Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Haberleri

ENERJİYİ NASIL TÜKETİYORUZ?

Ülkenin gelişimine ve üretimine ham madde sağlayan enerjiyi ülke olarak bizler nasıl tüketiyoruz? Enerji haberleri ve tabii kaynaklar hakkında yaşanan gelişmeler, haberler ve bilgileri ilk siz öğrenmek istemez misiniz?

...
ENERJİ TÜKETİMİ YOK DENECEK KADAR AZ OLAN PASİF EVLER YAYGINLAŞMALI

İMSAD tarafından düzenlenen “SEKTÖREL GELİŞİM TOPLANTISI” programında önemini vurgulayarak pasif evlerin daha çok kullanılabilir hale getirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Dışa bağımlılığımız bulunan enerji sektöründe bu ihtiyacı gidermek veya doğrudan ortadan kaldırmak için pasif evler konusunda halkın daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ ŞİMDİ DEMİRYOLLARINDA

Gündemde yer alan ve en çok konuşulan haberlerden biri de demiryollarında duyulan enerji ihtiyacının yenilenebilir enerji ile karşılanması oldu. Hollanda’da hayata geçirilecek olan ve günce 1 milyon yolcuya ev sahipliği yapan demir yolları şu anda %50 rüzgâr gücü kullanılarak karşılanıyor. Eğer yenilenebilir enerji de aktif hale getirilir ise bu oran %100’e çıkarılacak.

ENERJİ OLMASAYDI NE OLUYORDU?

National Geographic tarafından hazırlanan 8000 civarında görsele sahip olan bu tezde enerjinin olmadığı bir dünyada ne gibi zorluklar yaşanacağını sergileyen fotoğraflar bulmanız mümkün oluyor. Eğer sizde enerji olmayan bir dünyada ne gibi zorluklar ile karşılaşacağınızı merak ediyorsanız haberler bölümüne mutlaka göz atmalısınız.

ENERJİ HABERLERİ İÇİN DOĞRU ADRES

yapi.com.tr tarafından kaleme alınan ve Petrol, Elektrik, Jeotermal ve sayamadığımız birçok enerji kaynaklarındaki son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız enerji haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin!

Türkiye Yenilenebilir Enerjide Avrupa’yı Geride Bıraktı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye Yenilenebilir Enerjide Avrupa’yı Geride Bıraktı

Bakan Dönmez, Türkiye'nin yenilenebilir enerji kurulu gücünün giderek arttığını belirterek, "Bu yıl devreye aldığımız yenilenebilir kurulu güç miktarı, Avrupa’daki 17 ülkenin yenilenebilir kurulu gücünden daha fazla." dedi. »

Elektrik’te Yenilenebilir Kaynakların Payı Yüzde 62,8 Oldu

Kentsel Dönüşüm - Elektrik’te Yenilenebilir Kaynakların Payı Yüzde 62,8 Oldu

Türkiye'nin elektrik kurulu gücünde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının payı ekimde yüzde 62,8'e ulaştı. »

Güneş Enerjisi ile Yılda 1 Milyon Lira Tasarruf

Kentsel Dönüşüm - Güneş Enerjisi ile Yılda 1 Milyon Lira Tasarruf

Yalova'da, 6 milyon liraya arıtma havuzlarını güneş enerjisi sistemiyle donatan YASKİ, ihtiyacı olan enerjinin üçte birini kendisi üretiyor. »

Kastamall’da Wilo Ürünleri Tercih Edildi

Kentsel Dönüşüm - Kastamall’da Wilo Ürünleri Tercih Edildi

Kastamonu’da hayata geçirilen AVM, rezidans ve otel konseptinin bir arada olduğu, şehrin ilk karma yaşam projesi KastaMall’da çözüm ortağı olarak Wilo markası tercih edildi. »

Yeşil Enerji Kömürün Tahtını Yıkıyor

Kentsel Dönüşüm - Yeşil Enerji Kömürün Tahtını Yıkıyor

Uluslararası Enerji Ajansı’nın raporuna göre, salgın krizine rağmen yenilenebilir enerjiye talep artışı devam ediyor. 2025’te yenilenebilir enerji kömürün önüne geçecek. »

