Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

5. İsviçre - Türkiye Ekonomik Forumu: Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerjide Verimlilik ve Fırsatlar"

İsviçre Ticaret Odası Derneği, İsviçre Büyükelçiliği ve İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu destekleri ile düzenlenen 5. İsviçre – Türkiye Ekonomik Forumu’nun ana konusu “Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerjide Verimlilik ve Fırsatları” olarak belirlendi.

yapi.com.tr

Toplantılar

5. İsviçre - Türkiye  Ekonomik Forumu: Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerjide Verimlilik ve Fırsatlar"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Kasım 2009
YER: WOW Istanbul Convention Center, Yeşilköy
+ Ajandama Ekle


İsviçre Ticaret Odası Derneği, İsviçre Büyükelçiliği ve İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu destekleri ile düzenlenen 5. İsviçre – Türkiye  Ekonomik Forumu’nun ana konusu “Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerjide Verimlilik ve Fırsatları” olarak belirlendi.

Forumun açılış konuşmacıları arasında İsviçre Enerji, Çevre, Trafik, İletişim Bakanı, Moritz Leuenberger, TC. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye İsviçre Büyükelçisi Raimund Kunz bulunuyor. Açılış sonrasında Türkiye Bakanı ile  İsviçre Bakanı’nın Renex Fuarı’nı ziyaret ederek İsviçre Pavyonu’nun açılışına katılmaları planlanıyor.

Toplantı, “Enerji Politikaları, Teşvikler ve Verimlilik” paneli ve “Özel Sektör Deneyimleri & Finans” forumundan oluşuyor.

İlk panelin konuşmacıları arasında TC. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji İşleri Genel Müdürlüğünden temsilcilerin, İsviçre Federal Enerji Bürosu’ndan Conradin Rasi’nin, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Vekili Erdal Çalıkoğlu’nun, İsviçre Energieallianz Direktörü Dr. Pia Stebler ile Enerjide Verimlilik ile ilgili ABB yetkilisinin isimleri geçiyor.

“Özel Sektör Deneyimleri & Finans” panelinin konuşmacıları arasında ise, rüzgar enerjisi konusuyla Demirer Holding Yön. Kurulu Üyesi Salih Uysal güneş enerjisi konusunda Bursa Zorlu Enerji Grup Başkanı Murat Sungur, ITC Invest Trading & Consulting Yön. Kurulu Başkanı Ali Kantur, “Yenilenebilir Enerji ve Proje Finansmanı“ hakkında konuşmak üzere TSKB’den, Proje Finansmanı Departmanı Müdürü Meltem Gülsoy ve Credit Suisse İhracat ve Yapılandırılmış Ticaret Finansmanı Başkan Yardımcısı Giovanni Lavanda yer alıyor. Forum’un modaratörlüğünü Türkiye Su Enerjisi Birliği Başkanı, DSİ Eski Genel Müdürü Prof. Dr. Doğan Altınbilek üstleniyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/5-isvicre---turkiye-ekonomik-forumu-yenilenebilir-enerji-kaynaklari-enerjide-verimlilik-ve-firsatlar_73545.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!