Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

“Duruşlar / Bakışlar II”

İstanbul Fotoğraf Merkezi içinde yer alan Fotoğraf Galerisi, Güner Sarıoğlu’nun “Duruşlar / Bakışlar II” başlıklı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

yapi.com.tr

Sergiler

 “Duruşlar / Bakışlar II”
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2 Nisan 2009
BİTİŞ TARİHİ: 26 Nisan 2009
YER: İstanbul Fotoğraf Merkezi, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: www.istanbulfotografmerkezi.com
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 238 11 60 F: (212) 238 83 71
+ Ajandama Ekle


İstanbul Fotoğraf Merkezi içinde yer alan Fotoğraf Galerisi, Güner Sarıoğlu’nun “Duruşlar / Bakışlar II” başlıklı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

Güner Sarıoğlu

Güner Sarıoğlu, TRT kurumunda, televizyonun kuruluş yıllarından başlayarak on yıl, yönetici, yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. 1972–1982 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulunda (İletişim Fakültesi) ve başkaca eğitim kurumlarında, film ve televizyon izlencesi yönetimi ve yapımı konularında dersler verdi. Belgesel filmler ve haber filmleri yaptı. "Bakaçtan bakma" tutkusu ile her zaman fotoğrafla ilgilendi. Son yıllarda bir kez daha, yeniden ve yoğunlukla fotoğraf yapmaya yöneldi. "Duruşlar/Bakışlar II”, Güner Sarıoğlu'nun ikinci kişisel fotoğraf sergisi.
    
Bakmak, görmek, algılamak

Fotoğraflar, bize uzak ülkelerin insan yaşamlarını kendi doğallıkları içinde vurgulayan yönlendirmesiz anlık saptamalardan oluşmaktadır. Bu görsel eylemde; yabancı bir bakış ve kısa bir göz atma dışında, tam da kendisi olan içtenlikli bir duruş ve bir bakış yakalama güdüsü ağır basmıştır. Fotoğraflardaki eğilimin temel,  yalın çıkış noktası da yalnızca budur. Fotoğraflarımda; o ülkenin yaşantısına biraz olsun sızabilme isteğinin yanı sıra ve özellikle de görselleştirilen tanıklarla,  ülkenin insanlarıyla kaynaşabilme çabasını göreceksiniz. Tüm bu görsel tanıkların durumunu, duruşunu, bakışını, duygularını ve tüm bu olguların anlık sunumlarını sizlere yansıtabilmeyi ve olabildiğince paylaşabilmeyi istedim. Benim amacım; bu içten, yoğun isteğimin ürünlerini saptamak ve kalıcı kılmaktır. Fotoğraflarımda; olağan, sıradan, ancak yaşananların tazeliğinde ve o gündelik yaşamlar içinde onlara, insan sıcaklığında bakmayı, anlamayı, algılamayı denedim...

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/-duruslar-bakislar-ii-_67455.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!