Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

5 Nokta Tasarım Grubu Sergisi, Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü’nde

26 Mayıs 2005, Perşembe günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde mimarlıklar toplantılarının ikinci konuğu olacak 5 Nokta Tasarım Grubu’nun çalışmalarından oluşan sergi 18 Mayıs’ta Yapı-Endüstri Merkezi sergi holünde ziyarete açıldı.

yapi.com.tr

Sergiler

5 Nokta Tasarım Grubu Sergisi, Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü’nde
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Mayıs 2005
BİTİŞ TARİHİ: 3 Haziran 2005
+ Ajandama Ekle

br/>


26 Mayıs 2005, Perşembe günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde mimarlıklar toplantılarının ikinci konuğu olacak 5 Nokta Tasarım Grubu’nun çalışmalarından oluşan sergi 18 Mayıs’ta Yapı-Endüstri Merkezi sergi holünde ziyarete açıldı. 3 Haziran’a kadar dolaşıma açık olacak sergide grubun uygulanmış projelerinin yanı sıra çeşitli yarışmalarda ödül almış çalışmaları da izlenebilecek.

Arda İnceoğlu, Cem Altun, Deniz Aslan, İpek Yürekli ve Sevim Aslan’dan oluşan 5 Nokta Tasarım Grubu’nun çalışmaları kolektif üretim biçimleri, yakaladıkları ortak dil ve dinamik çizgileri ile fark yaratıyor. Grubun, içlerinde ABS Genel Müdürlük Binası, İTÜ Teknopark Büroları ve Pamukkale Tenis Kulübü projelerinin de bulunduğu onaltı çalışması 3 Haziran’a kadar Yapı-Endüstri Merkezi’nde izlenebilir.

Arda İnceoğlu
İTÜ’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra North Carolina State University’de yüksek lisans eğitimi almıştır. Uygulanmış projeleri arasındaki Pamukkale Tenis Kulübü Sosyal ve Spor Tesisleri 2004’te yayınlanan “Phaidon Atlas of Contemporary Architecture” kitabında yer almıştır. 1992’den beri öğretim kadrosunda bulunduğu İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde doçenttir.

Cem Altun
Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İTÜ’de tamamlamıştır. İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır. Yapı elemanları, yapım sistemleri ve yapı fiziği konularında araştırmaları bulunmaktadır. Uygulanmış yapıları arasında İTÜ Teknokent ofisleri sayılabilir.

Deniz Aslan
İTÜ’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra YTÜ’de Peyzaj Tasarımı üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır. İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Uygulanmış projeleri arasındaki Pamukkale Tenis Kulübü Sosyal ve Spor Tesisleri, 2004’te yayınlanan “Phaidon Atlas of Contemporary Architecture” kitabında yer almıştır. Çok sayıda peyzaj tasarımı uygulaması vardır.

İpek Yürekli
İTÜ’de 1990’da lisans, 1993’de yüksek lisans ve 2003’de doktora eğitimlerini tamamlamıştır. İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde Yardımcı Doçent’tir. Eğirdir Turizm ve Otelcilik Binası ile 2004 Mimarlık Yıllığı’nda yer almıştır. Çeşitli yarışmalarda aldığı ödüller arasında UIA Kongre Vadisi üçüncülük ödülü ve Antalya Film Müzesi Proje Yarışması ikincilik ödülü sayılabilir.

Sevim Aslan
Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini İTÜ’de tamamlamıştır. Çok sayıda uzmanlaşmış rölöve projeleri vardır.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/5-nokta-tasarim-grubu-sergisi-yapi-endustri-merkezi-sergi-holunde_27292.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!