Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Arch+Dsgn Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi

Dünyaca ünlü isimlerin konuşmacı olarak katılacağı 4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi, 20-21 Nisan'da Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Nisan 2015
BİTİŞ TARİHİ: 21 Nisan 2015
YER: Raffles İstanbul, Zorlu Center
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Uluslararası Yeşil Çatı Derneği (IGRA) ev sahipliğinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle

ANA SPONSORLAR:

Onduline Avrasya A.Ş. 

SPONSORLAR:

Zorlu Center 

WEB ADRESİ:

www.greenroofworld.com

DİĞER BİLGİLER:

istanbul2015@greenroofworld.com

+ Ajandama Ekle

Şehirlerin gri manzarasında, beton yapıların içinde sıkışıp kalmış günümüz insanı, yeşili yerde aramaktan vazgeçip, gökyüzünde bulmayı tercih ediyor. Yeşil çatılar sayesinde bahçeler artık binaların çatısına taşınıyor. Avrupa’da 70’li yıllardan bu yana hızlı bir gelişim gösteren yeşil çatılar, ülkemizde ise Onduline Avrasya’nın öncülüğünde 2003 yılından bu yana uygulanıyor. Yeşil çatılar konusunda yeni trendler ve teknolojiler, nisan ayında düzenlenecek 4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi kapsamında dünyaca ünlü isimlerle İstanbul’da masaya yatırılacak. 

Geçmişi Babil’in Asma Bahçelerine kadar uzanan yeşil çatılar, hızla gelişen sistemler sayesinde günümüz mimarisinin gözde uygulamaları arasına girmiş durumda. Çatı ve teraslarda bitki ve ağaç türlerinin yetiştirilmesini sağlayan bu sistemler, şehirlerde betonlaşmanın yarattığı gri etkisini yeşile çeviriyor. Avrupa’da özellikle de Almanya’da çok yaygın olan yeşil çatılar; eko sistemi korurken, şehirlerin havasını temizliyor. Türkiye’de de yeni trend yeşil çatılar… İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alanın sadece 1,5 metrekare olduğu düşünülürse, önümüzdeki birkaç yıl içinde yeşil çatı kavramının öneminin artacağı ve pazarın daha da büyüyeceği ortaya çıkıyor.4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi, Uluslararası Yeşil Çatı Derneği’nin (IGRA) ev sahipliğinde, ilk kez İstanbul’da düzenleniyor. “Doğayı Çatınızda Keşfedin” sloganı ile 20-21 Nisan 2015 tarihlerinde Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleşecek kongre, yeşil çatılar konusunda dünyadaki en büyük organizasyon olma özelliğine sahip.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de desteklediği IGRA 4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi’nin ana sponsorluğunu, Türkiye’yi yeşil çatılarla tanıştıran Onduline Avrasya üstleniyor. “Sistem Ondugreen” markalı ürünleri ile ülkemizdeki en büyük yeşil çatı projelerine imza atan Onduline Avrasya, bugüne kadar 500 bin metrekarelik yeşil çatı uygulaması ile 200 bin tonluk karbon salınımını önledi.


4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi, dünya çapında üne sahip mimar, tasarımcı ve yeşil çatılar konusunda uzman isimleri ağırlayacak. Güncel gelişme ve teknolojilerin yanı sıra yeşil çatıların modern mimarlık konseptleri ve şehir planlama çözümleri ile ilişkisi tartışılacak. Gelecekteki teknolojilerin neler olacağı da yine kongrede ortaya konulacak. Yeşil çatı teknolojisindeki Türkiye ve dünyadan başarılı çözümler ile uygulamaları gözler önüne serecek olan kongre, gelecekteki teknolojilerin neler olacağına da odaklanacak. Türkiye ve Almanya’dan yerel yönetim temsilcileri de bu buluşmadaki yerlerini alacak.

Yurtdışından ünlü mimar ve tasarımcılar, hayal gücünün sınırlarını zorlayan projelerle yeşil çatıları anlatacak.

İşte bu isimlerden bazıları;

Ekolojik Mimari ve Şehir Planlaması
Dr. Ken Yeang / T.R. Hamzah &Yeang, Malezya

Kentsel Deniz Manzaraları-Kentsel Planlama Yağmur Suları
Prof. Herbert Dreiseitl / Ramboll Yaşanabilir Şehirler Laboratuarı Direktörü, Almanya

Dev Ölçekleri İnsanileştirmek
Jaron Lubin / Safdie Mimarlık Başkanı, ABD

Dikey Orman-Biyo Çeşitlilik Entegrasyonu
Laura Gatti, Laura Gatti Stüdyo Kurucusu, İtalya

Kentte Yeni Bir Mahalle
Emre Arolat / Emre Arolat Architects Kurucusu

Güvenilir Yeşil Çatıların İnşası İçin On Adım
Roland Appl / IGRA Uluslararası Yeşil Çatı Derneği Başkanı, Almanya

Uluslararası Yeşil Çatı Derneği (IGRA) ev sahipliğinde, Onduline Avrasya A.Ş. Ana Sponsorluğunda gerçekleşecek 4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi’ne, 72 bin metrekarelik yeşil alanı ile Avrupa’nın en büyük yeşil çatısına sahip Zorlu Center da ‘Platin Sponsor’ olarak destek veriyor. Aynı zamanda Türkiye ve yurtdışından çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile sektör örgütü de kongrenin destekçileri arasında bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/4-uluslararasi-yesil-cati-kongresi_127985.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!