Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

“2010’a Gider İken Her Telden”

2008 Avrupa Kültür Başkenti Liverpool’un proje önderliğinde yürütülen ve İstanbul ayağı İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından organize edilen Streetwaves Festivali, Kadıköy Caddebostan sahilinde gerçekleştirilecek. Liverpool’dan İstanbul’a uzanan bu müzik köprüsünün, kültürlerarası diyaloga da katkıda bulunması bekleniyor.

yapi.com.tr

Diğer

“2010’a Gider İken Her Telden”
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Ağustos 2008 18:00
BİTİŞ TARİHİ: 31 Ağustos 2008
YER: Caddebostan Sahili, Kadıköy, İstanbul
+ Ajandama Ekle

008 Avrupa Kültür Başkenti Liverpool’un proje önderliğinde yürütülen ve İstanbul ayağı İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından organize edilen Streetwaves Festivali, Kadıköy Caddebostan sahilinde gerçekleştirilecek. Liverpool’dan İstanbul’a uzanan bu müzik köprüsünün, kültürlerarası diyaloga da katkıda bulunması bekleniyor.

Streetwaves Festivali’nde, genç Türk müzisyenlerini temsil için seçilen Galatasaray Liseli gençlerden oluşan Karavan Grubu’nun yanı sıra, İngiliz Gruplar The New Haze, Apsen Grove ile Beaker Folk of the Bronze Age de sahne alıyor. Festivalin kapanış konserleri ise, saat 21.00’de Sakin Grubu, 22.15’te ise Mor ve Ötesi Grubu tarafından gerçekleştirilecek.    

“2010’a Gider İken Her Telden” adıyla düzenlediği ve 31 Ağustos’a kadar devam edecek olan Yaz Konserleri ile İstanbul’un dört bir yanında festival havası estirmeyi hedefleyen İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, yaz konserleri kapsamında gerçekleştirdiği “2010’a Gider İken Her Telden Gençlik: Streetwaves” adlı mini festival ile İstanbullu gençleri, coşkularını paylaşmaya davet ediyor.

Streetwaves Festivali kapsamında turneye çıkan müzik grupları, Avrupa’nın önde gelen festivallerinden Creamfields’da da sahne alacak. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Nuri M. Çolakoğlu, diğer Avrupa Kültür Başkentleri ile işbirliği içinde olmayı önemsediklerini belirterek, Streetwaves Festivali gibi uluslararası projelerin giderek çoğalacağını söyledi. Çolakoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Streetwaves, Avrupa’nın çeşitli yerlerinden gelen gençlerin kendi kültürlerini, müzik yoluyla birbirleriyle paylaşabilecekleri güzel bir fırsat. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak gençlerimizi, bu tür uluslararası etkinliklerde yer almaları ve dünyaya açılmaları için her zaman destekleyeceğiz. 2010 yılında Streetwaves Festivali gibi pek çok renkli uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapacak İstanbul’u, gençlerimizin de desteği ve katılımıyla kültür sanatın buluşma noktası olarak konumlandıracağımıza inanıyoruz”.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/2010a-gider-iken-her-telden_63156.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!