Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

3. Uluslararası Demiryolu ve Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail

Türkiye’deki demiryolu ve hafif raylı sistemler sektörüne yönelik önemli bir fuar olan Eurasia Rail’de fuar ile eş zamanlı gerçekleşecek olan kapsamlı konferans ve seminer programında ziyaretçiler ve katılımcılar, demiryolu taşımacılığına yönelik son gelişmelerin, yeniliklerin ve teknolojiler hakkında bilgi sahibi olacaklar.

yapi.com.tr

Fuarlar

3. Uluslararası Demiryolu ve Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10 Nisan 2019
BİTİŞ TARİHİ: 12 Nisan 2019
YER: fuarizmir, İzmir
DÜZENLEYEN:

TCDD, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Raylı Sistemler Derneği işbirliğinde

SPONSORLAR:

3M, Bentley Systems ve Schaeffler

DESTEKLEYENLER:

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Devlet Demiryolları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Uluslararası Demir Yolları Birliği (UIC), KOSGEB ve T.C. Ticaret Bakanlığı

+ Ajandama Ekle

Eurasia Rail’de; konferans içerik partnerliğini Railway Gazette Medya Grubu’nun bünyesinde yer alan, demiryolu ve metro ağı teknolojileri konularında uzman medya ve etkinlik şirketi SmartRail World üstleniyor.

Üç gün boyunca gerçekleşecek etkinlik programında; konferanslar, yuvarlak masa buluşmaları ve atölyeler raylı sistemlerdeki teknolojik gelişmeleri, tedarik ve operasyonel konuları, odaklı bir içerik planıyla ele alacak. Uzman görüşlerinin, örnek vaka çalışmalarının, mega projelerin ve sektördeki son gelişmeleri içeren etkinliklerin yer alacağı organizasyonda, raylı sistemler sektörünün üst düzey karar vericileri, departman direktörleri ve teknoloji uzmanları bir araya gelecek.

Fuarın ilk günü İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Profesörü, Ulaştırma ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri Kurucu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın moderatörlüğünü gerçekleştireceği “Demiryollarımızın Bugünü, Geleceği ve Ekonomi Beklentileri” isimli panelde TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Demiryolu Düzenleme (DDGM) Genel Müdürü Bilgin Recep Bekem, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Necdet Sümbül, TİM Genel Sekreteri ve İstanbul Medipol Üniversitesi İYBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin konuşmacı olarak yer alacak.

Konferans programının aynı zamanda Bilim Danışmanlığını yürüten Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı, “Katılımcılara ve ziyaretçilere katkı sağlayacak konferans programı; konunun uzmanı akademisyenlerin ve yerli/uluslararası yönetici bürokratların bilgi paylaşımı, sektörün gelişimi açısından oldukça önemli olacak. Türkiye, son 16 yıldır demiryolu sektörüne büyük yatırımlar yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Güvenli, konforlu ve çevre dostu sistemler geliştirmek için büyük projelere imza atıldı.

Tüm paydaşların gündemine alması gereken güvenlik, teknoloji, akıllı ulaşım sistemleri, müşteri memnuniyeti ve daha birçok konu konferans programında da ele alınacak başlıklar arasında. Bundan dolayı üniversitede okuyan öğrencisinden sektör profesyoneline, bu sistemi kullanan vatandaştan bu işi yapacak yatırımcıya ve bu işin teknolojisini üretenlere kadar tüm paydaşların gelip bu bilgi birikiminden istifade etmesinin çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin yaptığı ve yapacağı yatırımlara ayak uydurmak ve bütüncül bir stratejiyle yol haritası oluşturmak adına bu fuarı ziyaret edecek herkes sektörde bir adım önde olacaktır” dedi.

Fuar boyunca katılımcılar mega proje vaka çalışmaları hakkında bilgiler alabilecekler. Konuşmacılar proje vakalarında sadece şehirler ile ilgili değil, komşu bölgeleri ve hatta tüm ülkeyi etkileyen gündemdeki etkili projeleri sunacaklar. Vaka çalışmaları ile altyapı ve tasarım, veri kullanımı, iş birliği yönetimi, karşılaşılan zorluklar ve öğrenilen dersler arasındaki ilişki tartışılacak. Konuşmacılığını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Necdet Sümbül’ün gerçekleştireceği “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli” panelinde toplum ve çevre üzerindeki “mega etkiler” işlenecek.

Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi (URAYSİM) projesi ile Trans Hazar Uluslararası Ulaşım Güzergahı konferans programı kapsamında ele alınacak diğer mega projeler olacak. Programda ayrıca Crossrail 2 Kıdemli Mühendisi Luke Bramwell "Crossrail 2: Fırsatlar ve Tehditler” başlıklı sunumunda Güney Doğu İngiltere’de gerçekleşen demiryolu faaliyetlerini ve gelişmeleri anlatacak.

Fuarın ikinci gününde moderatörlüğünü İTÜ Raylı Sistemler Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Turan Söylemez’in gerçekleştireceği “Raylı Sistemlerde Güvenlik” panelinde konuşmacılar UIC Temel Değerler Departmanı Direktörü & Orta Doğu Bölge Koordinatörü Jerzy Wisniewski, Savronik Elektronik Bilişim Grubu Genel Müdürü Oğuz Kalaycıoğlu, STM Genel Müdür Yardımcısı Ömer Korkut ve Bahçeşehir Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Genel Koordinatörü&CSG Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk raylı sistemlerin güvenliği üzerine görüşlerini paylaşacak.

Raylı Sistemler Derneği (RSD) iş birliğiyle, fuarın son gününde moderatörlüğünü Bitaksi&Getir Kurucusu Nazım Salur’un yapacağı “İlk ve Son Durak: Yolcu Deneyimi ve Teknolojik Uygulamalar” başlıklı panel gerçekleşecek. Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit Özen, İsbak A.Ş. Araç ve Yol Teknolojileri Müdürü Mahmut Yılmaz ve Kentkart Ege Elektronik Sanayi ve Ticaret İş Geliştirme Yöneticisi Dr. Ufuk Demir Alan raylı sistemdeki teknolojik uygulamalar, ulaşımın teknolojiye entegrasyonu ve ulaşımda dijitalleşmenin önemine dair görüşlerini paylaşacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/3-uluslararasi-demiryolu-ve-hafif-rayli-sistemler-ve-lojistik-fuari-eurasia-rail_171640.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!