Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

2. Uluslararası Etkileşimli Ortam Tasarımı Sempozyumu

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nün düzenlediği “2. Uluslararası Etkileşimli Ortam Tasarımı Sempozyumu”, 0

NTV-MSNBC

Toplantılar

2. Uluslararası Etkileşimli Ortam Tasarımı Sempozyumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Ocak 2004
BİTİŞ TARİHİ: 7 Ocak 2004
+ Ajandama Ekle

b>Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nün düzenlediği “2. Uluslararası Etkileşimli Ortam Tasarımı Sempozyumu”, 05 - 07 Ocak 2004 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Sempozyum, ‘etkileşimli medya tasarımı’ alanındaki teknolojik gelişmeler, bilgisayar grafiği uygulama ve teknikleri ile elektronik kültür ve görsel iletişim tasarımının araç ve teorilerinin gündeme getirileceği uluslararası bir platform oluşturmayı hedeflemekte.

‘Etkileşimli tasarım’ ve ‘çoklu ortam’ konularında uzmanlaşmış yurtiçi ve yurtdışından katılımcıların, sempozyumda sunacakları bildiriler ve gerçekleştirecekleri çeşitli atölye çalışmalarıyla, konuyu teknik ve kültürel çerçevede farklı bakış açılarıyla ele alacakları ‘Görsel İletişim Tasarımı’ sergisinde, ağırlıklı olarak bilgisayar aracılığıyla üretilmiş animasyon görüntü ve etkileşimli tasarımlı video ile çekilmiş kısa filmler de çağdaş tasarım proje örnekleri olarak sunulacak.

Sempozyum, 5 Ocak 2004 Pazartesi saat 19.00’da, rektörlük binası 4. ve 5. katlarında ‘basın toplantısı’ ve ‘Görsel İletişim Tasarımı’ sergileri ile 5. kat sergi salonunda ‘Tem Sanat Galerisi’nin düzenlediği ‘Çağdaş Bir Bakış’ adlı Karma Sergi açılışı ile başlayacak.
Üç gün sürecek olan sempozyumda, çeşitli seminerler verilecek olup atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

‘ÇAĞDAŞ BİR BAKIŞ’ SERGİSİ
Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek olan ‘Çağdaş Bir Bakış’ sergisi 1 ay süre ile izlenebilecek. ‘Çağdaş Bir Bakış’ sergisinde yapıtları yer alacak sanatçılar;
Hakkı Anlı, Adnan Varınca, Ömer Kaleşi, Abidin Dino, Fevzi Karakoç, Oktay Anılanmert, Hüseyin Ertunç, Fuat Acaroğlu, Selim Altan, Talat Enlil, Muhsin Kut, Gülden Artun, Gürhan Yücel, Seyyit Bozdoğan ve Abdulkadir Öztürk

5 Ocak 2004’te düzenlenecek kokteyl ile seminerler için, İstanbul’un ana merkezlerinden Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü’ne ulaşım, üniversitenin araçlarıyla sağlanacak.


Ayrıntılı bilgi için

Tel: 216 5780779

e-posta: nsaracer@yeditepe.edu.tr
Web adresi: http://isimd2004.yeditepe.edu.tr

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/2-uluslararasi-etkilesimli-ortam-tasarimi-sempozyumu_8459.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!