Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi tarafından iki yılda bir düzenlenen 'Ulusal İç Mimarlık Sempozyumları'nın dördüncüsü, 6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu' nda gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Mayıs 2015
BİTİŞ TARİHİ: 8 Mayıs 2015
YER: MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu, Fındıklı
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

MSGSÜ İç Mimarlık Bölümü, İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi

WEB ADRESİ:

icmimarliksempozyumu.org

+ Ajandama Ekle

'Mekan Tasarımında Disiplinlerarası Yaklaşımlar' temasıyla gerçekleştirilecek sempozyum; iç mimarlık mesleğinin taşıdığı işlevsel ve sanatsal özellikler göz önüne alındığında başta mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar, endüstri ürünleri tasarımı, felsefe, sosyoloji, psikoloji olmak üzere pek çok disiplinle ilişkisini güçlendirmeyi hedefliyor.

İç mimarlık tasarımında verimliliği sağlamanın ön koşulu hiç kuşkusuz farklı disiplinlerle kurulacak programlı ilişkilerdir. Yaşamı yeniden biçimlendirerek değişime imkan tanıyan her alanda ve yaratıcılığın gelişiminde disiplinler arası işbirliğinden yararlanmanın gerekliliği yadsınamaz. D.N. Perkins'in "Disiplinlerin kesiştiği noktada yenilik olasılığı artar" sözünde vurguladığı gibi, 4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu da iç mimari tasarıma yeni açınımlar kazandıracak bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır.

Sempozyumda, belirlenen tema kapsamında değerlendirilerek bilim kurulu tarafından seçilen bildiriler, üç gün boyunca sunulacak ve tartışılacaktır. Konu ile ilgili panel ve söyleşilerin yanında, bilimsel toplantılar arasında sanatsal performansların da gerçekleşeceği etkinlik, 8 Mayıs 2015 Cuma günü sona erecek.

Mimar, iç mimar, mühendis, tasarımcı ve akademisyenlerin katılım göstereceği etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/4-ulusal-ic-mimarlik-sempozyumu_129490.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!