Akkuyu’da Üçüncü Ünite için Lisans Verildi

Kentsel Dönüşüm - Akkuyu’da Üçüncü Ünite için Lisans Verildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) üçüncü ünitesi için inşaat lisansı verildiği açıklandı. »

Şişecam ZeroBuild Sanal Forumu'na Katıldı

Kentsel Dönüşüm - Şişecam ZeroBuild Sanal Forumu'na Katıldı

Şişecam, Sıfır Enerji Bina etkinliği ZeroBuild’20 Sanal Forumu'nda enerji verimliliği sağlayan kaplamalı camları, 3’lü yalıtım camlarındaki geniş ürün gamı, cam danışmanlığı hizmeti ve mobil uygulamaları hakkında bilgi verdi. »

Roca Insignia Armatür

Kentsel Dönüşüm - Roca Insignia Armatür

Zarif, fonksiyonel ve elegan şıklığın öne çıktığı Roca Insignia Armatür, ayrıcalıklı detaylarıyla banyoların görünümüne yeni bir kimya kazandırıyor. »

Türkiye, Yenilenebilir Enerji Kapasitesini Artıracak

Kentsel Dönüşüm - Türkiye, Yenilenebilir Enerji Kapasitesini Artıracak

Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2025'te 66,8 gigavata ulaşacak ve bu dönemde sağlanan 22,2 gigavat artışla Türkiye, Avrupa'da yenilenebilir enerjide en fazla büyüme gösteren 5'inci ülke olacak. »

LG Therma V

Kentsel Dönüşüm - LG Therma V

LG Therma V, zahmetsiz ve kolay kurulumu, ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek ürünle çözmesi ve çevre dostu yapısıyla mükemmel bir alternatif oluşturuyor. »

Türkiye’nin Enerjide Gizli Potansiyeli: Offshore RES

Kentsel Dönüşüm - Türkiye’nin Enerjide Gizli Potansiyeli: Offshore RES

Kuzey Avrupa ülkeleri başta olmak üzere pek çok gelişmiş ülke, Denizüstü (Offshore) Rüzgar Enerji Santralleri (RES) ile temiz enerji kaynaklarını çeşitlendiriyor. »

Çuhadaroğlu'ndan ST 70 Kapı ve Pencere Sistemleri

Kentsel Dönüşüm - Çuhadaroğlu'ndan ST 70 Kapı ve Pencere Sistemleri

Çuhadaroğlu ST 70 Alüminyum Kapı ve Pencere Sistemleri, yapılarda enerji tüketimini azaltırken, yapılara görsel beğeni de kazandırıyor. »

Çevre, İmar ve Enerji için Mahkemeler Kurulacak
Kentsel Dönüşüm - Çevre, İmar ve Enerji için Mahkemeler Kurulacak

Hukuk sisteminde 2021’de önemli değişiklikler hayata geçecek. Cumhurbaşkanı Yıllık Planı’nda, çevre, imar ve enerji gibi alanlarda yeni ihtisas mahkemelerinin kurulmasına karar verildi. »

COVID-19 Sürdürülebilir Kentler için Bir Fırsat
Kentsel Dönüşüm - COVID-19 Sürdürülebilir Kentler için Bir Fırsat

Salgının dünya genelinde kentlerde planlama ve tasarımı, enerji kullanımını, hareketlilik modellerini, konut tercihlerini, yeşil alanları ve ulaşım sistemlerini nasıl dönüştüreceği WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in düzenlediği Yaşanabilir... »

Filli Boya Dalmaçyalı İleri Yalıtım Sistemleri
Kentsel Dönüşüm - Filli Boya Dalmaçyalı İleri Yalıtım Sistemleri

Doğalgaz ve elektrik faturalarının bütçelerdeki payının artacağı kış mevsiminde ısı yalıtımının önemine dikkat çeken Filli Boya, Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri sayesinde, binaların ömrü boyunca yüksek enerji tasarrufu sağlamasına olanak... »

