Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

4. Uluslararası Rotterdam Mimarlık Bienali

4. Uluslararası Rotterdam Mimarlık Bienali 24 Eylül 2009 -10 Ocak 2010 tarihleri arasında mimarlık ve şehircilik ile ün yapmış Roterdam’da gerçekleştirilecek. Bienalin teması “Open City - Designing Coexistence” olarak belirlendi.

Filiz YAVUZ

Buluşmalar

4. Uluslararası Rotterdam Mimarlık Bienali
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Eylül 2009
BİTİŞ TARİHİ: 10 Ocak 2010
YER: Rotterdam, Hollanda
DİĞER BİLGİLER: E:info@iabr.nl
+ Ajandama Ekle

. Uluslararası Rotterdam Mimarlık Bienali 24 Eylül 2009 -10 Ocak 2010 tarihleri arasında mimarlık ve şehircilik ile ün yapmış Roterdam’da gerçekleştirilecek. Bienalin teması “Open City - Designing Coexistence” olarak belirlendi.

Bienalin amacı, çağdaş toplumun kentsel problemlerin çözümüne katkıda bulunabilmek için mimarlığın sınırlarını bilgi, yetenek ve hayal gücü üzerinden araştırmak olarak açıklanıyor. Bienalde, mimarlığın kendine has uzmanlığı kullanılarak tasarım araştırmalarına yön verilmesi ve tema ile ilgili somut tekliflerin geliştirilmesi planlanıyor.

Bienal, yarattığı uluslararası ortamda tasarımcılar ve bilim adamları arasında, sanatçıların, politikacıların ve izleyicilerin katılımıyla bir fikir alışverişini hedefliyor. Kurulacak olan bu diyalog sayesinde mimari perspektif ile politika, sanat, ekonomi, çevre gibi alanlar karşılıklı olarak beslenecek. Bienal, uluslararası ve yerel bir perspektif çizecek.

Bienal’in küratörü, kentsel tasarım ve mimarlık alanında uygulamacı ve araştırmacı olarak olarak uluslararası arenada tanınan Kees Christiaanse.

Bu bağlamda kuruluşunun 50. yıldönümünde Institute for Housing and Urban Development Studies (IHS), International Architecture Biennale Rotterdam (IABR) ve Architecture Institute Rotterdam (AIR) iş birliği yaparak 21. yüzyılda kent ajandasının kapsamını belirlemek için bir toplantı serisi hazırladı. Yedi tartışma başlığından oluşan toplantı serisinde “Hızlı kentleşmenin toplumlar, kentler, ekonomiler, ekoloji ve politika üzerinde güçlü etkileri var iken kentler çevreci, sürdürülebilir ve kapsamlı bir makine gibi nasıl geliştirilebilir?”, “Kentin yöneticileri ile kentin sürdürülebilirliğini kademeli olarak arttırmak için nasıl iletişim kurulmalıdır?” gibi soruların cevapları arandı.

Bienal öncesinde, çeşitli ülkelerde bienale dair etkinlikler sürüyor.

Haber, bienalin web sitesinden derlenmiştir. 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/4-uluslararasi-rotterdam-mimarlik-bienali_65972.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!