20” Başlıyor

‘Sıfır Enerji Binalar’a dönüşümün hızlanması için, dünyadan ve Türkiye’den uzmanların bir araya geleceği ZeroBuild Forum’20, 23-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. »

Flokser Kimya Yapı Sektörünün Yalıtımını Tamamlıyor
Kentsel Dönüşüm - Flokser Kimya Yapı Sektörünün Yalıtımını Tamamlıyor

Flokser Kimya’nın en eski binalardan en modern binalara kadar kolayca uygulanabilen poliüre ürün grupları, soğuk, rutubet ve su gibi yıpratıcı dış etmenlerden koruyor; yapıların kullanım ömrünü daha da uzatıyor. »

Zerobuild Forum’da Sıfır Enerji Binalar Konuşulacak
Kentsel Dönüşüm - Zerobuild Forum’da Sıfır Enerji Binalar Konuşulacak

Dünya gündeminin ilk sıralarında yer alan Sıfır Enerji Binalar, 23-27 Eylül tarihleri arasında ZeroBuild Forum’20’de 35 ülkeden katılımcı ile ele alınacak. »

Menteşe Otogarı Tükettiği Elektriği Güneşten Karşılıyor
Kentsel Dönüşüm - Menteşe Otogarı Tükettiği Elektriği Güneşten Karşılıyor

Yapıya entegre güneş enerjisine sahip çatısı ile Türkiye’de ilk olan Menteşe Şehirlerarası Otogarı, Temmuz ve Ağustos aylarında tükettiği enerjini çatısından karşılayarak belediye bütçesine ve çevreye büyük katkı sağladı. »

En Pahalı Güneş Türkiye’de
Kentsel Dönüşüm - En Pahalı Güneş Türkiye’de

Güneş enerjisi ihalesine kilovatsaat başına Portekiz’de 0.01316 dolar ödenirken, Türkiye’de bu fiyat 0.0699 dolar oldu. »

Wilo'dan Actun ZETOS Pompa
Kentsel Dönüşüm - Wilo'dan Actun ZETOS Pompa

Wilo, dalgıç motorlu Actun ZETOS pompaları ile tarımdan endüstriye birçok alanda enerji tasarruflu su temini sağlıyor. »

Çukurova Isı, Isıtmada Optimum Maliyet Sunuyor
Kentsel Dönüşüm - Çukurova Isı, Isıtmada Optimum Maliyet Sunuyor

Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, işletmelerdeki enerji tüketiminde önemli bir paya sahip olan ısıtma teknolojilerinin tasarımı ve projelendirmesi aşamasında alınacak kararların, enerji kullanımındaki etkilerini göz önünde bulundurmak... »

"En İyi Yatırım Aracı Enerji Verimliliği"
Kentsel Dönüşüm - "En İyi Yatırım Aracı Enerji Verimliliği"

Ülke ekonomisine, bireysel kazanıma ve çevreye büyük katlı sağlayacak enerji verimliliği yatırımları ve doğrultusunda hayata geçirilecek ‘Sıfır Enerji Binalar’ın tüm detayları bu yıl, 23-27 Eylül 2020 tarihleri arasında ZeroBuild Forum’20’de... »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!