Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

2. Uluslararası İş Makinaları Kongresi

20-21 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek “2. Uluslararası İş Makinaları Kongresi”nde Türkiye’nin yatırım potansiyeli ve iş makineleri sektörünün geleceği konuşulacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

2. Uluslararası İş Makinaları Kongresi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Ekim 2016
BİTİŞ TARİHİ: 21 Ekim 2016
YER: The Green Park Pendik Hotel & Convention Center
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği

+ Ajandama Ekle

Türkiye’de 3.5 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaşan iş makineleri sektörü, Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) önderliğinde, 20-21 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek “2. Uluslararası İş Makinaları Kongresi”nde biraraya gelecek. İş makineleri sektörü olarak dünyanın en hızlı büyüyen 3. ülkesi ünvanına sahip Türkiye, 2023 yılına kadar ticaret hacmini 30 milyar dolara, ihracatını ise 10 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor. Türkiye’de 127 ülkeye ihracat gerçekleştiren sektör, ülkede 130 binden fazla kişiye de istihdam sağlıyor.

Dev yatırım hayata geçecek

Türkiye’de 2023 yılına kadar 750 milyar dolar büyüklüğe ulaşan 1.000 dev yatırım planlanıyor. Bu potansiyel hem yerli hem de yabancı sektör oyuncularının iştahını kabartıyor. Türkiye’de 2023 yılına kadar sadece ulaşım alanında 250 milyar dolar, enerji alanında 140 milyar dolar ve kentsel dönüşüm kapsamında da 400 milyar doları bulan yatırım planlanıyor. Bu yatırım rakamları sektörün 2023 yılına kadar yüzde 1oo’ün üzerinde büyümesi anlamına geliyor.

İş makineleri de hybrid teknolojiye dönüyor

Türkiye’nin dev projeleri sektörü heyecanlandırırken, teknolojinin gelişmesiyle iş makineleri de dönüşüme giriyor. Son teknolojik gelişmeler ile büyük iş makinalarında da hybrid teknolojisi kullanılmaya başlandı. Emisyon değeri gibi faktörler de göz önüne alınarak çevresel değerlere duyarlı makina üretiminde artışlar yaşanıyor. Otomobil sektöründe olduğu gibi iş makinaları sektöründe de küçük makina kullanımında artış gözleniyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/2-uluslararasi-is-makinalari-kongresi-_151472.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!