Zorunlu Enerji Verimliliği Etüt Raporunda Son 2 Ay
Kentsel Dönüşüm - Zorunlu Enerji Verimliliği Etüt Raporunda Son 2 Ay

Endüstriyel işletmeler, okul, hastane, alışveriş merkezleri ve otel gibi ticari hizmet binaları ve kamu binaları için enerji verimliliği etüt raporlarının tamamlanarak teslim edilmesi için 2 ay süre kaldı. »

Mezarlığa da Maden Ruhsatı Verildi
Kentsel Dönüşüm - Mezarlığa da Maden Ruhsatı Verildi

Eskişehir’de maden arama ve işletme ruhsatı için ihaleye çıkılan 70 bin hektarlık alan içinde mera, su havzası, mezarlık ve fidanlık gibi yerlerin olduğu belirlendi. »

Ytong Akademi Online Eğitim ve Seminerlerle Sürüyor
Kentsel Dönüşüm - Ytong Akademi Online Eğitim ve Seminerlerle Sürüyor

Türk Ytong, üniversitelerde düzenlediği tanıtım seminerlerini ve Mimarlık Bölümü öğrencilerine yönelik verdiği Gazbeton Dersleri’ni pandemi önlemleri kapsamında online olarak sürdürüyor. »

Yeşil Sertifika Piyasası 2021'de Devrede Olacak
Kentsel Dönüşüm - Yeşil Sertifika Piyasası 2021'de Devrede Olacak

Tüketicilerin kullandığı elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini garanti eden Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi ve Piyasası, gelecek yıl devreye girecek. »

İpragaz ve ODE Yalıtım İş Birliği
Kentsel Dönüşüm - İpragaz ve ODE Yalıtım İş Birliği

İpragaz ODE Yalıtım arasında imzalanan iş birliği çerçevesinde, sabit basınç ve yüksek alev sıcaklığı sağlayarak su yalıtım uygulamasına daha ekonomik, emniyetli, hızlı ve verimli çözüm sunan İZOPRO Tüpü, ODE kullanan uygulamacıların hizmetine özel... »

GROHE, Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nün Finalistleri Arasına Girdi
Kentsel Dönüşüm - GROHE, Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nün Finalistleri Arasına Girdi

Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde “kaynaklar” dönüşüm alanında aday gösterilen GROHE, “Daha Az Plastik İnisiyatifi” ile halihazırda 21 milyon adet plastik ambalajdan tasarruf etti. »

Elektrik Piyasalarının Lideri 'Güneş Enerjisi' Olacak
Kentsel Dönüşüm - Elektrik Piyasalarının Lideri 'Güneş Enerjisi' Olacak

Küresel güneş enerjisi kapasitesi 2030'a kadar yılda ortalama yüzde 12 artışla en fazla büyüme gösteren enerji kaynağı olacak. »

NG Kütahya Seramik'ten Doğa Dostu Çevreci Yaklaşım
Kentsel Dönüşüm - NG Kütahya Seramik'ten Doğa Dostu Çevreci Yaklaşım

30 yılı aşan üretim faaliyetleriyle NG Kütahya Seramik, tasarım ve üretimdeki gücüne ek olarak, başarılı Entegre Yönetim Sistemi ile enerji verimliliğini zirveye çıkardı. »

Mini Güneş YEKA İhale Başvuruları Ertelendi
Kentsel Dönüşüm - Mini Güneş YEKA İhale Başvuruları Ertelendi

Güneş enerjisine dayalı Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmaları için başvurular, 18-22 Ocak 2021'de yapılacak. »

Elektra Elektronik’ten DynamiX Aktif Harmonik Filtre
Kentsel Dönüşüm - Elektra Elektronik’ten DynamiX Aktif Harmonik Filtre

Elektra Elektronik, yerli aktif harmonik filtresi DynamiX ile enerji kalitesinden kaynaklı iş kayıplarına ve üretim verimsizliklerine son veriyor »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!