Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

13 Türk Tasarımcı Kanada Yolcusu

WSD (Uluslar Arası Sahne Tasarımı) ile USITT (Kanada Sahne Tasarımcıları) Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği mesleki konferans-sergi-fuar, 12-19 Mart 2

yapitr

Sergiler

13 Türk Tasarımcı Kanada Yolcusu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Mart 2005
BİTİŞ TARİHİ: 19 Mart 2005
+ Ajandama Ekle

SD (Uluslar Arası Sahne Tasarımı) ile USITT (Kanada Sahne Tasarımcıları) Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği mesleki konferans-sergi-fuar, 12-19 Mart 2005’te Toronto’da gerçekleşecek. Farklı ülkelerden 932 tasarımcının yer aldığı Digital Exibit’e Türkiye’li 13 tasarımcı katılmaya hak kazandı. Tasarımları görüntüsel formlarıyla büyük ekran videolarda ve bilgisayarlarda etkinlik boyunca sergilenecektir.

Türkiye’den davet alan 13 tasarımcıdan dört tanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçılarından Duygu Türkekul, Canan Göknil, Zuhal Soy ve Feyza Zeybek. Türkekul, Hürrem Sultan; Göknil, Sultan Gelin; Soy, Hırçın Kız; Zeybek ise Düğün Ya Da Davul ve Gayri Resmi Hurrem adlı oyunlardaki çalışmalarıyla katalogta yer alacaklar. Bu oyun tasarımları etkinlik çerçevesinde sergilenecek.

Ayrıcı ayrı bir jüri tarafından 244 kostüm tasarımı arasından seçilen 55’i seçilerek, Galery Exibit’te sergilenmeye değer görüldü. Kostümler, çizimler ve seçilenlerin üç boyutlu orijinal oyun malzemeleri Galery Exibit’te ilgililerin dikkatine sunulacak. Galery Exibit’te Canan Göknil Ney adlı çalışmasıyla; Duygu Türkekul, Hürrem Sultan adlı çalışmasıyla; Feyza Zeybek, Gayri Resmi Hurrem adlı çalışmasıyla yer alacak.
Bu kategoride Devlet Tiyatrosu’ndan Çevren Sayoğlu, Üç Kuruşluk Opera, Hakan Dündar, Aslan Asker Swayk (Dekor dalında) adlı çalışmalarıyla bu kategoride yer alacaklar.

Sergi açılışları ve tören sonrasında eser sahiplerine sertifikaları verilecek ve tüm katılan eserler dünya kataloğunda yer alacaklar. Galery Exibit için seçilen 189 tasarımın 43 ulustan 35’ine ait tasarımcıların arasında İstanbul Şehir Tiyatroları’ndan ilk kez sanatçılar yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/13-turk-tasarimci-kanada-yolcusu_23813.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!