Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

14. Uluslararası Planlama Tarihi Birliği 2010 İstanbul Konferansı

“Uluslararası Planlama Tarihi Birliği / International Planning History Society” (IPHS), İTÜ Mimarlık Fakültesi ve İTÜ Çevre ve Şehircilik Uygulama Araştırma Merkezi "Kentsel Değişim: Çatışmalar, Karşıtlıklar ve Yarışan Fırsatlar" başlıklı bir konferans düzenliyor. Mimarlar Odası ise bu konferansa bir sergi ve bir kurumsal bildiri ile destek

yapi.com.tr
1

Toplantılar

14. Uluslararası Planlama Tarihi Birliği 2010 İstanbul Konferansı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 12 Temmuz 2010
BİTİŞ TARİHİ: 15 Temmuz 2010
YER: İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla, İstanbul
DİĞER BİLGİLER:
+ Ajandama Ekle

Uluslararası Planlama Tarihi Birliği / International Planning History Society” (IPHS), İTÜ Mimarlık Fakültesi ve İTÜ Çevre ve Şehircilik Uygulama Araştırma Merkezi "Kentsel Değişim: Çatışmalar, Karşıtlıklar ve Yarışan Fırsatlar" başlıklı bir konferans düzenliyor. Mimarlar Odası ise bu konferansa bir sergi ve bir kurumsal bildiri ile destek veriyor.

İki yılda bir gerçekleştirilen konferansların on dördüncüsünün, kentin tüm tarihi boyunca konferans temasına uygun bir gelişme ve değişim süreci göstermesi ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmiş olması nedeniyle İstanbul’da yapılacak.

Konferanstaki tartışmaların 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'un kentsel değişim/dönüşüm sürecindeki çalışmalara önemli ölçüde yarar sağlaması bekleniyor.

Ayrıca konferans kapsamında diğer oturumlardan ayrı olarak lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımıyla "Genç Araştırmacılar Oturumu" gerçekleştirilecek. Bu oturumun tüm katılımcıları "en iyi genç araştırmacı bildirisi ödülü" için de aday olarak gösterilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/14-uluslararasi-planlama-tarihi-birligi-2010-istanbul-konferansi_75137.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri dışında yüksek lisans tezini yakın zamanda bitirmiş ve "gecekondu alanlarında kentsel dönüşüm" üzerine çalışmış kişilerin "Genç Araştırmacılar Oturumu" na katılmaları mümkün mü? Bunun dışında katılmak isteyen kişilerin bildiri özetlerini teslim etmeleri için son tarih nedir? çok teşekkür ederim. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!