Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

11. Venedik Mimarlık Bienali

Uluslararası Venedik Bienali kapsamında 11’incisi gerçekleştirilecek olan Venedik Mimarlık Bienali ‘Out There: Architecture Beyond Building’ temasıyla 14 Eylül’de kapılarını açacak. Direktörlüğünü altı yıl boyunca NAI’nin (Nederlands Architectuurinstituut) direktörlüğünü yapmış olan Aaron Betsky’nin üstlendiği etkinlik, iki ana mekanda çok sayıda

yapi.com.tr

Buluşmalar

11. Venedik Mimarlık Bienali
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 14 Eylül 2008
BİTİŞ TARİHİ: 23 Kasım 2008
YER: Venedik, İtalya
DÜZENLEYEN: La Biennale di Venezia Foundation
DİĞER BİLGİLER: A: Palazzo Giustinian Lolin San Vidal, San Marco 2893 30124 Venedik T: +39 041 5218711
+ Ajandama Ekle

luslararası Venedik Bienali kapsamında 11’incisi gerçekleştirilecek olan Venedik Mimarlık BienaliOut There: Architecture Beyond Building’ (Orada: Yapının Ötesindeki Mimarlık) temasıyla 14 Eylül’de kapılarını açacak. Direktörlüğünü altı yıl boyunca NAI’nin (Nederlands Architectuurinstituut) direktörlüğünü yapmış olan Aaron Betsky’nin üstlendiği etkinlik, iki ana mekanda çok sayıda enstalasyon, sergi ve manifesto sunacak.

11-12-13 Eylül’de ön gösterimi yapılacak olan 11’inci Venedik Mimarlık Sergisi hakkında Betsky şunları söylüyor: “Bienal, toplumumuzun merkezinde konumlana sorunlara değmek üzere ‘yapı’dan kurtarılmış bir mimarlığa doğru yol gösterecek. Bu yüzden de yapılar değil yere özel yerleştirmeler, gösterimler ve deneylerle modern dünyada kendimizi evimizde hissetmenin ‘nasıl’larını keşfedip onu anlamlandıracağız.”

Arsenale ve Padiglione Italia at the Giardini’de gerçekleştirilecek olan 11’inci Venedik Mimarlık Bienali ve Sergisi mimarlığa ütopik, distopik ve heterotopik açılımlar getirmeyi planlıyor. Arsenale’de yaklaşık iki düzine yerleştirme ve gösterim ile karşı karşıya kalacak izleyiciler, Padiglione Italia’da genç tasarımcıların deneysel çalışmalarının bir özetini bulacaklar.

Arsenale’in girişinde konumlanan Corderie of Arsenale’de büyük ölçekli yere özel enstalasyonları ve onlara ilişkin manifestoları ile görülebilecek mimar ve mimarlık teorisyenleri şunlar: Diller Scofidio+Renfro, UN Studio, Massimiliano Fuksas, Nigel Coates, Droog Design, Philippe Rahm, M-A-D, Coop Himmelb(l)au, Vicente Guallart, Zaha Hadid, An Te Liu, Greg Lynn, MVRDV, Penezic and Rogina, Asymptote, Atelier Bow Wow, Barkow Leibinger Architects, Frank O. Gehry, Matthew Ritchie in collaboration with Aranda/Lasch and Daniel Bosia/ARUP AGU, Kramervanderveer, Thonik.

Bienal, yoğun programına 23 Kasım’da son verecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/11-venedik-mimarlik-bienali_63395.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!