Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı ile birlikte Türkiye’nin “Akıllı Şebekelerde Yol Haritası” belirlenecek.

yapı.com.tr

Fuarlar

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Nisan 2016
BİTİŞ TARİHİ: 21 Nisan 2016
YER: Haliç Kongre Merkezi
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, UGETAM ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin desteği ile

WEB ADRESİ:

http://icsgistanbul.com/

+ Ajandama Ekle

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, UGETAM ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin desteği ile düzenlenecek olan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 50 ülkeden beş binin üzerinde katılımcının katılacağı, ICSG İstanbul 2016 ‘da Akıllı Şebekeler ile enerji kayıplarının büyük oranda azaltılması amaçlanıyor. İhracatın gelişimi ile ilgili olarak yarar sağlamakla birlikte üretici firmalar için dünyanın çeşitli ülkelerinde sermaye yapma imkanı da sağlayacak.

 
Her geçen gün artan enerji ihtiyacı, kayıpların azaltılması gerekliliği ve mevcut tesislerdeki üretim limiti akıllı şebeke sistemlerine geçilmesinin olmazsa olmaz olduğunun belirgin göstergesi. Akıllı şebeke; tedarikçi ve tüketici arasında karşılıklı elektronik iletişimin sağlanması amacıyla akıllı sayaç ve izleme sistemlerinin elektrik şebekelerine eklenerek elektrik şebekelerinin izlenmesi, güncellenmesi ve sürekli güvenilir, kaliteli olarak dağıtım yapılırken kullanıcı güvenliğinin sağlanması gereken bir yaklaşım. Akıllı şebekeler üretimden son tüketiciye kadar bütün şebekenin uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir olmasını ifade ediyor. Bu kapsamda düzenlenecek “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” ile birlikte Türkiye’nin “Akıllı Şebekelerde Yol Haritası” belirlenecek.
 
 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/4-uluslararasi-istanbul-akilli-sebekeler-ve-sehirler-kongre-ve-fuari_138500.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!