Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

1. Proje ve Yapım Yönetimi Kongresi

ODTÜ, proje ve yapım yönetimi alanında çalışan araştırmacıları biraraya getirerek, araştırma bulgularını paylaşmak ve Türkiye'de bu alanda yapılan çalışmaları yönlendirecek bir araştırma yol haritasını tüm katılımcıların görüşleri doğrultusunda oluşturmak amacıyla "1. Proje ve Yapım Yönetimi Kongresi" düzenliyor.

yapi.com.tr

Buluşmalar

1. Proje ve Yapım Yönetimi Kongresi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 29 Eylül 2010
BİTİŞ TARİHİ: 1 Ekim 2010
YER: ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi, Ankara
DİĞER BİLGİLER: Prof. Dr. M. Talat Birgönül ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapım Mühendisliği ve Yönetimi Dalı T: (312) 210 24 27 F: (312) 210 54 01 E: birgonul@metu.edu.tr
+ Ajandama Ekle

DTÜ, proje ve yapım yönetimi alanında çalışan araştırmacıları biraraya getirerek, araştırma bulgularını paylaşmak ve Türkiye’de bu alanda yapılan çalışmaları yönlendirecek bir araştırma yol haritasını tüm katılımcıların görüşleri doğrultusunda oluşturmak amacıyla “1. Proje ve Yapım Yönetimi Kongresi” düzenliyor. Kongreye, proje ve yapım yönetimi alanında çalışan öğretim elemanları ile birlikte Türk inşaat sektöründe faaliyet gösteren özel ve kamu kuruluşu temsilcilerinin de katılımının sağlanması hedefleniyor.

Kongre kapsamında; üniversiteler, sanayi ve kamu kuruluşları arasındaki bilgi transferini  artırmak için gerekli olan mekanizma ve stratejilerin tartışılacağı bir “Üniversite-Sanayi İşbirliği” çalıştayının gerçekleştirilmesi ve ayrıca, lisansüstü eğitimlerini sürdürmekte olan öğrencilerin tez konularını tanıtabilecekleri ve ön bulgularını tartışabilecekleri bir “Lisansüstü Araştırma” oturumunun yapılması planlanıyor. “Lisansüstü Araştırma” oturumunda sunulan bildiriler arasından seçilecek bir bildiriye “En iyi lisansüstü araştırma ödülü” verilecek.


Önemli tarihler:

Bildiri özeti gönderilmesi için son tarih: 03 Mayıs 2010 
Hakem değerlendirme sonuçlarının bildirilmesi:
17 Mayıs 2010
Bildiri tam metinlerinin gönderilmesi için son tarih: 02 Ağustos 2010
Hakem değerlendirme sonuçlarının bildirilmesi: 16 Ağustos 2010
 
Konu başlıkları:

1. Proje Yönetimi: Planlama, kalite yönetimi, risk yönetimi, şantiye organizasyonu ve yönetimi, uluslararası inşaat projelerinin yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, değer yönetimi, işçi sağlığı ve iş güvenliği, verimlilik vb.

2. Şirket Yönetimi: Stratejik planlama ve yönetim, rekabet stratejileri, stratejik ortaklıklar, inovasyon yönetimi, insan kaynakları yönetimi, bilgi yönetimi, kurumsal kaynak yönetimi, pazarlama, performans yö netimi, şirket kültürü, kurumsallaşma vb.

3. Yapım yöntemleri, teknolojileri ve malzemeleri: İş makineleri, yapım yöntemleri, malzemeler, inovasyon vb.

4. Bilgi teknolojileri: Otomasyon, yönetişim, BIM (Bina Bilgi Modelleri), karar destek sistemleri, çok-aracılı sistemler, nD modelleme vb.

5. Finansal konular: Proje finansman modelleri, maliyet tahmini, mühendislik ekonomisi, muhasebe, yapılabilirlik çalışmaları vb.

6. Hukuksal konular: Sözleşme tipleri, talep yönetimi, anlaşmazlıklar, yasal mevzuat vb.

7. Sürdürülebilirlik: Sürdürülebilir yapılı çevre, yeşil tasarım, temiz üretim, çevre yönetim sistemleri, yenilenebilir enerji vb.

8. Sektör araştırmaları: Makroekonomik analiz, sektör (konut, enerji vb.) analizi, etki analizi vb.

9. Eğitim: Yapım yönetimi eğitimi, hayat boyu eğitim, web tabanlı eğitim vb.

10. Üniversite-sanayi işbirliği: Teknoloji ve bilgi transferi modelleri

300 kelimeyi aşmayan bildiri özetlerinin, azami 3 anahtar kelime ile birlikte, 3 Mayıs 2010 tarihine kadar birgonul@metu.edu.tr adresine gonderilmesi gerektiği bildiriliyor.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/1-proje-ve-yapim-yonetimi-kongresi_76866.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!