Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

8. Kaş Likya Kültür Sanat Festivali

Kaş Belediyesi 1-4 Eylül 2005 tarihlerinde Meis Adası ortaklığıyla uluslararası bir festivale imza atıyor.

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Eylül 2005
BİTİŞ TARİHİ: 4 Eylül 2005
+ Ajandama Ekle

aş Belediyesi 1-4 Eylül 2005 Tarihlerinde Meis Adası Ortaklığıyla Uluslararası Bir Festivale İmza Atıyor.

Kaş Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleriyle klasik tatil anlayışının dışına çıkmayan isteyenlere hitap edecek 8.Kaş ve Likya Kültür Sanat Festivali'nin hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. 1-4 Eylül 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalde çeşitli kültür, sanat ve spor etkinlikleri yer alacak. Festival programı dahilinde bale gösterisi, resim ve el sanatları sergileri, şiir ve müzik dinletileri, yazarlarla söyleşiler ve film gösterimleri gibi organizayonlar gerçekleştirilecek.

KAŞ VE MEİS BULUŞUYOR
Kültür turizminin gelişimine önemli bir katkı sağlayacak olan 8.Kaş ve Likya Kültür Sanat Festivali, bu sene ilk kez komşu ada Meis'in ortaklığıyla gerçekleştirilecek. Uluslararası özelliği ön plana çıkacak olan festivalin 1 Eylül Dünya Barış Günü ile birlikte daha da anlam kazanması ve bu ortak çalışmanın iki halk arasındaki komşuluk ilişkilerini daha da güçlendirmesi bekleniyor.

SANAT VE SPOR BULUŞMASI
Aralarında sadece 1300 metre mesafe bulunan Kaş ve Meis adası, 1-4 Eylül 2005 tarihlerinde yapılacak festivalde ortak sanat ve spor etkinliklerine imza atacaklar. İki ülkenin dostluğunu ve komşuluk ilişkilerini pekiştirmeyi amaçlayan "Akdeniz'de Komşu Olmak" temalı 8.Kaş ve Likya Kültür Sanat Festivali'nin üçüncü gününde bu yıl ilk defa Kaş - Meis adası arası yüzme ve kano yarışmaları organize edilecek. Yarışmalarda derceye giren sporculara ödülleri Türk ve Yunan (?) sanatçılar tarafından verilecek.

TÜRK VE YUNAN SANATÇILAR BİRARADA
Türkiye kıyılarına en yakın Yunan toprağı olan Meis adası ile ortak gerçekleştirilecek 8.Kaş ve Likya Kültür Sanat Festivali'nde spor etkinliklerinin yanında Türk ve Yunan sanatçılar Kaş'ta ve Meis adasında konserler verecekler. İki bölge halkı arasındaki dostluğu sanat ile güçlendiremeyi amaçlayan festivalde Muazzez Ersoy, Mustafa Yıldızdoğan, TRT Sanatçısı Arzu Aydın, Buziki Orhan, Grup Farfara ve Yunanistan'dan sanatçılar konserler verecekler. Ayrıca Türk Sanat Müziği sanatçısı Burhan Tüzer, 2 Eylül akşamı Yunan sanatseverler için Meis adasında sahne alacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/8-kas-likya-kultur-sanat-festivali_32782.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!