Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

2007 Habitat Ödüllü Alman Projeye Burslu Gezi

2007 Habitat Ödüllü Alman Projeye Burslu Gezi

yapi.com.tr

Diğer
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Haziran 2008
BİTİŞ TARİHİ: 13 Haziran 2008
YER: Leinefelde, Almanya
DÜZENLEYEN: İngiliz Yapı ve Sosyal Konut Kurumu (BSHF), Birleşmiş Milletler işbirliğinde.
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2008\etkinlikler\58827-1.jpg"align="left" hspace=5 vspace=5> Doğu Almanya Leinefelde-Worbis eyaleti tarafından projelendirilerek gerçekleştirilen ‘ZukunftsWerkstadt’ (Geleceğin Atölye Kenti) projesi, 2007 Dünya Habitat ödülüne layık görüldü. 1985 yılından beri Birleşmiş Milletler ile ortaklaşa verilen ödülün bu yılki sahibi ZukunftsWerkstadt projesinin başarısını sağlayan ise, sağlıksızlaşan bir kent parçasının dönüşümü için getirdiği yaratıcı, kentin dokusuna eklemlenen ve katılımda bulunan çözümler.

Projenin gerçekleştirilmesinden sonra Leinefelde’de gözle görülen miktarda iskan artışı, projenin isabetli kararlar üzerine kurulduğunu gösteriyor. ZukunftsWerkstadt, Leinefelde’de bulunan bakımsız ve sağlıksız yapı stoğunu ortadan kaldırarak, 2 bin 500 adet yüksek sürdürülebilir nitelikte binanın projelendirilmesi ve inşaatıyla meydana geldi. Projenin sonucu olarak ise, bölge ekonomisinde görülen canlanma ve tersine çevrilen dış göç akışı, ZukunftsWerkstadt’ın Habitat ödülü’nü kazanmasında rol oynadı.

Şimdi, bu başarısı tasdiklenmiş sürdürülebilir kente bir araştırma gezisi düzenleniyor. 8- 13 Haziran tarihleri arasında, İngiliz Yapı ve Sosyal Konut Kurumu (BSHF) tarafından gerçekleştirilecek uluslar arası gezinin amacı, bu ödüllü kentleşme programının pratik teknikleri, çalışma metodları ve proje yönetimi süreçlerinin yakın ve derinelemesine bir incelemesini sunmak. ZukunftsWerkstadt projesi’nin yoğunlukla alanında ziyaret edilmesi üzerine kurulu gezi programı, projenin tüm açılımlarını algılamak ve başarısının ardında yatan girişimleri ve girişimcileri görmek için önemli bir fırsat sunacak. Aynı zamanda bu uluslararası gezi için başvuranlar arasından seçilecek katılımcı grubun, ulaşım ve konaklama masrafları BSHF tarafından karşılanacak.

İlk olarak, Birleşmiş Milletler Evsizler İçin Barınak Yılı olan 1985'te, yıllık etkinliğe paralel olarak düzenlenen Habitat ödülleri, her yıl iki projeye veriliyor. Projelerin birer temsilcisinin ödül törenine katılım masraflarının karşılandığı organizasyon dahilinde, proje başına 10 bin sterlinlik bir de kaynak sağlanıyor.

Etkinliğe katılım için son başvuru günü ise 29 Şubat 2008. Katılım formuna ulaşmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/2007-habitat-odullu-alman-projeye-burslu-gezi_58827.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!