Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Bakılan Görülen Kadar
BÖLÜM SPONSORU

"Şeylerin Arasında" / "Between the Things"

Genç çağdaş sanatçı Güneş Oktay tuval, kağıt, ahşap üzerine karışık teknik, video sanatı ve ses enstalasyonu ile şeyler ile aramızdaki ilişkiyi kavramsal zeminde irdeliyor. Oktay'ın "Şeylerin Arasında" / "Between the Things" başlıklı sergisi ALANistanbul'da olacak.

yapi.com.tr

Sergiler

 "Şeylerin Arasında" / "Between the Things"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Aralık 2010
BİTİŞ TARİHİ: 12 Ocak 2011
YER: ALANistanbul, Tünel, Beyoğlu
DÜZENLEYEN: ALANistanbul
DİĞER BİLGİLER: A: Galip Dede Caddesi No: 24/11 Tünel - İstanbul T: (212) 292 04 14 info@alanistanbul.com
+ Ajandama Ekle

B> Genç çağdaş sanatçı Güneş Oktay tuval, kağıt, ahşap üzerine karışık teknik, video sanatı ve ses enstalasyonu ile şeyler ile aramızdaki ilişkiyi kavramsal zeminde irdeliyor. Oktay’ın “Şeylerin Arasında” / “Between the Things” başlıklı sergisi ALANistanbul’da olacak.

Yazının lekelere, lekelerin anlamlı-anlamsız formlara, seslerin gürültüye dönüşüm süreçlerine odaklanan Oktay, kendi bireysel deneyimleri üzerinden kişi ile kendisini çevreleyen nesneler dünyası arasındaki algılama biçimlerinin muğlaklığını güncel sanatın plastik, görsel ve işitsel araçları kullanarak tek bir sergi ile izleyiciye aktarmayı hedefliyor.

Sanatçı, ALANistanbul’un sergileme mekanlarında farklı ifade araçlarını birbirleriyle kimi zaman yakınlaşan, kimi zaman uzaklaşan ve kim zaman da bir arada etkileşim halinde; faklı parçalar ile sergi bütünlüğü arasında geçişli, girift ve gerilimli ilişkiyi, şeyler ile kendisi arasındaki ilişkiye benzer olarak bir araya getiriyor. İzleyiciyi metinselliğin estetikleştiği yeni algılama kapılarına yöneltiyor.

Oktay, işlerine dair şunları aktarıyor:

“Algılarım açık herkesin konuşmalarının kaydını tutarken çevremdeki her olayı da belleğime yazıyorum. Tüm bu kayıtlar bende farkında olarak ya da olmayarak izler bırakıyor. Çok düşünmek, çok dinlemek, çok duymak, çok görmek, çok çok çok yapmak artık olanların değerini yitirmesine yol açarken anlamsızlaşmaya ve yük olmasına neden oluyor. Bu yoğunluk, fazlalık bir süre sonra hazmedilemeyerek bir yerden dışavuruluyor.

“Şeyler: Duyduklarım, dinlediklerim, söylediklerim, gördüklerim, düşündüklerim, yaptıklarım, yapamadıklarım, söyleyemediklerim, duyamadıklarım, duymak istediklerim, söylemek istediklerim, görmek istediklerim, yapmak istediklerim, olmak istediklerim…”

Güneş Oktay’ın “Şeylerin Arasında” / “Between the Things” sergisi, 22 Aralık 2010 – 12 Ocak 2011 tarihleri arasında ALANistanbul’da görülebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/-seylerin-arasinda-between-the-things_84254.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!